HRBATŮV KOSTELEC

Trhy se obávají recese

27. 8. 2019 12:18 - Finance - Marlon Brambor

V letech probíhající konjunktury se často hovoří o tom, kdy přijde ekonomická krize – recese. Za jeden ze spolehlivých indikátorů je považováno takzvané zkřivování křivek.

„Už teď jsou křivky tak křivé, že v grafech zahýbají na opačnou stranu,“ říká ekonom Pavel Kohout. Podle něj ohýbali ekonomové statistiky tak dlouho, až je už nikdo nenarovná.

Světová ekonomika zažije záporný růst na úroveň roku 2014. „Ale rosteme, a to je hlavní,“ uzavírá Kohout.

McDonald’s komunikuje možnost burgeru na míru

29. 6. 2019 10:34 - Finance - Joachim Řitke

Firma díky možnosti přidat, a nebo naopak ubrat plátek salátu vyhrála soutěž Kreativita v gastronomii 2019.

Přes všechny úspěchy se McDonaldu stále nedaří, aby skutečné burgery vypadaly jako ty na fotografiích. Společnost byla již několikrát zažalována za matení zákazníků, ale spor vždy vyhrála. Podle verdiktu soudu totiž zákazníci, kteří tam chodí, byli pomatení už od předtím.

 

R.E.K.L.A.M.A
V institutu alternativní léčby AKTIP pro vás zorganizujeme profesionální psychohry i jiné psycho.

Zmatky mezi ekonomy působí červená křivka, která se téměř dotýká modré. Mohou současné rekordní hodnoty znamenat předzvěst ekonomické krize nebo naopak zlepšení?

Nastane bod Z?

Podle všech ukazatelů to vypadá, že k bodu Z dojde již příští rok.

Radost chladí bývalý český prezident, Václav Klaus:

"Nemyslím si a opakuji a již jsem to říkal, že něco takového není myslitelné."

Podle Klause je zapotřebí brát ohled také na šedivou křivku, "která už se zvedá."

Tak s tím jsme tedy nepočítali. Líp už nebude.

Ekonomickou situaci i nadále sledujeme
a vyhodnocujeme.

R.E.K.L.A.M.A
Odstraníme vaše ego nebo co chcete.

Česká pošta se nečekaně propadla do zisku

23. 5. 2019 11:29 - Finance - Joachim Řitke

Firma po reorganizaci razí novou strategii s mottem Zrušíme to celé - to je prostě skvělé! Lidé prý nebudou muset chodit na poštu vůbec.

„Odpadne jedna z nejvíce obtěžujících věcí v životech občanů,“ slibuje generální ředitel České pošty, Petr Zatloukal. Právě jemu patří dík za to, že pomocí rušení poboček dostal finanční bilanci pošty do černých čísel.

„Daří se nám úspěšně rozprodávat ztrátový majetek,“ upřesňuje Zatloukal. "Jelikož je tady ztrátové úplně všechno, tak máme plán na pět let dopředu. Můžeme se chlubit jednou z nejucelenějších dlouhodobých finančních strategií."

„Finanční zisk je ovšem jen jedna strana mince, jinak je Česká pošta dlouhodobě ve ztrátě,“ přiznává dále ředitel. Z 300 odeslaných dopisů se totiž ztratí v průměru 30. "Umění je takové množství dopisů vůbec odeslat. Na posílání dopisů nejsme připraveni, ani se tomuto ztrátovému odvětví nehodláme věnovat," říká ředitel.

"Samozřejmě si uvědomujeme jistou celkovou nefunkčnost naší firmy, ovšem právě na ní chceme i do budoucna stavět." Prodej losů tak bude nadále jedinou úspěšnou službou České pošty.

Dopisy a pohlednice bude pošta nově odesílat pouze jako Nestandardní balík, a to s příplatkem 150 Kč za kus. „Moje sekretářka to bude rozvážet,“ vykresluje Zatloukal další možnosti šetření.

R.E.K.L.A.M.A
pro myši a slimáky