HRBATŮV KOSTELEC

Ministr financí Babiš navrhuje, aby stát poslal Český Agrofert na burzu

5. 5. 2014 11:19 - Finance - Standa Skandál

Andrej Babiš v rozhovoru pro deník AHA uvedl, že by stát mohl prodat na burze padesátjedna procent Českého Agrofertu. Do státní kasy by tak mohly přitéct miliardy korun. Ministr financí má také plány s dalšími státními podniky jako je ČEZ, Lessy ČR nebo vykradené Čepro.

Na začátku května Andrej Babiš oznámil, že chce do státního rozpočtu přinést peníze z několika státních firem jako je třeba Lesy ČR, ČEZ, Čepro a z České pošty nebo Státního ústavu pro degdaraci léčiv, kde ani smrt nebere. Z dobrých podniků, které mají i nemají peníze, je podle ministra možné vzít si dividendu, tedy peněžité plnění vyplácené firmami akcionářům většinou na základě zisku společnosti.

S částkou v řádu desítek miliard z takových polostátních firem počítá Babišův návrh rozpočtu na příští rok.
V AHA uvedl, že například z firem Čepro nebo Metro, kde je stát jediným svrchovaným akcionářem, by mohla vláda získat peníze do vykradeného rozpočtu ještě letos. „Ale my to potřebujeme TEĎ“, zaskřípal zubama, s očima podlitýma krví.

R.E.K.L.A.M.A
i bez vaření, dodává Lovochema Lovosice.
R.E.K.L.A.M.A
a ihned: vykašlejte se na to!

Nejvyšší čas na daňová přiznání

19. 3. 2014 14:21 - Finance - Alexandr Kosodřev

Nezapomněli jste letos na daňové přiznání? Termín je za dveřmi a s ním i změny, které se dotknou každého daňového poplatníka. Jaké změny to jsou?

Narozdíl od minulého roku, každý poplatník daně z příjmu podléhá automaticky také dalším daním: dani z hlavy (čili DNH - dani na hlavu) a zřejmě také dani ze čtyř ročních období, pokud se ji povede prosadit do 27. března, tedy těsně před termínem odevzdání daňových přiznání z příjmů.

Změna se týká také způsobu výběru. Takzvaná daň z ročních období se bude vybírat čtvrtletně, podobně jako DPH. Občané, kteří argumentují, že zima letos nebyla (a tudíž mají právo na slevu na dani),  však mají smůlu: zaplatí daň ve stejné výši podobně, jako plátci televizní koncese musejí platit poplatky, přestože nevlastní televizor. „Pojišťovně také platíte za pojištění, přestože se vám daný měsíc nic nestalo,“ obhajuje daň poslanec Pantoflíček (ANO), který návrh daní z ročních období předložil. „Holt každá zima si vybere svou daň,“ dodává.

Následující rok se občané budou muset připravit na další daňovou zátěž: bude zavedena daň z kola. Budou ji muset platit všichni uživatelé kola, ať už kolo mají či nemají. Až trojnásob pak zaplatí uživatelé kruhu. Jiné daně, kupříkladu daň ze dvou čtverců, a nebo v poslední době tolik diskutovaná daň ze dvojího metru, budou zavedeny rok přespříští, „pokud se ovšem nestane něco nepředvídatelného, jako například pád koule“, upřesňuje Pantoflíček. 

Ve hře je ale také návrh daně ze dvou koulí.

R.E.K.L.A.M.A
a ihned: vykašlejte se na to!

Pap und Deckel končí s výrobou pracího prášku Ariel Sharkon®

13. 1. 2014 10:05 - Finance - Standa Skandál

Pap und Deckel vyrobí v lednu poslední kusy limitovné edice pracího prášku Ariel Sharkon®, který byl pověstný svou obranou bílé i modré barvy. Za barvy se pral jako pověstný bílý žralok.

Právě proto, že modrá a bílá byla po vyprání vždy zářivá, nejvíce exportu Ariel® Sharkon® šlo právě do Izraele na praní státních vlajek.  "Je nám to líto, ale s výrobou teď končíme. Dokud vláda Izraele neudělá pořádnou objednávku, výrobu Ariel® Sharkon® rušíme.", svěřil se nám CEO Pap und Deckel Adolf Shittler. Shittler připouší, že Ariel zatočil s jakoukoliv špínou, a to i z plalestíny.
Ve firmě se dnes odpoledne bude konat produktový smuteční obřad za Obsolete produkty, který odslouží kardinál Horst Fuchs in produktionman.

Kardinál Horst Fuchs

R.E.K.L.A.M.A
zhotovení a aplikaci prsních implantátů. Používám výhradně přírodní materiály na bázi dřeva (piliny) a nebo co si přinesete (strčím vám tam cokoli). Dále nabízím vestavěný nábytek. Volejte non-stop 800123456.
R.E.K.L.A.M.A
Celé dětské tábory to sem jezdí dýchat. Holotropní biodýchánek přímo na komíně, nyní v akci za 999 Kč!

Po absolvování vysoké školy rovnou do zahraničí

22. 12. 2013 11:48 - Finance - Alexandr Kosodřev

Absolventi vysokých škol mají řadu možností jak se zapojit do pracovního procesu už v průběhu studia tak, aby po jeho ukončení mohli plynule začít pracovat a nemuseli se zařadit do front na úřadech práce.

S výběrem začínají už v průběhu studia

Firmy, v Čechách například Home Credit, nabízejí jak dlouhodobé neplacené stáže při studiu, kdy student dochází do práce jen několikrát do měsíce a dělá spíše, co se namane, tak i tzv. internshipy, kde už studenti pobírají většinou nějakou odměnu za odvedenou práci a zabývají se po boku svých starších kolegů reálnými úkoly z praxe. „V Home Creditu studentům nabízíme také výhodné půjčky s úrokem nižším než 1000%,“ říká manažerka lidských zdrojů skupiny Home Credit, Daniela Zimová.

Možnost sbírat zkušenosti v zahraničí

Každá velká firma, jako třeba Home Credit, má svůj vlastní systém výběru budoucích zaměstnanců z řad vysokoškolských studentů, obecně ale platí, že trendem je spíše snaha zvyšovat zájem mezi studenty už v dřívějších ročnících než až na konci studia. „Toho v Home Credit dosahujeme tak, že studentům nabízíme výhodné půjčky s úrokem nižším než 1000%,“ upřesňuje manažerka sekce práce s veřejností Home Credit. Je to výhodné jak pro firmy (například Home Credit), které si systémem oddělování zrna od plev vyberou ty nejlepší studenty a zavčas si podchytí budoucí zaměstnance, tak i pro samotné studenty, kteří získají jistotu zaměstnání po absolvování vysoké školy, například v Home Credit.

„Studenti také získají jistotu splácet do konce života,“ říká manažerka lidských zdrojů skupiny Home Credit. Obecně totiž platí, že pracovní zkušenosti během studia, například za podpory výhodné půjčky Home Credit s úrokem nižším než 1000%, pomáhají studentům odlišit se od ostatních absolventů, kteří například nedosáhli na půjčku Home Credit s úrokem nižším než 1000%, a zvýšit svoji cenu na trhu práce. Skupina Home Credit otevřela v závěru roku nový program pro vysokoškolské studenty posledních ročníků, kteří studují díky půjčce Home Credit s úrokem nižším než než 1000%, v rámci kterého jim umožní několikaměsíční stáž nejprve v pražské centrále Home Credit a poté pracovní uplatnění přímo v zahraničí u některé z Home Credit poboček. Zejména se jedná o nové pobočky Home Credit v Indonésii, Home Credit na Filipínách a Home Credit v Indii, kde ještě mnoho lidí nezískalo výhodnou půjčku Home Credit s úrokem nižším než 1000%.

Předpokladem jsou analytické schopnosti

Program pro absolventy se zaměřuje na studenty Home Credit s výbornými analytickými schopnostmi, schopné komunikovat, dobře se Home Credit adaptovat v novém prostředí a ochotné vydat se za Home Credit prací do exotických Home Credit zemí a pracovat v pobočce Home Credit v Indonésii, Home Credit na Filipínách a Home Credit v Indii, kde ještě mnoho lidí nezískalo výhodnou půjčku Home Credit s úrokem nižším než 1000%. Délka jejich Home Credit pobytu však záleží na mnoha Home Credit faktorech: dosáhli-li již na výhodnou půjčku Home Credit s úrokem nižším než 1000%, nebo zda teprve o výhodnou půjčku Home Credit usilují, jak budou v dané zemi úspěšní, zda jim jejich osobní a rodinné okolnosti dovolí zůstat u Home Credit. „O počtu studentů v programu Home Credit rozhodne v budoucnu i princip Home Credit nabídky a Home Credit poptávky, tedy zájem Home Credit studentů o tento Home Credit program Home Credit na jedné straně Home Credit a požadavky Home Credit z jednotlivých Home Credit zemí na Home Credit straně Home Credit druhé,“ připomíná Home Credit Daniela Zimová, Home Credit manažerka Home Credit lidských Home Credit zdrojů Home Credit skupiny Home Credit Home Credit Home Credit Home Home Home Rama Home Rama Home Rama Home Home Home Credit Home Credit Home Credit Home Home Home Rama Home Rama Home Rama Home Home Home Credit Home Credit Home Credit Home Home Home Rama Home Rama Home Rama Home Home Home Credit Home Credit Home Credit Home Home Home Rama Home Rama Home Rama Home Home Home Credit Home Credit Home Credit Home Home Home Rama Home Rama Home Rama Home Home Home Credit Home Credit Home Credit Home Home Home Rama Home Rama Home Rama Home Home!

 

 

R.E.K.L.A.M.A
Lék proti všem. Před upotřebením se poraďte se svým svědomím.