HRBATŮV KOSTELEC

Prosinec bude chladný, předpovídají meteorologové

10. 11. 2010 05:06 - Čechistan - Alexandr Kosodřev

Podle meteorologů se letos dočkáme výjimečně chladného prosince. „Prosinec bude chladný, “ říká meteorolog Jan Chladný ze společnosti Meteostress. Lidé za okny již v pondělí naměřili minus dva stupně. A to je teprve začátek. Podle Chladného lze očekávat i první sněhové nadílky, sníh by však měl padat obvyklým způsobem.

TV TIP: Může za chladný prosinec globální oteplování?


Takový je název mimořádného diskusního panelu, který vysílá tento čtvrtek Česká televize. Budou se v něm přít teolog Tomáš Halík, exprezident Václav Havel a herečka Jiřina Bohdalová.

„Letos se dočkáme novinky, bude u nás padat sníh až z Číny,“ říká meteorolog Chladný.

Dopad pěti tun čínského sněhu si už objednalo ministerstvo dopravy pro nadcházející mistrovství světa ve sjezdu na pytlích.

R.E.K.L.A.M.A
Sledujeme za vás nejnovější trendy v uvažování. Studio zdravého myšlení AKTIP. Vykakejte negativní myšlenky.

Stoupá počet divných osob

8. 11. 2010 05:05 - Čechistan - Alexandr Kosodřev

„V poslední době je všude tolik divných lidí, až je mi z toho úplně špatně,“ stěžuje si Uršula Půlková, matka tří dětí a manažerka projektu divni-lide.cz. Právě na její podnět byl zprovozněn tento registr divných osob. Server se nachází v cizí zemi, neboť zákony České republiky zatím neumožňují vytvoření takového registru u nás. „Je to ale krok správným směrem,“ říká Půlková, "divní lidé nepatří mezi normální lidi a měli bychom o nich vědět."

Sama prý se v životě setkala s mnoha divnými lidmi, až jí z toho bylo kolikrát špatně. "Naproti našemu domu bydlí divný člověk, snažím se mu vyhýbat. Když ho vidím, dělá se mi zle. Byla bych nejradši, kdyby se odstěhoval mimo naše sídliště," říká Půlková, která ho již umístila do svého internetového registru. Také doporučuje, abychom takové lidi označovali křížkem nad jejich dveřmi. „Je třeba, aby se o nich vědělo, mohou být potenciálním nebezpečím pro nás všechny, “ tvrdí Půlková.

Dveře svého bytu preventivně vybavila třemi zámky a když odchází, zatlouká je prkny. "Je to prevence. Já nechci, aby se mi potulovali po bytě, " říká. Je hrdá na to, že žije spořádaný život a není divná.

R.E.K.L.A.M.A
i bez vaření, dodává Lovochema Lovosice.

Z Holešovické tržnice bude reality kino

13. 10. 2008 22:11 - Čechistan - Alexandr Kosodřev

Zasklená plocha nyní vzniká na místě bývalé holešovické tržnice. Bude součástí nového reality kina. Podle slov ředitele Ing. Bedřicha Nováka, se budou „lidi chodit dívat na lidi“. V Praze tak vznikne nové zábavní centrum.

"Podařilo se nám uvnitř naráz uvěznit na tisíc lidí. V době nákupní špičky byla vysunuta ohrada, přes níž se lidé už nedostali ven. Tito lidé se tak stali součástí projektu, " řekl Novák. Češi si prý zvyknou na všechno. Diváci mohou za symbolický poplatek pouštět dovnitř slzný plyn.

R.E.K.L.A.M.A
Sledujeme za vás nejnovější trendy v uvažování. Studio zdravého myšlení AKTIP. Vykakejte negativní myšlenky.

Na Štědrý den poslali Češi přes 70 miliónů zpráv

27. 12. 2007 21:54 - Čechistan - Alexandr Kosodřev

Textem 87% zpráv byla báseň: "Když zazvoní zvoneček a zavoní stromeček, pak přiletí Ježíšek, naježí ti kožíšek."

Textem 87% zpráv byla báseň: "Když zazvoní zvoneček a zavoní stromeček, pak přiletí Ježíšek, naježí ti kožíšek."

Letošní Vánoce byly originální i hudební tvorbou. Česká rádia zahltily skladby napsané jen pro Den klidu a pohody, opěvující tradice půstu a chudoby. 98% hudební produkce vytvořila Janka Ledecká-Kotvaldová.

„Dala jsem si předtím brko a pak už to šlo samo, “ řekla na otázku, jak se jí povedlo vytvořit tolik textů za tak krátkou chvíli, „vyšlo to ze mě stejně rychle jako poránu, “ dodala.

R.E.K.L.A.M.A
Celé dětské tábory to sem jezdí dýchat. Holotropní biodýchánek přímo na komíně, nyní v akci za 999 Kč!