HRBATŮV KOSTELEC

President Evil: Odveta

7. 1. 2013 21:20 - Kultura - Alexandr Kosodřev

Přesně na nový rok měl premiéru česko-švýcarský film President Evil: Odveta. Jak se vám líbí?

Přesně na nový rok měl premiéru česko-švýcarský film President Evil: Odveta. Jak se vám líbí?

"Mělo by se něco dělat, hlavně ať se to nedostane do kin!" shodují se první diváci. "Co kdyby to viděly děti?" strachují se rodiče. Jedno je ale už teď jisté: Film je v distribuční síti a produkční společnost rozhodně nechystá jeho stažení. 

„Ani náhodou,“ říká producent filmu Ladislav Jákl. „To by to tak hrálo, kdyby se to nehrálo“. Diváci podle něj vůbec nepochopili, že se jedná o rodinnou tragikomedii. "Češi berou všechno moc vážně. Film určitě neměl v úmyslu nikoho urazit." Podle průzkumu se však dotkl nejméně 80% národa. „Jako vždycky se prostě dělá velké haló a přitom se toho tolik nestaló, “ uzavírá Jákl.

Podle Jákla naopak film pomůže mnoha lidem pochopit složitou realitu. "Je to kruté, ale chtěli jsme, aby si diváci naplno uvědomili, v čem tady žijeme. Dokonce jsme obsadili i takové hvězdy, jako je Tomáš Pitr." Ten musel kvůli natáčení přijet do jarního marasmu až ze Švýcarska.

Doufejme, že další díly President Evil budou vydařenější.

reklama: Profesionální básnictví

11. 12. 2012 14:12 - Kultura - Alexandr Kosodřev

Jasmín Hovínko, veliký
básník český, nabízí své profesionální služby.

Jasmín Hovínko, veliký
básník český, nabízí své profesionální služby:

Ceník:

  obyčejný verš ............. 30 Kč
  nadstandardní verš ..... 65 Kč
  vysoce emotivní verš ... 80 Kč

Případný humor je účtován s příplatkem podle standardních stupňů vtipnosti dle doporučení Evropské komise.

Dále jsou účtovány příplatky za typ verše:

  absolutní rým - zdarma (standard)
  volný verš +50 Kč 
  jamb +200 Kč
  trochej +300 až 500 Kč
  daktyl +500 až 1500 Kč

Při normobásni delší než dva normorýmy se navíc účtuje přirážka 20% z každé započaté básnické normostrany.

Dále nabízím typizované básně za pevnou cenu 450 Kč, například následující báseň pro účely narozenin:

   Byl pozdní večer.
   A stejně jako každý večer,
   přišel i tento večer
   večer.

   Všechno nejlepší k narozeninám!

Typizovanou báseň je možno upravit podle požadavků klienta. Například zde, smutečně:

   Byl pozdní večer.
   A stejně jako každý večer,
   přišel i tento večer
   večer.

   Upřímnou soustrast.

R.E.K.L.A.M.A
Odstraníme vaše ego nebo co chcete.

Úroveň pomníků v Česku klesá

19. 11. 2012 14:11 - Kultura - Alexandr Kosodřev

Až o polovinu hůře hodnotí občané úroveň nově odhalovaných pomníků. V Brně byl nedávno odhalen pomník polského letce Lecha Masakrowicze, který proslul vybombardováním Drážďan.

"Je to hrozné. Nemá to hlavu ani patu, " stěžuje si občanka Brna Nováková. Autor pomníku, David Černý, se však hájí tím, že pomník měl od začátku připomínat nálet na obytné domy, a tak tam žádné konkrétní postavy nejsou.

Občané pomník nechtějí, ale odstranění by bylo příliš nákladné. Město jim aspoň půjčuje speciální brýle s neprůhlednými skly. „Je to, samozřejmě, dočasné řešení,“ krčí rameny radní Urban. 

Ani Praha nezůstává pozadu. Příští týden má být na Letné odhalen pomník Vladimira Tuberina, v podobě obrovského chrchle. Na místě ho zhotoví opět David Černý z opravdové sputy pacientů respiračního oddělení Všeobecné fakultní nemocnice.

R.E.K.L.A.M.A
Až terabyte předinstalovaného porna v základní výbavě. Jedině u alza.cz

V Mnichově Hradišti začíná festival nudy

18. 7. 2011 11:39 - Kultura - Alexandr Kosodřev

Právě v těchto dnech začíná v Mnichově Hradišti festival nudy, který ničím nepřekvapí. Do amfiteátru pod širým nebem se sjela asi stovka návštěvníků, aby prožila neopakovatelnou atmosféru téměř ničím nerušené nudy. Netradiční projekt s mezinárodní účastí vznikl spojením původně samostatných televizních soutěžních pořadů do jednoho nudného celku.

Ačkoli festival slibuje zažít to nejnudnější pod sluncem, bohužel už od rána prší. „To však nic nemění na tom, že je nuda,“ říká organizátorka festivalu Lucie Nováková. „Řada účinkujících, která v Mnichově Hradišti vystoupí, si vydobyla velkou prestiž a návštěvníci se nemají na co těšit,“ dodává Nováková. Inspiraci prý brali téměř na všech televizních obrazovkách. Na večer sama Nováková připravila hřeb dne: velkou bílou stěnu, na které nic nebude.

Jako zástupce Česka uvidí návštěvníci vystoupení zpěvačky Leony Machálkové, která již několik let boduje v soutěži o nejnudnější písničku roku v ještě nudnější soutěži Český zjev.

Doprovodným programem festivalu jsou umělecké dílny. "Návštěvníci si třeba vyzkoušejí, jak se dělá postmoderna. Až z Prahy má přijet David Černý, aby ukázal, jak udělat opět totéž, " říká Nováková. Na loňském happeningu Konzum I vystavil prázdné regály a získal hlavní cenu poroty. Letos se má happening dočkat pokračování: Konzum II se obejde i bez těch prázdných regálů. Prostě bude nuda.

Festival ve středu odpoledne zakončí tradičně Luděk Sobota, který se svlékne.

R.E.K.L.A.M.A
S balíkem sankcí EU100 můžete čerpat plyn až do 1.9. nebo do vyčerpání! Aktivujte si svůj balíček ještě dnes! Hodně zábavy přeje váš Gazprom.