HRBATŮV KOSTELEC

Děti se nadýchaly kouře

1. 9. 2022 21:08 - Krimi - Joachim Řitke

V Hrbatokostelecké základní škole se ve středu několik žáků a učitel nadýchali kouře, když v sudu pálili učebnice.

Ministr Rakušan rozdává dětem palivo, s nímž by měly vystačit až do Vánoc

Ministr Rakušan rozdává dětem palivo, s nímž by měly vystačit až do Vánoc

Třídnice, žákovské knížky a tuny formulářů BOZP spálila škola již v listopadu. Nyní se tak na řadu dostávají učebnice a učební pomůcky.

"Nejlíp hoří čeština, matika nehoří vůbec. A němčina strašně čoudí," směje se žákyně osmého ročníku, Janička Sýkorová, zatímco přikládá list po listu a vysvětluje přitom učiteli termodynamický zákon.

Ve školách, kde spálili i učebnice, přešli na pálení plastových oken.

„Předběžně to u nás také zkoušíme, pálíme je sice pánubohu do oken, ale temperujeme budovu aspoň na doporučených 19 stupňů,“ pochvaluje si ředitel ZŠ Hrbatův Kostelec.

R.E.K.L.A.M.A
Chutná tam i zpět.

Při explozi v rodinném domě na Opavsku se zranili dva lidé

26. 7. 2022 09:16 - Krimi - Joachim Řitke

„Takhle jsem si podřezala krk,“ vysvětluje šestatřicetiletá obyvatelka domu, jak se zranila. „To už všechno letělo okolo nahoru, ale můj muž se ještě stihl také zranit, bouchl hlavou o svěrák,“ dodává.

Případů, kdy se při výbuchu rodinného domu zraní jeho obyvatelé, přibývá. Před měsícem museli lékaři ošetřit dvaasedmdesátiletou ženu, která se popálila v oblasti krku, hrudníku, břicha a horních končetin.

Podobně v neděli se na Opavsku zranil motorkář nárazem do svodidel.

R.E.K.L.A.M.A
Přijďte se dozvědět, co to byl incest při interaktivních prohlídkách! Rodinné vstupné nyní se slevou 30%.

V Braníku se zřítil další turista z Česka

18. 7. 2022 08:22 - Krimi - Joachim Řitke

Informuje o tom v neděli agentura APA s odvoláním na policii. Turista se zřítil ze stopadesátimetrové roviny, když ve tmě při sestupu zabloudil a narazil do lampy veřejného osvětlení.

 Místo kde často dochází k nehodám. Turisté přecení své síly a nezvládnou chůzi.

Místo kde často dochází k nehodám. Turisté přecení své síly a nezvládnou chůzi.

Dcera 53letého muže v sobotu oznámila na policii, že ho pohřešuje. Vypověděla, že její otec vyrazil na túru do restaurace „Bába pod kořenem“, ale od středy se jí neozval.

Do pátrání byla nasazena městská policie a městská horská služba. Muž byl nalezen ve stavu celkového finančního vyčerpání neslučitelného se životem, pouhých několik metrů od restaurace.

Aby se předešlo podobným nehodám, magistrát místo vybaví informačními cedulemi a lampy natře reflexními nátěry. K dispozici bude také obdoba přívozu, takzvaný přéchod, čili asistenční služba. Ta doprovodí cestujícího až domů. Zpoplatněna bude podle standardního tarifu PID. Dopravní podnik upozorňuje, že agresivní jedinci mohou být vykázáni z přepravy.

R.E.K.L.A.M.A
Sledujeme za vás nejnovější trendy v uvažování. Studio zdravého myšlení AKTIP. Vykakejte negativní myšlenky.

Občanku dostihli termovizí

20. 3. 2020 21:05 - Krimi - José Ďírkovič

Alenu R., která v sobotu ve večerních hodinách odešla z domova, dostihla až termovize. Za spáchání trestného činu pohybu na veřejnosti jí hrozí trest odnětí orgánů do váhy 5 kg.

Občanskou hlídku zalarmovali náhodní kolemhledící. Podle prezidenta OH, Romana Prymuly (CEFC), se však formuje nebezpečná kultura disidentů, kteří stále častěji unikají termovizním dronům. „Schovávají se do kanálů,“ říká Prymula.

Na tento novodobý underground by si měly příští měsíc posvítit právě Občanské hlídky. V součinnosti s krysami všeho druhu chystají akci, která nemá v novodobých dějinách obdoby.

Stát si od akce také slibuje, vylepšit bilanci zahraničního obchodu. Jen za minulý rok bylo do Číny odesláno přes 15 tun orgánů, převážně ledvin, po nichž je v tamějších restauracích velká poptávka.

Občanským hlídkám by měl pomoci Národní registr udání. O víkendu jej pro stát naprogramovali uvědomělí občané v rámci takzvaném hackathonu, tedy bez nároku na honorář. „Registr vypadá funkční,“ říká Prymula. "Za každé potvrzené udání obdrží občané bonus ve formě státního sociálního kreditu. Použití registru bude samozřejmě dobrovolné," uzavírá.

Všechny krysy a svině světa, spojte se. Online!

R.E.K.L.A.M.A