HRBATŮV KOSTELEC

Česká pošta začne od září doručovat lidi

16. 6. 2021 12:23 - Čechistan - Joachim Řitke

Od září letošního roku zprovozní Česká pošta ve spolupráci s Českými drahami přepravu osob. Bude doručovat osoby obyčejně (evkvivalent 2. třídy) i doporučeně (ekvivalent 1. třídy). Mluvčí ČD, Jarmila Pokorná sdělila, že obě varianty by měly být za jednotnou cenu. „Pouze přeprava nadměrných osob bude zpoplatněna dle tarifu Neskladný balík,“ doplňuje.

V průběhu přepravy nebude potřeba prokazovat se platným jízdním dokladem ani přestupovat. „Z Aše do Karlových Varů se pojede přímo přes Brno,“ říká Pokorná.

Další změny se odehrají v infrastruktuře ČP i ČD. Pokorná vysvětluje: "Připravujeme se na digitalizaci. Od roku 2038 budeme osoby doručovat již jen digitálně. Znamená to další zjednodušení a zrychlení přepravy, která bude založena na rozpadu osob na atomy a následném sestavení na cílové poště."

S rozkladem zásilek na atomy má Česká pošta dlouhodobé zkušenosti. „Zatím řešíme opětovné sestavení, ale můžete se nechat pojistit,“ uzavírá Pokorná.

R.E.K.L.A.M.A
i bez vaření, dodává Lovochema Lovosice.

Pět vojáků, tank a větroň. Praha slaví Den vítězství

Navzdory pandemii se v neděli v Praze koná tradiční vojenská přehlídka k 76. výročí vítězství ve Velké vlastenecké válce.

Na náměstí Václava Havla se představí pět vojáků USA a blíže nespecifikovaný jeden kus vojenské techniky, zapůjčený ze skladu hmotných rezerv Čáslav. Přeletět nad ním má strategický větroň L-21 s primátorem Hřibem na palubě. O výsadek se postarají čeští parašutisté. Dva. V případě nepříznivého větru jeden, který skočí i s Hřibem z Národního divadla.

Všichni vojáci jsou očkovaní proti covidu, pilot bude mít respirátor.

R.E.K.L.A.M.A

V pražské MHD se bude opět nastupovat dveřmi

17. 5. 2021 11:52 - Čechistan - Joachim Řitke
Nízkonákladová linka 24, snad jedoucí do pražského Ládví

Nízkonákladová linka 24, snad jedoucí do pražského Ládví

Cestující budou moci od pondělí 17. května do všech tramvají a autobusů MHD opět využívat k nástupu dveře. Ve středu to sdělila Hana Pohanová z odboru umělé inteligence Dopravního podniku (AI DPP). Nadále zůstává v platnosti omezení pro převoz jeklů.

„Není dovoleno převážet jekly ani maskované za dětské kočárky,“ pokračuje Pohanová. Cestující, u nichž bude nalezen jekl, budou neprodleně vykázáni z přepravy na nejbližší zastávce, v případě zastávky na znamení i bez nutnosti znamení. Cestující poté opustí vozidlo. „Dveřmi,“ uzavírá Pohanová.

Chaotická linka č. 24/28, jedoucí ze směru odněkud-někam, zůstává i nadále v provozu.

R.E.K.L.A.M.A

Česká opozice našla společnou řeč

24. 2. 2021 12:02 - Čechistan - Joachim Řitke

Na včerejším zasedání padala ostrá slova. Výjimkou nebylo „zlý hňupe“ ani "troubo!"

Předseda Pirátů Ivan Bartoš zahájil zostra. Osočil Vládu, že nekoná s péčí řádného hospodáře. „Mělo by se navrhnout řešení,“ dodal. Vít Rakušan (STAN) se připojil. Také se domnívá, že by se mělo navrhnout řešení. Rozzuřil se a křičel, že vláda už nekoná ani s péčí žádného hospodáře!

Petr Fiala (ODS) neváhal vládu přirovnat k porouchanému automobilu. Vzápětí se rozohnil, mluvil o vyhaslé raketě a nakonec vzkázal, "jste banda chuligánů. Hanba!"

Předseda ÚV KSČM Vojtěch Filip se již nadechoval, že by také něco řekl, ale nakonec taktně pomlčel. Mluviti stříbro, dělati hovno a mlčeti o tom zlato(R).

Jediný, kdo nemlčel a promluvil „na férovku“, byl Václav Klaus ml. (Trichlóra). "Nebojím se pojmenovat věci pravými názvy. Hoši, bude třeba konat!" -

No to si dělá prdel? Vykřikli všichni sborem!

Opozice našla společnou řeč.

R.E.K.L.A.M.A
udělejte si domácí pohřebiště. Návody na balzamování ve vaně. 100 způsobů likvidace sousedů jen s 50 litry octa! To vše a praktická špachtle k tomu jen za 18 Kč.