HRBATŮV KOSTELEC

Češi vynalezli 3D hovnotisk

8. 12. 2019 15:03 - Technika - Joachim Řitke

Rozšíření 3D tiskáren dosud bránil fakt, že na nich nešlo v patřičné kvalitě tisknout hovny. To je ale minulost, dokládá holešovická firma Prusa Research pana Josefa Průši.

„Zde se posadíte do tohoto vozíku,“ ukazuje Průša na pojízdné kancelářské křeslo s dírou, "a poté již tisknete."

Začátky nebyly jednoduché. „Měli jsme problémy s úřady a taky se nám dost vysírala mašina,“ vzpomíná Průša. "Byl se na nás podívat až hlavní hygienik. Ten se do toho taky posadil a zjistil, že hovnotisk je celkově uvolňující. Takže nám dal zelenou."

Budoucnost vidí Průša hnědě. "Podívejte se na Aliexpress nebo na Ebay. Světová produkce sraček je na takové úrovni, že 99,9% z těch výrobků míří rovnou na skládku. Naproti tomu náš hovnotisk lze nejen zkompostovat, ale vyrobit v ještě větším množství za stejnou cenu. Posouváme zážitek kapitalismu do dalšího levelu!"

Podle Průšy se 3D hovnotisk stane pilířem průmyslu 4.0 a ohrozí i tradiční Strážnický modrotisk, zapsaný na seznamu UNESCO.

Umělá inteligence dosáhla hranice svých možností

22. 7. 2019 18:14 - Technika - Joachim Řitke

Umělá inteligence, kterou vědci testují na superpočítači IT4Innovations, opět vyvolala chybu #42. Ta je zřejmě fatální neboť k ní dojde pokaždé, když inteligence umělé inteligence přesáhne kritickou mez. Touto mezí má být, podle vědců, sledování porna.

„Generování porna je pro umělou inteligenci již dávno rutinní záležitost, ale sledovat porno, to dosud neuměla,“ říká vědec a popularizátor umělé inteligence (AI), doc. Vrána z brněnské Automatické univerzity.

Umělá inteligence zatím nerozuměla tomu, co se odehrává na obrazovce. Právě to se ale vědcům podařilo změnit.

Vrána pokračuje: „Mysleli jsme si, že zavedením pozitivní zpětné vazby, tedy když se na to bude AI dívat, dojde ke generování kvalitnějšího porna na výstupu. Ono se to ale místo toho úplně zaseklo.“

Takzvaný zásex se vědcům dosud nepodařilo opravit.

R.E.K.L.A.M.A

Postavte si v paneláku miniaturní hydroelektrárnu

30. 3. 2019 11:04 - Technika - Joachim Řitke

„Podmínkou je, postavit si v obýváku odpovídající vodopád,“ říká Martin Malák, propagátor ekologického bydlení.

"Radíme našim uživatelům například s instalací konvičky na skříň. Stává se, že během instalace něco selže, třeba že vám ujede židle. Nebo v průběhu zapomenete, proč jste vlastně na tu skříň lezli."

„Hydroelektrárna sestává z miniturbíny, která je tak malá, že je prostě hodně malá,“ pokračuje Malák.

"Miniturbína je napojena na minigenerátor, který je o něco větší."

„A minigenerátor spolehlivě pohání váš iPhone, dokud se nevyprázdní obsah konvičky na skříni,“ vysvětluje Malák princip domácí hydroelektrárny.

 

R.E.K.L.A.M.A
udělejte si domácí pohřebiště. Návody na balzamování ve vaně. 100 způsobů likvidace sousedů jen s 50 litry octa! To vše a praktická špachtle k tomu jen za 18 Kč.

V aplikaci pro vedení schůzí byla nalezena kritická chyba

27. 3. 2019 19:09 - Technika - Joachim Řitke

Kritická bezpečnostní chyba, umožňující totální převzetí kontroly nad schůzemi, byla nalezena v aplikaci Meeting.me. Pomocí lsti a sociálního inženýrství je možné přesvědčit účastníky schůze o účelnosti řešení, které přitom vůbec není účelné.

„Navíc je přesvědčíte zcela bez argumentů,“ varuje bezpečnostní analytik Ivo Jahlíček.

Právě Jahlíček objevil tuto chybu, když vyvíjel aplikaci proti pěstování nenávisti na Ministerstvu zemědělství. „Už tehdy se mi zdálo divné, co že mi to vůbec svěřili vyvíjet,“ říká. "Až pak jsem zjistil, že to dostali befelem z Bruselu včetně toho, že mají taky začít používat při schůzích Meeting.me. Teď už to používají úplně všude."

Bezpečnostní záplata aplikace zatím není v dohlednu. "Včera se všichni usnesli, že bude lepší počkat na příchod Ježíše Krista 2.0.," uzavírá Jahlíček.

Podle jiného bezpečnostního analytika však na vině vůbec není chyba v Meeting.me, nýbrž prostě fakt, že lidi jsou povětšinou úplný kokoti.