HRBATŮV KOSTELEC

Nová daň má pomoci státu

29. 10. 2012 14:37 - Finance - Alexandr Kosodřev

Nečasův kabinet přišel s konečným řešením rozpočtové otázky: chystá v následujícím roce zavést novou daň. Daň ze snížené kvality, jak by se měla nazývat, bude vybírána podle toho, jak hodně byla kvalita výrobku či služby snížena.

„Přijdete například k holiči a ten vás neoholí, “ představuje koncept premiér Nečas. "To je snížení kvality o 100%. Holič tedy za svůj výkon odvede státu daň ze snížené kvality ve výši 100%. Navíc vy zaplatíte daň z přidané hodnoty 20%, takže stát dohromady dostane až 120% z transakce mezi vámi a holičem."

Co mohou občané po zavedení daně očekávat? Kromě citelného zdražení si mírně polepší všichni, kteří používají výrobky firmy Pap und Deckel. Tato firma se dlouhodobě zabývá snižováním kvality až na únosnou mez a její výrobky patří k nejhorším na trhu. Pokud firma kvůli nové dani alespoň částečně zvýší kvalitu, pozitivně se to odrazí téměř všude: mezi její obchodní značky patří vše od Mattoni až po Baťa.

„V podstatě všechno je dneska Pap und Deckel,“ sdělila nám ředitelka antimonopolního úřadu. A má pravdu: Pap und Deckel nedávno vyhrál státní zakázku na dostavbu 3. a 4. bloku Temelína. Hodlá postavit elektrárnu z plastu a zároveň zachovat funkci jaderného štěpení.

Vzhledem k obecně špatné kvalitě výrobků a služeb bude daň ze snížené kvality vybírána nejspíše paušálně od všech. „Státní rozpočet by se tak měl dostat do přebytku již do roka a do dne,“ slibuje Nečas.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nábytek na míru v Praze.

R.E.K.L.A.M.A
Jedinečná sedací souprava do MHD. Dále průkazky ZTP již od 9999 Kč! Vše k dostání i bez stání.