HRBATŮV KOSTELEC

Vláda ve večerním speciálu na ČT24 sdělila, že ČR je na konec světa připravena nejlépe ze všech států. Do ekonomiky bude napumpována injekce morfia. "Milion litrů. Miliarda litrů. Nebo kolik," upřesnil premiér Babiš.

Dále ministr Vojtěch čtyři hodiny vysvětloval, že „bll bllbbll bl a blbl eee“, čili že důchodci by měli chodit do lékáren už v sedm ráno.

„Lékárny mají otevřeno až v osm,“ upozornil novinář z echo24. "V sedm teprve chodí k doktorům a pak nakupují potraviny."

„K doktorům prostě nebudou chodit,“ řekl Babiš. Léky budou přidávány rovnou do potravin.

Ministr Vojtěch dodal, že „blblbbbb al bala bla bla bbbb“, tedy že si vyberou buď rohlík s endiaronem nebo rohlík s gutalaxem. "Oddělíme jim to barevně."

„Barevnými proužky,“ dodal ministr vnitra Hamáček (ČSSD). Bylo vidět, že se pochlapil.

Pouze Josef Středula z ČMKOS ten večer řekl něco podstatného. Totiž, že klíčová infrastruktura státu musí zůstat zachována. Přeloženo do jazyka Vlády to znamená, že záloha na nákupní košíky bude i nadále udržena na 10 Kč.

{foto 1}

V Brně se sešli antifašisté s policií. Zasahovali těžkooděnci. Jinde, tou dobou, pustili se do sebe babišisté a cyklisté. Celé procesí uzavřeli prominentní disidenti, aby si společně zazpívali Já mám Kocábku, náram náram náram. A pak se šlo domů nebo na jedno (páč zítra je taky den, ovšem co můžeš udělat dnes, neodkládej...)

Na víkend se prý náramně ochladí. Přijdou mrazíky a vrátí se i sníh. To už asi nikdo nikam nepůjde.

Možná také kvůli počasí klesl zisk Applu. Naštěstí výhled pro tržby předčí očekávání. Aspoň tedy něco pozitivního.

Zisk Škody i celého Volkswagenu také prý klesl. Pozitivní na tom je, že to negativně ovlivní růst autodebilismu. Škoda jen, že České dráhy jsou drahé.

8:37 Farmáři chystají vatry na protest proti vlkům. Nic proti vlkům ani farmářům. Desítky let technické evoluce a umělé inteligence dovedlo člověka zpět k ohni.

Ale co mne trápí nejvíce? Že zisk klesl také Monetě: Čistý zisk Moneta Money Bank klesl v prvním čtvrtletí meziročně o 16,2 pct. na 983 milionů Kč. Ach jo.