HRBATŮV KOSTELEC

Nádraží Václava Klause

29. 9. 2012 12:55 - Čechistan - Alexandr Kosodřev

Poté co bylo ruzyňské letiště přejmenováno na Havlovo, navrhl režisér Zdeněk Troška přejmenovat pražské Hlavní nádraží. Mělo by nést jméno po současném prezidentu, Václavu Klausovi, neboť tam prý často chodil v přestrojení mezi lid.

Ačkoli bude nádraží přejmenováno až po Klausově úmrtí, už příští čtvrtek se v něm slavnostně znovuotevře bývalá Fantova kavárna, nesoucí nyní název Santova. S předstihem odkazuje na Sv. Václava Klause - Santa Klause - který byl nedávno navržen na blahořečení arcibiskupem Dukou. Kavárna nebude sloužit veřejnosti, pronajal si ji řád Ordo lumen Templi Daniela Landy.

Kdy tedy dojde k přejmenování nádraží? Jak již bylo napsáno, po prezidentově odchodu. Podle předpovědi prognostického ústavu se tak stane koncem března 2013, kdy mu vyprší mandát. Klaus prý neunese nižší funkci.

Ve hře je ale několik dalších variant. Jednak je zvažováno referendum o monarchii, díky němuž by se Klaus stal králem Václavem VI. (číslo V. bylo z taktických důvodů přeskočeno, aby snad nevyvolávalo souvislosti s Václavem V. z Rybnika a Pštíny, zvaném též Prostomyslný či Pitomý). Další možností je katapultovat Klause do čela samotné EU a v neposlední řadě jeho jmenování papežem. Cyrilometodějská univerzita v Nižnej nad Váhom již otevřela dvouměsíční distanční studium Praktické teologie.

Prezident ale prý papežem být nechce, leda kdyby mu taková funkce byla nabídnuta, možná by o ní uvažoval. Ohledně prezidentství EU prohlásil, že mu tato instituce nikdy nepřirostla k srdci, avšak domnívá se, že je reformovatelná. 

K reformátorství má Klaus, jakožto Husita, blízko. Proto zůstává, i přes své jisté blahořečení, pro většinu Katolíků heretikem. Mnohem pravděpodobněji tak současného papeže vystřídá Luděk Sobota, který se minulý týden na Svatopetrském náměstí opět svlékl a Katolíci definitivně zešíleli.

K přejmenování Hlavního nádraží nakonec ale vůbec nemusí dojít, pokud dříve nastane konec světa. Také v neznámém Landově evangeliu se hovoří o konci světa a je v něm navíc zmiňován příchod Santa Klause i Luďka Soboty. Má se to odehrát 21. března 2013. Že by se byli Mayové o několik měsíců spletli?

R.E.K.L.A.M.A
Sledujeme za vás nejnovější trendy v uvažování. Studio zdravého myšlení AKTIP. Vykakejte negativní myšlenky.

Kvůli vysokým mrazům zamrzají lidé při chůzi

11. 2. 2012 16:20 - Čechistan - Alexandr Kosodřev

Z pátku na sobotu byly překonány snad veškeré teplotní rekordy. Chodci zamrzali při chůzi, a proto byly nasazeny vrtulníky s teplomety. "Věděli jsme, že se budou hodit. Nebýt teplometů, celá akce by vyšla daňové poplatníky až pětkrát dráž, například kdybychom museli lidi polévat benzínem a zapalovat," pochvaluje si mluvčí ministerstva obrany Mrázek.

Bohužel ani teplomety nepomohly. V pátek večer začal lidem zamrzat úsměv na tvářích a na pražské Národní třídě to vypadalo, jakoby v Národním divadle předtím hráli něco opravdu komického, jenže zrovna dávali hru Utrpení národa českého. „Je to tragedie,“ říká ředitel Národního divadla Hrdý k tomu, co se stalo národu českému, i k tomu co se pak odehrálo na Národní třídě. "Okolo deváté hodiny večer mrazy zesílily a sledoval jsem z okna pracovny, jak návštěvníci našeho divadla zamrzají při chůzi. Mnozí domů již nedošli."

„Představte si tak plnou ulici, že ani tramvaje nemohou projet, “ říká koordinátor dopravních podniků Tyčka. Pod koly tramvají na Národní třídě skončilo až padesát osob. „Jejich totožnost nejsme schopni určit, mezitím projelo několik souprav,“ doplňuje Tyčka. Škoda na tramvajích byla vyčíslena na stovky tisíc korun, o které se bude muset zvednout jízdné příští rok.

Nejhorší situace nastala po desáté hodině ve stanici metra Florenc, kam začal proudit studený vzduch z Vltavské. Navíc někdo vypnul eskalátory jedoucí vzhůru, takže se lidé začali hromadit dole na nástupišti. „Nikoho nenapadlo vyjít prostě po schodech pěšky,“ říká Tyčka. Na nástupišti kvůli tomu zamrzlo dvěstě osob a další čtyři zranili další čtyři. „Někteří se snažili zachránit útěkem do tunelu, avšak ten se rychle ucpal a do toho z opačného směru vykolejily nové soupravy metra, které nejsou na něco takového, oproti ruským vozům, připraveny,“ říká Tyčka. Eskalátory prý vypnul aktivista z hnutí Occupy Metro, za což mu hrozí až pět let věšení.

Také dnešní noc nedoporučují meteourologové vycházet. Může začít chcát a mohlo by to pak zmrznout.

R.E.K.L.A.M.A
to máte skoro za pár! Doporučuje americký iluzionista David Gutalax.

Nehoda na D1 způsobila stokilometrovou kolonu

30. 10. 2011 20:35 - Čechistan - Alexandr Kosodřev

V neděli došlo k několika vážným dopravním nehodám, které zkomplikovaly dopravu na již tak přetížené, nekonečné dálnici D1. Nekonečná kolona se stále táhne z Brna až do nekonečna.

V neděli došlo k několika vážným dopravním nehodám, které zkomplikovaly dopravu na již tak přetížené, nekonečné dálnici D1. Nekonečná kolona se stále táhne z Brna až do nekonečna.

„Už dvanáct hodin stojím na místě,“ stěžuje si řidič kamionu. "Mysleli jsme, že se to rozjede a pak začalo mrholit a spousta řidičů nezvládla řízení. Je to katastrofa."

Ministerstvo dopravy několik let slibuje, že problém D1 začne řešit. "Na ministerstvu o tom víme, ale ještě jsme nezačali. Není jasné, z jakého konce máme dálnici uchopit, když konec nemá," říká ministr dopravy Pavel Dojdeš. "Uznávám však, že jízda po D1, to je jako byste položili panelák naležato a pak přejížděli po balkonech."

Důstojník dálničního oddělení Mareš upozorňuje, že existují dočasné cesty řešení situace: "Řidiči nemusejí stát v koloně, ale mohou využít objížďky přes les u odbočky Benešov." Apeluje však, aby se snažili vejít na vozovku, která je, zvláště u tamějšího rybníka, nezpevněná a rozbahněná.

„Uvědomujeme si, že řidičům v koloně brzy dojdou pohonné hmoty a budou muset jít pěšky do nejbližší vesnice,“ říká důstojník dálničního oddělení. Takto nejvíce ohroženi jsou řidiči poblíž Humpolce, kde je nejbližší obec vzdálena až sedm kilometrů. „Zatím jsme však zaznamenali pouze několik úmrtí v důsledku vzteku,“ říká důstojník.

aktualizace: Podle posledních zpráv se na ministerstvu konečně začalo uvažovat o komplexním řešení situace na D1. Mají být přistavěny další dva nekonečné pruhy, přičemž by to mělo daňové poplatníky vyjít pouze na nekonečně mnoho korun. Kvůli novým pruhům však dojde k negativnímu zásahu do přírodní rezervace u obce Mirošovice. Úředníci proto na oplátku slibují vystavět po obvodu novou cyklostezku. Navíc za každý pokácený strom prý zasadí dva stromy nové.

R.E.K.L.A.M.A

Státní svátek stání

16. 3. 2011 11:53 - Čechistan - Alexandr Kosodřev

Den 21. března byl vyhlášen státním svátkem Stání. „Stání ve frontách má v Česku tradici,“ říká ministr školství a tělovýchovy Bobeš, do jehož resortu stání patří. Je podle něho ukázkou kultivovanosti českého národa, neboť lidé se nepředbíhají, nevzniká chaos, ale naopak ukazují svoji vytrvalost a houževnatost. „Češi jsou schopni se zařadit a udržet pozici i několik hodin,“ dodává Bobeš.

 Například při sčítání lidu se na poštách tvořily až trojhodinové fronty. „Spousta Čechů si to nenechala ujít,“ říká ministr Bobeš, "dokonce ani nejeli na chalupy. Je evidentní, že občané stojí rádi, a proto jsme jim vyšli vstříc a vyhlásili jsme na 21. března státní svátek Stání."

O státním svátku budou vytvořeny umělé fronty. V Praze budou dvě: jedna se potáhne od Staroměstského náměstí Pařížskou ulicí až k Hradu, druhá povede též odtamtud, ale ulicí Národní okolo Divadla. "Lidé si budou moci vybrat, která fronta je jim bližší. Na každého účastníka čeká v cíli držťková a guláš, prvních deset z nich navíc získá slevu na dovolenou v Egyptě," slibuje Bobeš. Fronty budou lemovány informačními stánky populárních Dolce & Gabbana, České pošty a Zentivy. Pravidla jsou jasná: Nepředbíhat, na každého se dostane.

Vláda dala též podnět k založení Ústavu pro studium obslužnosti, jehož činností by mělo být popsat, jak se lidé chovají ve frontách. „Nevidím na první pohled žádné rozdíly od dob socialismu,“ říká Bobeš, "ale právě proto je nutné celou věc hloubkově studovat. Třeba najdeme cosi podstatného, co změní paradigma teorie front." Výzkum nebude stát daňového poplatníka ani korunu, neboť bude plně hrazen z fondů nadace Člověk v tísni.

Několik nespokojených občanů vyjádřilo obavy, zda se (zejména v Praze) tolik lidí vměstná jen do dvou připravovaných front. "Lidí bude prostě příliš mnoho na to, aby se všichni vešli. Stát těsně za sebou není reálné," tvrdí například socioložka Jiřina Šiklová. „Lidé budou muset vytvořit až čtyřstupy, což mi připomíná komunistické průvody,“ dodává Šiklová. Petici proti stání podepsali, kromě Šiklové, již také Václav Havel a Tomáš Halík.

O stání ve frontách je už teď velký zájem. „Díky Internetu je možné rezervovat si dopředu pozici a učinila tak většina občanů,“ pochvaluje si Bobeš. Symbolický poplatek za jedno místo ke stání je 30 Kč.

Kdo ale nechce stát fyzicky ve frontě, může stát po internetu. „V takovém případě bude stání zpoplatněno podle dodatečného ceníku, který zpracujeme až podle zájmu o virtuální stání,“ říká Bobeš.

Vyhnutí se stání ve frontě bude pokutováno dvěma sty tisíci korunami. „Stání je věcí hrdosti, ale jinak je zcela dobrovolné,“ říká Bobeš, "buď se rozhodnete stát ve frontě, a nebo zaplatit pokutu - nevidím v tom nic neetického ani nesvobodného."

R.E.K.L.A.M.A
pasterizovaná homogenizovaná, vhodná i pro kojence. 1l za nebeských 25 Kč. Krucifix, no nekupte to! Vyrábí a dodává klášter řádu Bratří posledních neřestí.