HRBATŮV KOSTELEC

Vy ještě nemáte svého sportovce?

5. 4. 2012 23:22 - Sport - Alexandr Kosodřev

Mít svého sportovce je in: ve sportu se rozmáhá outsourcing. Je běžné, že za sportovce závodí úplně někdo jiný. Často za částku, která ani zdaleka nedosahuje výhry, kterou získáte jakožto zadavatelé. A pokud sportovec-náhradník již výkonnostně nestačí? Není nic jednoduššího, než ho vyměnit - najít si prostě jiného dodavatele. Nabídka je přitom veliká!

Existují agentury, které se sportovním outsourcingem zabývají. „My se například zaměřujeme na outsourcování rychlobruslení a kopané,“ říká majitelka jedné z nich, Kateřina Kočí. Outsourcovat lze téměř jakékoli sportovní disciplíny.

 "Pokud je vám méně než dvacet let a máte chuť učit se novým věcem, tento druh práce je určen právě vám. Momentálně hledáme náhradníky na pozici Száblíková, nebo pokud vám více vyhovuje týmová práce, uvolnila se pozice Rosický. Naše agentura dokáže zajistit nadprůměrné výdělky, které jinde nenajdete," míní Kočí. Samozřejmě dodává, že vždy záleží na poptávce po daném místě.

A nebo naopak, máte-li peněz nazbyt, nejspíš využijete terénních pracovníků, které agentury nabízejí. Zadáte například poptávku na pracovníka tenisu. Vyberete si pohlaví, věk, skills a hned můžete sportovat z domova. Ti movitější z vás to mohou dotáhnout až ke zlaté olympijské medaili. Ostatně, celé nadcházející olympijské hry mají být pokryty pouze outsourcovanými sportovci, povětšinou z Čínské lidové republiky. V kombinaci s lokací her v Pekingu se tak podařilo snížit náklady her až o 50%, zatímco mohl být rozšířen počet nabízených medailí. Nezní to lákavě?

Majitelé outsourcingových agentur také volají po deregulaci sportovního trhu. Uvažuje se o zavedení virtuálních zlatých medailí, jejichž počet by neměl být ničím omezen a neměl by mít dokonce ani souvislost s žádnou disciplínou, natož sportem vůbec. „Nedávno již prošel návrh na zavedení neomezeného počtu sportovních disciplin, takže do budoucna by mělo jít soutěžit takřka v čemkoli,“ říká Kočí. „Samozřejmě některé disciplíny potáhnou více, jiné méně, ale to je  byznys,“ uzavírá. 

Odborníci varují, jak je důležité, aby poptávka po náhradnících byla rovnoměrně pokryta a nedocházelo k nadhodnocení některých disciplin. Mohlo by to vést až k vytvoření sportovních bublin a nakonec ke kolapsu sportu jako takového. Evropská unie proto zvažuje zavedení preventivního záchranného fondu, který by v případě vysoké volatility sportovních výsledků dodával sportovcům sedativa, anuloval rekordy a poté reguloval nasazování výkonných sportovců tak, aby nedošlo k opětovnému vyčerpání lidských zdrojů.

Někteří sportovní manažeři přesto tvrdí, že jakékoli regulace sportu nejsou fair-play. Sport, podle nich, si z krize pomůže sám. Stačí mu dát volnou ruku. Hovoří o úplné deregulaci sportu, vedoucí až k legalizaci anabolik. Lidský výkon prý není ničím omezen, neboť vždy se  najdou nové a nové preparáty, které laťku opět posunou výše.

S úplnou deregulací sportu však nesouhlasí právě majitelé outsourcingových agentur, pro něž by se stalo hledání nových sportovců-náhradníků obtížnější - tedy pokud zároveň nedojde k povolení šlechtěných či geneticky upravovaných (GMO) sportovců.

R.E.K.L.A.M.A
Jedinečná sedací souprava do MHD. Dále průkazky ZTP již od 9999 Kč! Vše k dostání i bez stání.

Soutěž TJ Smradoprdky

12. 6. 2011 22:58 - Sport - Alexandr Kosodřev

TJ Smradoprdky pořádá ve spolupráci s domovem důchodců soutěž v udržení moči. Soutěže se mohou účastnit všechny kategorie lidí bez omezení věku. Kdo si věří, může změřit síly v dvojboji v udržení moči a stolice zároveň. Poté bude následovat závod na pět kilometrů s plnou polní. Závod se uskuteční pouze v případě, že nám nebude chcát. A kdo je vychcaný, přijde s prázdnou.

TJ Smradoprdky pořádá ve spolupráci s domovem důchodců soutěž v udržení moči. Soutěže se mohou účastnit všechny kategorie lidí bez omezení věku. Kdo si věří, může změřit síly v dvojboji v udržení moči a stolice zároveň. Poté bude následovat závod na pět kilometrů s plnou polní. Závod se uskuteční pouze v případě, že nám nebude chcát. A kdo je vychcaný, přijde s prázdnou.

R.E.K.L.A.M.A
V institutu alternativní léčby AKTIP pro vás zorganizujeme profesionální psychohry i jiné psycho.

Oslavy TJ Smradoprdky

6. 2. 2011 13:52 - Sport - Alexandr Kosodřev

TJ Smradoprdky vydala tiskové prohlášení, že Vánoce i Silvestr byly letos o hovně. Nadcházející 56. výročí tělovýchovné jednoty proto TJ oslaví mnohem okázaleji než oba zmíněné svátky. Pro každého bude připravena chutná prdelačka a kdo vydrží do půlnoci, uvidí velkolepý hovňostroj. Kromě Ježíška bude vzduchem létat opravdu všechno! A pokud se předtím postíte (a budete mít z prdele kliku), vyhlásí vás zlatým prasetem.

TJ Smradoprdky

TJ Smradoprdky

TJ Smradoprdky vydala tiskové prohlášení, že Vánoce i Silvestr byly letos o hovně. Nadcházející 56. výročí tělovýchovné jednoty proto TJ oslaví mnohem okázaleji než oba zmíněné svátky. Pro každého bude připravena chutná prdelačka a kdo vydrží do půlnoci, uvidí velkolepý hovňostroj. Kromě Ježíška bude vzduchem létat opravdu všechno! Pokud se navíc předtím postíte a budete mít z prdele kliku, vyhlásí vás zlatým prasetem.

R.E.K.L.A.M.A
Cestuj po netu: otevři si idos a jezdi. Například nyní: Praha-Brno 209Km za pouhé dvě hodiny! Doporučuje Klub českých online turistů.

Silvestrovskou The Big Talk Show sledoval rekordní počet lidí

1. 1. 2011 - Sport - Alexandr Kosodřev

K televizním obrazovkám na Silvestra usedlo rekordních dvanáct milionů občanů, aby sledovalo soutěž The Big Talk Show, vysílanou živě ve třiceti zemí celého světa. Čech, Luboš Pokorný, se v soutěži stal Mistrem světa v blábolení na téma.K televizním obrazovkám na Silvestra usedlo rekordních dvanáct milionů občanů, aby sledovalo soutěž The Big Talk Show, vysílanou živě do třiceti zemí celého světa. Čech, Luboš Pokorný, se v soutěži stal Mistrem světa v blábolení na téma.

Na začátku první třetiny otevřeli hosté z Ruska účet tématem „počasí včera, dnes a zítra“. Hned zkraje se jim přitom podařilo čtyřikrát slovně napadnout protihráče a prakticky bylo rozhodnuto o výsledku utkání. Z toho dvakrát se ústně prosadil Iljič Puškin, který již dříve zazářil s proslovem na podobné téma, o Slunci a Měsíci. Hráči jiných zemí tempu Rusů zdaleka nestačili a odpadli koncem první třetiny.

Ve druhé třetině došlo ke zvratu. Nečekaně se objevil Čech Luboš Pokorný, aby Rusům dokázal, že má v záloze trumfy. Téma o počasí mu nebylo cizí, a možná právě díky proměnlivému českému počasí nablábolil za stejný čas o pět set slov více než celý ruský tým. Ke konci byla sice znát únava a skoro mu docházela slova, v posledních minutách však zrychlil, aby přešel do útoku. Skóroval geniální řečí o teplotních rekordech pražského Klementina, čímž vyrovnal. Ačkoli mu kouč Ruských ďáblů vytýkal, že blábolí mimo téma, Pokorný se vždy dokázal mistrně vrátit a udržovat linii. Dal jasně najevo, že by klidně blábolil ještě rychleji a déle.

V poslední třetině Pokorný předvedl nejlepší recept na to, jak zvládnout tým z Ruska, který je proslulý hrubými slovy: Zvolil jemná slova, čímž si získal přízeň poroty. V závěrečném duelu nejlepší tým soutěže už zdaleka nestačil a prohrál s Pokorným 420:3580 slov za minutu.

Pokorný si odnesl ocenění za nejlepší blábol roku a hned po Novém roce začne moderovat zprávy TV Nova, kde vystřídá pomalejšího kolegu Karla Voříška.

R.E.K.L.A.M.A