HRBATŮV KOSTELEC

Auto se po nárazu změnilo

28. 9. 2007 21:48 - Čechistan - Alexandr Kosodřev

Mezi obcemi Blbá Louka a Šutrovice na Plesnicku došlo k tragické nehodě. Řidič nezvládl řízení a narazil do šutru. Auto značky Soda se vzápětí rozpadlo na čtyři části, které se začaly (volně, pozn. redakce) povalovat po okolí.

Mluvčí Mladobolestislavské Sodovky řekl, že je to sice blbá událost, ale všechno má své meze a neměli bychom přes slzy nevidět pozitiva.

Technici Sodovky si totiž teprve díky tragédii uvědomili, že jejich auta dokáží jezdit i bez třech kol. K jízdě dokonce není nutný ani motor. Fakt dal vniknout novému vozu pro sociální užití, jednočtvrtečnímu sedanu Soda Mamuťq.

Zařízení se ovládá pohybem stěrače a levé nohy, přičemž k jízdě (vpřed, pozn. redakce) slouží řadicí páka. U dražších modelů lze použít i ruční brzdu. Levnější varianty možnost ovládání nenabízejí, ale ve výbavě mají airbag s klimatizací.

"Náraz bežné vozidlo zničí. Je-li však již zničeno, stává se nezničitelným," dodal ředitel Sodovky. „To znamená, že nejde zničit, “ doplnil mluvčí. "Tři kusy rozpadlého automobilu nám stále leží ve výrobní hale, kde je technik zkoumá a čistí od organických zbytků."

Je vidět, že v Mladé Bolestislavi nemají o práci nouzi. Nikdo nepředpokládá omezení automobilové dopravy, proto Mladobolestislavská společnost bude i nadále vyrábět osvědčený model Soda Vodaq. "Pro uspokojení vysoké poptávky po tomto modelu navýšíme výrobu v závodu v Brně. Závod je schopen v krátké době vyprodukovat velké množství Vodyq, " dodal mluvčí Sodovky.

Pod Olšanskými hřbitovy budou garáže

30. 8. 2007 21:44 - Čechistan - Alexandr Kosodřev

Pod Olšanskými hřbitovy hodlá radnice Prahy 3 vybudovat podzemní garáže. Ty by měly být v dostatečné hloubce, aby nebožtíci neobtěžovali parkující. Přesto se někteří občané obávají, že na ně budou zesnulí propadávat.

Pod Olšanskými hřbitovy hodlá radnice Prahy 3 vybudovat podzemní garáže. Ty by měly být v dostatečné hloubce, aby nebožtíci neobtěžovali parkující. Přesto se někteří občané obávají, že na ně budou zesnulí propadávat.

Světlana Oudová, starostka Prahy 3, říká: "Žádný nebožtík by v žádném případě neměl propadnout. Garáže budou v dostatečné hloubce a v místech, kde by hrozil jejich propad, bude strop zesílen pomocí speciálních železných roštů." Lidé se však stejně obávají, že propadávající urny způsobí v okolí vysokou prašnost, kterou ani rošty nevyřeší. Zóna poslední relaxace zesnulých tak kvalitativně výrazně ztratí.

Podle neoficiální verze má být uložení garáží pouhých třicet centimetrů pod úrovní hřbitova. Odborník na podzemní garážnictví, Ing. Oud, občany uklidňuje: "Naše developerská firma má dlouholetou praxi v projektování jakýchkoli garáží, nadzemních i podpovrchových. Nadzemní garážové komplexy jsme kupříkladu vystavěli i na tak exponovaných místech, jakými jsou Václavské náměstí nebo Pražský hrad. Garáž v žádném případě nemůže ohrozit chod hřbitova a občané jedině získají - pět tisíc parkovacích míst na Václavském náměstí je důkazem."

Námitky občanů jsou z hlediska budoucna navíc neopodstatněné. Územní plán Prahy 3 počítá s rozvojem lokality Olšany, a to především s těmito úpravami: Jednak dojde k rozšíření křižovatky ulic Oudového - Oudové, jednak se počítá s rekultivací obou hřbitovů, na jejichž místě by mělo vyrůst nové multifunkční OC. Část hřbitova bude též přeměněna na dětské hřiště, protože se v místě vyskytují lopatky.

R.E.K.L.A.M.A
Pojďte se k nám udělat do Xindlu!

Na pálení žáby si potrpí čím dál více Čechů

21. 8. 2007 21:38 - Čechistan - Alexandr Kosodřev

Pálení žáby se stalo v poslední době velmi rozšířeným koníčkem, především na Moravě. „Lidé najdou žábu a pak ji pálí,“ řekl nám k tomu primátor Brna, Ing. Jindřich Prochlasta. „Dřív jsem měl zahrádku, ale to už je dávno, “ sdělil nám nejmenovaný občan Brna, „teď pálíme s manželkou žábu,“ dodal.

Zeptali jsme se, jakým způsobem se to dělá. „To máte jednoduchý, “ řekl další občan Brna, který si přál zůstat v anonymitě, "vezmete žábu a pálíte žábu.„ Varoval nás ale: “Nikdy nepalte žábu od nohou! Říká se, že v Hodoníně žába pokousala starou paní, která ji pálila od nohou!"

Jeli jsme se podívat ještě do Olomouce. Už dvacet kilometrů před se táhl hustý dým a bylo nám jasné, z čeho. „Pálení žáby je tu teď hodně rozšířené, “ pověděla nám starostka Olomouce, načež z krabice, kterou právě dovezl messenger, vyndala obrovskou ropuchu. Na naši námitku, že ropucha je chráněná, jen mávla rukou a řekla, že to je sice možné, ale s manželem se chystají udělat si pohodový večer při svíčkách.

R.E.K.L.A.M.A
Jedinečná sedací souprava do MHD. Dále průkazky ZTP již od 9999 Kč! Vše k dostání i bez stání.

V pražské zoo ubili další antilopu

29. 7. 2007 21:29 - Čechistan - Alexandr Kosodřev

Není tomu tak dávno, co pracovníci pražské zoo umlátili stádo tučnáků, ve snaze nemít s nimi problémy. „Normálně to tak děláme, protože kdybychom je netlumili, tak by mohli zaútočit na lidi,“ řekl nám pan Šmíd, který má na starosti krmení." Jsou to bestie. To byste nevěřili, na první pohled milá zvířátka, jenže nikdo si nedokáže představit, jaké jsou svině," dodal.

Není tomu tak dávno, co pracovníci pražské zoo umlátili stádo tučnáků, ve snaze nemít s nimi problémy. „Normálně to tak děláme, protože kdybychom je netlumili, tak by mohli zaútočit na lidi,“ řekl nám pan Šmíd, který má na starosti krmení." Jsou to bestie. To byste nevěřili, na první pohled milá zvířátka, jenže nikdo si nedokáže představit, jaké jsou svině," dodal.

„Jsou to bestie, “ potvrdila nám vzápětí ředitelka zoo, Ing. Pihláková, když jsme se ji zeptali, co si myslí o příhodě s antilopou. „Vzala jsem si na ně tuhle tyč a takhle a takhle jsem udělala, a to máte i tak marný,“ řekla.

Snažili jsme se získat vyjádření přímo od ošetřovatelky antilop, avšak ta si vzápětí po incidentu vzala dovolenou, takže nám poslala alespoň textovku, v níž vše vysvětluje: prý antilopu nechtěla umlátit, ale když už měla lopatu v ruce, tak si nemohla pomoct. Konkrétně ve zprávě stálo: "Znáte ten pocit, to zvláštní mrazení, když cítíte, že prostě musíte."

22:35 aktualizace: Dostali jsme zprávu, že se v pavilonu opic oběsily všechny opice. Okamžitě jsme zkontaktovali ředitelku Pihlákovou, aby nám k tomu něco řekla. Podle jejích slov byly opice mrtvé už předtím (minimálně od minulého pátku) a nejedná se tedy o žádnou mimořádnou událost. Ošetřovatelé si jen hráli, a proto je navěsili do smyček.

23:49 aktualizace: Podle důvěryhodného zdroje uteklo také několik lvů. Ihned však byli chyceni a utraceni, protože ohrožovali klec se dvěma bobry. Jelikož se utracení napoprvé nepovedlo, údržbář, pan Jelínek, jim podal tablety proti průjmu. Tablety spolehlivě účinkují jak na žirafy, tak i na medvědy, a tudíž není pochyb, že budou účinné i na lvy. Bohužel vyšlo najevo, že utracení lvů nebylo nutné - bobři byli toho času již dávno mrtvi.

R.E.K.L.A.M.A