HRBATŮV KOSTELEC

Pražská botanická zahrada ukončí činnost

15. 11. 2010 05:36 - Kultura - Alexandr Kosodřev

Pražská botanická zahrada v Tróji ukončí činnost. „Už tam nic neroste,“ říká ředitelka Poulíková.

botanicka.jpg

botanicka.jpg

Občané Tróje přitom právě Poulíkové vyčítají, že může za špatný stav zahrady. Kvůli šetření prý přijala nekvalifikovanou pracovní sílu. „Při poslední návštěvě jsem si tam připadal jako na Ukrajině,“ sdělil nám jeden z místních občanů. Poulíková však tvrdí, že je to přehnané. "Řekla jsem pouze, aby s tím plevelem něco udělali. Než jsem dopila kafe, byla zahrada posekaná."

Ukázalo se, že takový režim provozu zahrady je pro zahradu ekonomičtější. „Zprovoznili jsme multimediální 3D výstavu, při které návštěvníci dostanou speciální brýle a nápoj, a pak chodí po kopci a vidí rostliny,“ pochvaluje si Poulíková. "Je úplně jedno, že tam žádné nejsou."

V tomto režimu prý zahrada funguje necelé dva roky. Díky nenáročnosti výstavy vznikl na magistrátu projekt, který hodlá využít prostory botanické zahrady jinak. Výstava se po Vánocích přesune blíže pražanům, do vestibulu nádraží Florenc a původní lokace botanické zahrady najde alternativní využití. „Nový územní plán s botanickou zahradou nepočítá,“ komentuje rozhodnutí magistrátu radní pro Prahu 8 Poulík. Od změny si magistrát slibuje především ušetření peněz, které by jinak musel dát na provoz zahrady.

Podle radního Poulíka vyroste na pozemcích komplex multifunkčních budov, které pozitivně ovlivní pražské panorama. Developerský projekt loni vyhrála firma Bém architekti, která přišla s nápadem vystavět nad zahradou kontroverzní Opuncia Park od architekta Kaplického. Původní idea tak dostává reálné uplatnění. Pokud vše půjde hladce, začne občanům již příští rok sloužit místo botanické zahrady nové obchodní centrum Fatta Anna Morgana.

Iveta Bartošová se zhroutila

19. 10. 2010 06:07 - Kultura - Alexandr Kosodřev

Iveta Bartošová se po úspěšném rozvodu s Pomejem opět zhroutila. Dopadla přitom na dlažbu a přišla o horní čelist. „Je to strašné, osciluji psychicky mezi dnem a pode dnem, “ sdělila písemně naší redakci. Zpěvačka je prý na další zhroucení a neví, zda bude moci ještě zpívat. „Je to národní tragédie, “ říkají zoufalí fajnoušci.

Podle názorů odborníků však Bartošové zpěv příliš neutrpí. „Nebude to na první poslech nikterak znatelný rozdíl, “ slibuje primář Vinohradské nemocnice Slavíček a dodává, že ani u Gotta, který už dvacet let nezpívá, si lidé ničeho nevšimli. "Karel si tenkrát nešťastnou náhodou opařil hlasivky čajem."

České zpěvačky a zpěváci vyjadřují Bartošové podporu. Jako výraz soustrasti s jejím hlasem, pro ni skládají nové písničky. Ty by se měly objevit na chystaném CD Sedmikráska. „Bude to její první CD, na nemž nebude vůbec zpívat, “ říká producent Illony Machálkové, Dan Konečný, a dodává, že to ale vůbec nevadí. "Kvalitativně dojde k posunu a čekejte spíše hudbu na pomezí jazzu a after-popu." Píseň Tududuuu tu-tu du-tu duuu, kterou pro Bartošovou napsal Michal David, již nyní boduje v rotacích většiny českých rádií a hraje se více než dvacetkrát denně.

R.E.K.L.A.M.A
Pojďte se k nám udělat do Xindlu!

Iggy Poop v Hrbatově Kostelci!

4. 10. 2010 05:05 - Kultura - Alexandr Kosodřev

Tak to tu ještě nebylo! Do Hrbatova Kostelce přijede zcela nečekaně hvězda světového formátu, rocker Iggy Poop, který si u nás nedávno zakoupil usedlost. Nechal se slyšet, že dnes večer vystoupí nahý v přírodním amfiteátru u Labe! Přineseme podrobnou reportáž.

R.E.K.L.A.M.A
nyní v nové konfiguraci s miss Kratochvílovou. Objednávejte na CD, DVD i jako aplikaci do vašich análních kolíků.