HRBATŮV KOSTELEC

McDonald’s komunikuje možnost burgeru na míru

29. 6. 2019 10:34 - Finance - Joachim Řitke

Firma díky možnosti přidat, a nebo naopak ubrat plátek salátu vyhrála soutěž Kreativita v gastronomii 2019.

Přes všechny úspěchy se McDonaldu stále nedaří, aby skutečné burgery vypadaly jako ty na fotografiích. Společnost byla již několikrát zažalována za matení zákazníků, ale spor vždy vyhrála. Podle verdiktu soudu totiž zákazníci, kteří tam chodí, byli pomatení už od předtím.

 

R.E.K.L.A.M.A
Rychlá úleva od idiocie.

Zmatky mezi ekonomy působí červená křivka, která se téměř dotýká modré. Mohou současné rekordní hodnoty znamenat předzvěst ekonomické krize nebo naopak zlepšení?

Nastane bod Z?

Podle všech ukazatelů to vypadá, že k bodu Z dojde již příští rok.

Radost chladí bývalý český prezident, Václav Klaus:

"Nemyslím si a opakuji a již jsem to říkal, že něco takového není myslitelné."

Podle Klause je zapotřebí brát ohled také na šedivou křivku, "která už se zvedá."

Tak s tím jsme tedy nepočítali. Líp už nebude.

Ekonomickou situaci i nadále sledujeme
a vyhodnocujeme.

Česká pošta se nečekaně propadla do zisku

23. 5. 2019 11:29 - Finance - Joachim Řitke

Firma po reorganizaci razí novou strategii s mottem Zrušíme to celé - to je prostě skvělé! Lidé prý nebudou muset chodit na poštu vůbec.

„Odpadne jedna z nejvíce obtěžujících věcí v životech občanů,“ slibuje generální ředitel České pošty, Petr Zatloukal. Právě jemu patří dík za to, že pomocí rušení poboček dostal finanční bilanci pošty do černých čísel.

„Daří se nám úspěšně rozprodávat ztrátový majetek,“ upřesňuje Zatloukal. "Jelikož je tady ztrátové úplně všechno, tak máme plán na pět let dopředu. Můžeme se chlubit jednou z nejucelenějších dlouhodobých finančních strategií."

„Finanční zisk je ovšem jen jedna strana mince, jinak je Česká pošta dlouhodobě ve ztrátě,“ přiznává dále ředitel. Z 300 odeslaných dopisů se totiž ztratí v průměru 30. "Umění je takové množství dopisů vůbec odeslat. Na posílání dopisů nejsme připraveni, ani se tomuto ztrátovému odvětví nehodláme věnovat," říká ředitel.

"Samozřejmě si uvědomujeme jistou celkovou nefunkčnost naší firmy, ovšem právě na ní chceme i do budoucna stavět." Prodej losů tak bude nadále jedinou úspěšnou službou České pošty.

Dopisy a pohlednice bude pošta nově odesílat pouze jako Nestandardní balík, a to s příplatkem 150 Kč za kus. „Moje sekretářka to bude rozvážet,“ vykresluje Zatloukal další možnosti šetření.

R.E.K.L.A.M.A
Jste vůl, že jste si ještě nekoupil krávu.

Stát přišel o stovky milionů korun ze zahřívacích cigaret

9. 4. 2019 19:31 - Finance - Joachim Řitke

Ministryně financí Alena Schillerová (ANO) se obává, že by lidé mohli přestat kouřit úplně. „Nedovedu si představit, odkud bychom pak brali na důchody a slevy jízdného,“ říká.

Bývalý prezident Václav Klaus, ač sám nekuřák, se k obavě připojuje. Říká: "Nevzdávejme se osvědčených hodnot v honbě za uchováním pseudo-zdraví. Neposlouchejme bezmyšlenkovitě bruselskou propagandu. Nenechme si neustále něco vnucovat."

"40 miliard je 40 miliard. Všechno ostatní jsou jenom kecy," uzavírá Schillerová.

R.E.K.L.A.M.A
Vaše Doživotní pojišťovna, a.s.