HRBATŮV KOSTELEC

Obézní děti ohrožují kolemjdoucí

19. 2. 2011 06:02 - Čechistan - Alexandr Kosodřev

Česko si může připsat další smutné prvenství: rodí se nejvíce obézních dětí od roku 1989. Děti kvůli své váze často padají z balkonů a jen za poslední čtvrtletí spadly už tři. „Zase tak černě bych to neviděla,“ říká Dana Drábová, ředitelka ústavu pro studium Matky a dítěte, „jednak na nikoho nedopadly a jednak mohly spadnout i čtyři“.

Situace se podle Drábové naopak zlepšuje. Díky novým normám jsou kladeny mnohem větší nároky na zabezpečení balkonů v novostavbách. Ty musejí být dimenzovány tak, aby vydržely nápor váhy až pěti obézních dětí.

„Problém je třeba řešit komplexně,“ říká Drábová, "ono to není jen o balkonech. Často dochází i k propadům skrze stropy domů. Současné stavby rozhodně přestávají vyhovovat a rodiny s více dětmi by měly uvažovat o výstužích," říká Drábová.

Sama, ač bezdětná, si prý pořídila garsonku v protiatomovém krytu, kam nic dopadnout nemůže. "Měla jsem štěstí, nemohlo to dopadnout lépe."

 

R.E.K.L.A.M.A
Odkládejte svůj čas na horší časy! Vaše Časová spořitelna, a.s.

Nová koncepce dopravy

25. 1. 2011 14:30 - Čechistan - Alexandr Kosodřev

Vláda vypracovala novou koncepci rozvoje veřejné dopravy. Počínaje rušením nevýnosných místních spojů, zmizí z jízdních řádů postupně také spoje na hlavních trasách.

Kromě vnitrostátní dopravy se změny dotknou také MHD. „Z městských autobusů a tramvají budou odstraněna přebytečná sedadla, čímž vznikne nový kreativní prostor, který budou moci cestující vyplnit, například stáním,“ říká Bárta.

Současné tramvaje budou postupně nahrazeny dvěma luxusními vozy. „Občané se mohou těšit na nové tramvaje s bazény,“ slibuje Bárta. Cestování MHD by se tak mělo stát ještě větším požitkem, než-li je tomu dosud.

R.E.K.L.A.M.A
Chutná tam i zpět.

Alois je dement!

29. 11. 2010 13:50 - Čechistan - Alexandr Kosodřev

Česko zachvátila nová horečka v podobě televizní soutěže Alois je dement! Diváci okukují již druhý týden televizní obrazovky a někteří z nich dokonce přestali chodit do práce.

Principem soutěže je odpovědět na otázku moderátora co nejblběji. V minulém díle představil Leoš Mareš čtyři finalisty, kteří se ukázali být opravdu debilní. Co je to láska? Tak zněla moderátorova otázka a pouze tito čtyři soutěžící na ni odpověděli blbě, čímž se dostali až do finále. Kdo z nich se stane Českým Aloisem?

Ve středu bude celý národ sledovat, jak dopadne vítězné klání. „Bude to celonárodní horečka, “ slibuje Leoš Mareš. Lze očekávat, že tento den nepůjde nikdo do práce, protože všichni onemocní.

Vláda plánuje k tomuto mimořádnému dni vyhlásit státní svátek. Bude pojmenován podle soutěže, Den demence, a bude výjimečný i tím, že ho bude možno libovolně posouvat či opakovat v témže roce. „Hodláme vytvořit institut flexibilního dne volna, “ řekl premiér Nečas.

Vítěz soutěže Alois je dement se jistě stane horkým kandidátem na budoucího prezidenta České republiky, vyplývá z průzkumů veřejného mínění. „Bude-li ovšem schválena přímá volba prezidenta,“ dodává Karel Schwarzeneger.

Právě Schwarzeneger se již dlouho uchází o post prezidenta České republiky a investoval za tím účelem nemalé prostředky do billboardové kampaně. V zákulisí soutěže se proto proslýchá, že se Karel Schwarzeneger hodlá narychlo vměstnat mezi čtyři finalisty a zvítězit. Není to sice čistá hra, "ale co je dneska čistá hra, že?" říká Schwarzeneger.

R.E.K.L.A.M.A
Pojďte je spalovat! Krematorium Praha-Strašnice hledá nové tváře.

Prosinec bude chladný, předpovídají meteorologové

10. 11. 2010 05:06 - Čechistan - Alexandr Kosodřev

Podle meteorologů se letos dočkáme výjimečně chladného prosince. „Prosinec bude chladný, “ říká meteorolog Jan Chladný ze společnosti Meteostress. Lidé za okny již v pondělí naměřili minus dva stupně. A to je teprve začátek. Podle Chladného lze očekávat i první sněhové nadílky, sníh by však měl padat obvyklým způsobem.

TV TIP: Může za chladný prosinec globální oteplování?


Takový je název mimořádného diskusního panelu, který vysílá tento čtvrtek Česká televize. Budou se v něm přít teolog Tomáš Halík, exprezident Václav Havel a herečka Jiřina Bohdalová.

„Letos se dočkáme novinky, bude u nás padat sníh až z Číny,“ říká meteorolog Chladný.

Dopad pěti tun čínského sněhu si už objednalo ministerstvo dopravy pro nadcházející mistrovství světa ve sjezdu na pytlích.

R.E.K.L.A.M.A
zhotovení a aplikaci prsních implantátů. Používám výhradně přírodní materiály na bázi dřeva (piliny) a nebo co si přinesete (strčím vám tam cokoli). Dále nabízím vestavěný nábytek. Volejte non-stop 800123456.