HRBATŮV KOSTELEC

Alois je dement!

29. 11. 2010 13:50 - Čechistan - Alexandr Kosodřev

Česko zachvátila nová horečka v podobě televizní soutěže Alois je dement! Diváci okukují již druhý týden televizní obrazovky a někteří z nich dokonce přestali chodit do práce.

Principem soutěže je odpovědět na otázku moderátora co nejblběji. V minulém díle představil Leoš Mareš čtyři finalisty, kteří se ukázali být opravdu debilní. Co je to láska? Tak zněla moderátorova otázka a pouze tito čtyři soutěžící na ni odpověděli blbě, čímž se dostali až do finále. Kdo z nich se stane Českým Aloisem?

Ve středu bude celý národ sledovat, jak dopadne vítězné klání. „Bude to celonárodní horečka, “ slibuje Leoš Mareš. Lze očekávat, že tento den nepůjde nikdo do práce, protože všichni onemocní.

Vláda plánuje k tomuto mimořádnému dni vyhlásit státní svátek. Bude pojmenován podle soutěže, Den demence, a bude výjimečný i tím, že ho bude možno libovolně posouvat či opakovat v témže roce. „Hodláme vytvořit institut flexibilního dne volna, “ řekl premiér Nečas.

Vítěz soutěže Alois je dement se jistě stane horkým kandidátem na budoucího prezidenta České republiky, vyplývá z průzkumů veřejného mínění. „Bude-li ovšem schválena přímá volba prezidenta,“ dodává Karel Schwarzeneger.

Právě Schwarzeneger se již dlouho uchází o post prezidenta České republiky a investoval za tím účelem nemalé prostředky do billboardové kampaně. V zákulisí soutěže se proto proslýchá, že se Karel Schwarzeneger hodlá narychlo vměstnat mezi čtyři finalisty a zvítězit. Není to sice čistá hra, "ale co je dneska čistá hra, že?" říká Schwarzeneger.

R.E.K.L.A.M.A

Prosinec bude chladný, předpovídají meteorologové

10. 11. 2010 05:06 - Čechistan - Alexandr Kosodřev

Podle meteorologů se letos dočkáme výjimečně chladného prosince. „Prosinec bude chladný, “ říká meteorolog Jan Chladný ze společnosti Meteostress. Lidé za okny již v pondělí naměřili minus dva stupně. A to je teprve začátek. Podle Chladného lze očekávat i první sněhové nadílky, sníh by však měl padat obvyklým způsobem.

TV TIP: Může za chladný prosinec globální oteplování?


Takový je název mimořádného diskusního panelu, který vysílá tento čtvrtek Česká televize. Budou se v něm přít teolog Tomáš Halík, exprezident Václav Havel a herečka Jiřina Bohdalová.

„Letos se dočkáme novinky, bude u nás padat sníh až z Číny,“ říká meteorolog Chladný.

Dopad pěti tun čínského sněhu si už objednalo ministerstvo dopravy pro nadcházející mistrovství světa ve sjezdu na pytlích.

R.E.K.L.A.M.A
nabízí nejnutnější soudní výlohy: Pohmožděniny po pádu z kola - 20.000 Kč, Oční monokl stereo (zákrok na obou očích) - 15.000 Kč, Kulhání medium a nemoc se soustředit na 1 den - 10.000 Kč, Terapie vlakem - 50.000 Kč. Naše reference: David Rath, Iveta Bartošová

Stoupá počet divných osob

8. 11. 2010 05:05 - Čechistan - Alexandr Kosodřev

„V poslední době je všude tolik divných lidí, až je mi z toho úplně špatně,“ stěžuje si Uršula Půlková, matka tří dětí a manažerka projektu divni-lide.cz. Právě na její podnět byl zprovozněn tento registr divných osob. Server se nachází v cizí zemi, neboť zákony České republiky zatím neumožňují vytvoření takového registru u nás. „Je to ale krok správným směrem,“ říká Půlková, "divní lidé nepatří mezi normální lidi a měli bychom o nich vědět."

Sama prý se v životě setkala s mnoha divnými lidmi, až jí z toho bylo kolikrát špatně. "Naproti našemu domu bydlí divný člověk, snažím se mu vyhýbat. Když ho vidím, dělá se mi zle. Byla bych nejradši, kdyby se odstěhoval mimo naše sídliště," říká Půlková, která ho již umístila do svého internetového registru. Také doporučuje, abychom takové lidi označovali křížkem nad jejich dveřmi. „Je třeba, aby se o nich vědělo, mohou být potenciálním nebezpečím pro nás všechny, “ tvrdí Půlková.

Dveře svého bytu preventivně vybavila třemi zámky a když odchází, zatlouká je prkny. "Je to prevence. Já nechci, aby se mi potulovali po bytě, " říká. Je hrdá na to, že žije spořádaný život a není divná.

R.E.K.L.A.M.A
s CK Bomba ještě dnes a poznejte krásy Íránu. Zatím bez amerických turistů. Last minute!

Z Holešovické tržnice bude reality kino

13. 10. 2008 22:11 - Čechistan - Alexandr Kosodřev

Zasklená plocha nyní vzniká na místě bývalé holešovické tržnice. Bude součástí nového reality kina. Podle slov ředitele Ing. Bedřicha Nováka, se budou „lidi chodit dívat na lidi“. V Praze tak vznikne nové zábavní centrum.

"Podařilo se nám uvnitř naráz uvěznit na tisíc lidí. V době nákupní špičky byla vysunuta ohrada, přes níž se lidé už nedostali ven. Tito lidé se tak stali součástí projektu, " řekl Novák. Češi si prý zvyknou na všechno. Diváci mohou za symbolický poplatek pouštět dovnitř slzný plyn.

R.E.K.L.A.M.A