HRBATŮV KOSTELEC

Čím dál více občanů je spokojeno

21. 11. 2007 21:51 - Čechistan - Alexandr Kosodřev

Až 69% Čechů je v posledním roce spokojeno. Vyplynulo to z průzkumu centra CVS, které se dotázalo deseti respondentů. „Tři z nich byli přitom spokojeni velmi, dva hodně a zbytek se nevyjádřil negativně, “ pochvaloval si ředitel centra výzkumu spokojenosti.

Až 69% Čechů je v posledním roce spokojeno. Vyplynulo to z průzkumu centra CVS, které se dotázalo deseti respondentů. „Tři z nich byli přitom spokojeni velmi, dva hodně a zbytek se nevyjádřil negativně, “ pochvaloval si ředitel centra výzkumu spokojenosti.

"Situace je mnohem lepší než v minulém roce, kdy bylo spokojeno o pět procent občanů méně. Je vidět, jak se na spokojenosti podepisuje dobrý stav celospolečenské nálady."

Se spokojeností občanů je spokojen i ministr pro plánování rozvoje Výborný. „Je to tak skvělé, když víte, že vaše práce není k ničemu, “ dodal, "ale do příštího roku je nutné zlepšit situaci v Brně."

Spokojená občanka Olomouce jeho slova potvrdila: „V Brně je to blbý, “ řekla.

R.E.K.L.A.M.A
Pojďte je spalovat! Krematorium Praha-Strašnice hledá nové tváře.

Auto se po nárazu změnilo

28. 9. 2007 21:48 - Čechistan - Alexandr Kosodřev

Mezi obcemi Blbá Louka a Šutrovice na Plesnicku došlo k tragické nehodě. Řidič nezvládl řízení a narazil do šutru. Auto značky Soda se vzápětí rozpadlo na čtyři části, které se začaly (volně, pozn. redakce) povalovat po okolí.

Mluvčí Mladobolestislavské Sodovky řekl, že je to sice blbá událost, ale všechno má své meze a neměli bychom přes slzy nevidět pozitiva.

Technici Sodovky si totiž teprve díky tragédii uvědomili, že jejich auta dokáží jezdit i bez třech kol. K jízdě dokonce není nutný ani motor. Fakt dal vniknout novému vozu pro sociální užití, jednočtvrtečnímu sedanu Soda Mamuťq.

Zařízení se ovládá pohybem stěrače a levé nohy, přičemž k jízdě (vpřed, pozn. redakce) slouží řadicí páka. U dražších modelů lze použít i ruční brzdu. Levnější varianty možnost ovládání nenabízejí, ale ve výbavě mají airbag s klimatizací.

"Náraz bežné vozidlo zničí. Je-li však již zničeno, stává se nezničitelným," dodal ředitel Sodovky. „To znamená, že nejde zničit, “ doplnil mluvčí. "Tři kusy rozpadlého automobilu nám stále leží ve výrobní hale, kde je technik zkoumá a čistí od organických zbytků."

Je vidět, že v Mladé Bolestislavi nemají o práci nouzi. Nikdo nepředpokládá omezení automobilové dopravy, proto Mladobolestislavská společnost bude i nadále vyrábět osvědčený model Soda Vodaq. "Pro uspokojení vysoké poptávky po tomto modelu navýšíme výrobu v závodu v Brně. Závod je schopen v krátké době vyprodukovat velké množství Vodyq, " dodal mluvčí Sodovky.

Pod Olšanskými hřbitovy budou garáže

30. 8. 2007 21:44 - Čechistan - Alexandr Kosodřev

Pod Olšanskými hřbitovy hodlá radnice Prahy 3 vybudovat podzemní garáže. Ty by měly být v dostatečné hloubce, aby nebožtíci neobtěžovali parkující. Přesto se někteří občané obávají, že na ně budou zesnulí propadávat.

Pod Olšanskými hřbitovy hodlá radnice Prahy 3 vybudovat podzemní garáže. Ty by měly být v dostatečné hloubce, aby nebožtíci neobtěžovali parkující. Přesto se někteří občané obávají, že na ně budou zesnulí propadávat.

Světlana Oudová, starostka Prahy 3, říká: "Žádný nebožtík by v žádném případě neměl propadnout. Garáže budou v dostatečné hloubce a v místech, kde by hrozil jejich propad, bude strop zesílen pomocí speciálních železných roštů." Lidé se však stejně obávají, že propadávající urny způsobí v okolí vysokou prašnost, kterou ani rošty nevyřeší. Zóna poslední relaxace zesnulých tak kvalitativně výrazně ztratí.

Podle neoficiální verze má být uložení garáží pouhých třicet centimetrů pod úrovní hřbitova. Odborník na podzemní garážnictví, Ing. Oud, občany uklidňuje: "Naše developerská firma má dlouholetou praxi v projektování jakýchkoli garáží, nadzemních i podpovrchových. Nadzemní garážové komplexy jsme kupříkladu vystavěli i na tak exponovaných místech, jakými jsou Václavské náměstí nebo Pražský hrad. Garáž v žádném případě nemůže ohrozit chod hřbitova a občané jedině získají - pět tisíc parkovacích míst na Václavském náměstí je důkazem."

Námitky občanů jsou z hlediska budoucna navíc neopodstatněné. Územní plán Prahy 3 počítá s rozvojem lokality Olšany, a to především s těmito úpravami: Jednak dojde k rozšíření křižovatky ulic Oudového - Oudové, jednak se počítá s rekultivací obou hřbitovů, na jejichž místě by mělo vyrůst nové multifunkční OC. Část hřbitova bude též přeměněna na dětské hřiště, protože se v místě vyskytují lopatky.

R.E.K.L.A.M.A
Jedinečná sedací souprava do MHD. Dále průkazky ZTP již od 9999 Kč! Vše k dostání i bez stání.

Na pálení žáby si potrpí čím dál více Čechů

21. 8. 2007 21:38 - Čechistan - Alexandr Kosodřev

Pálení žáby se stalo v poslední době velmi rozšířeným koníčkem, především na Moravě. „Lidé najdou žábu a pak ji pálí,“ řekl nám k tomu primátor Brna, Ing. Jindřich Prochlasta. „Dřív jsem měl zahrádku, ale to už je dávno, “ sdělil nám nejmenovaný občan Brna, „teď pálíme s manželkou žábu,“ dodal.

Zeptali jsme se, jakým způsobem se to dělá. „To máte jednoduchý, “ řekl další občan Brna, který si přál zůstat v anonymitě, "vezmete žábu a pálíte žábu.„ Varoval nás ale: “Nikdy nepalte žábu od nohou! Říká se, že v Hodoníně žába pokousala starou paní, která ji pálila od nohou!"

Jeli jsme se podívat ještě do Olomouce. Už dvacet kilometrů před se táhl hustý dým a bylo nám jasné, z čeho. „Pálení žáby je tu teď hodně rozšířené, “ pověděla nám starostka Olomouce, načež z krabice, kterou právě dovezl messenger, vyndala obrovskou ropuchu. Na naši námitku, že ropucha je chráněná, jen mávla rukou a řekla, že to je sice možné, ale s manželem se chystají udělat si pohodový večer při svíčkách.

R.E.K.L.A.M.A
Pojďte se k nám udělat do Xindlu!