HRBATŮV KOSTELEC

ČHMÚ: Předpovědi již nevychází vůbec. Začneme informovat jinak, ...

12. 2. 2013 09:21 - Čechistan - Standa Skandál

... nejépe nijak. Český hydrogenemeteorologický ústav dlouhodobě přiznává, že co bývalo už není a a že lepší zítřky v předpovědích nehledejme. Počasí si doslova dělá co chce a výpočtky na rozsáhlých počitadlech jsou uplně nanic včetně snad i personálu.

chmu.jpg... nejépe nijak.

Český hydrogenemeteorologický ústav dlouhodobě přiznává, že co bývalo už není a a že lepší zítřky v předpovědích nehledejme. Počasí si doslova dělá co chce a výpočtky na rozsáhlých počitadlech jsou uplně nanic včetně snad i personálu.

I přes veškerou snahu rozšíření počitadel o 3 kuličky se nedaří. Proto ČHMÚ definitivně mění styl informování o počasí i nečasí na měsíce ba celé roky dopředu. Zprávy už nebudou vůbec konkrétní. Pro nejvíce nejistá období jsme se na padsátém šestém sjezdu pro hydrogenementorologii usnesli na zavedení pojmu nečas. Nečas pojme vše co se již nedá ani vyslovit. V ústavu kolikrát zavládne celoústavní frustrace a deprese z dlouhých zimních nečasů tak veliká, že ochromí celá oddělení. Doslova je tu takové dusno k nežití, z kterého žádná kloudná předpověď již nevyjde, stežuje si na ztížené klima-kterium RNDr. Zubatá.

R.E.K.L.A.M.A
V institutu alternativní léčby AKTIP pro vás zorganizujeme profesionální psychohry i jiné psycho.
R.E.K.L.A.M.A

Včerejší bouřlivá diskuse známých politologů a předních světových kybernetiků vyústila ve vážné otázky, zda Karel a Miloš nejsou přecijenom betaveze vládních
androidů, které Ministerstvo pro komunikaci s veřejností vyvíjí.

asimo-zeman.jpeg Včerejší bouřlivá diskuse známých politologů a předních světových kybernetiků vyústila ve vážné otázky, zda Karel a Miloš nejsou přecijenom betaveze vládních androidů, které Ministerstvo pro komunikaci s veřejností vyvíjí. 

Půjde o zcela novou moderní řadu profesionáních robopolitiků, kteří Vyhoví
každému(TM) a Zbožňují mě všichni(TM).

Prof. Zádrha, CSc, MBA poukazuje na typické zadrhávání Karla a pokleslou bradu, kteru trpí alfavezre androidů Karel 1. Prý jde o netěsnost pneumatického zdvihače hlavy implementující sterno-cleido-mastoideus u člověka. Ing. Jan Vodka se nemůže zbavit pocitu, že Miloš se zase vyznačuje kolébavou chůzí připomínající pohyb novějšího japonského Asima, ježto připomíná opilce pod parou.

Takzvané usnínání Karla, které se právě svádí na pokročilý věk je podle Prof.Kláry Cvrčkové Nabité, PhDr., zase způsobeno nízkou kapacitou baterie a Karel při dosažení 15% kapacity upadá do hibernate režimu a šteří tak energii. Sama dodává, že pivní pupek je právě u nové řady androidů skrýš na dostatek lithiových baterií. Nabitá si stěžuje na nízkou kapacitu baterí Karel 1 na každé konferenci Global Androids a doslova říká: Karel 1 je rychle vybitej. 

Miloš, jak je patrné, má břich mnohem větší, takže nazaspí. Jeho dvojitá brada může elegantně skrýt silnnější pneumatický píst sterno-cleido-mastoideus, ale stejně zřejmě není dostatečně dimenzovaný, protože Miloš v diskuzích sklání hlavu na stranu a koulí očima, což je problém neuroticko-genetické pseudosítě, kterou ještě ladíme, dodává Zádrha. Také věk kandidátů se hodí pro horší a levnější umělou kůži Cyberskin(R) One(R) , která lépe podává vrásky než destinásobně dražší Cyberskin(R) TeenForever(R).

Více spekulací expertní tým složnený z největších mezinárodních kapacit nechce šířit, dokud nebude prokázána pravost syntetické kůže u obou kandidátů.

-- hlood

Muž který se otrávil smaženým chlebem, zemřel

12. 1. 2013 14:17 - Čechistan - Alexandr Kosodřev

Muž který se včera okolo páté hodiny otrávil smaženým chlebem, zemřel. Přestože na místě zasahovali zdravotníci, nebylo mu již pomoci. „Naměřili jsme mu v krvi 12% chleba a to je množství, které se neslučuje se životem,“ řekl šéf záchranného sboru.

Otravy chlebem nejsou v České republice nikterak výjimečné. Jen za minulý rok se otrávilo padesát lidí. „Chléb sám není toxický, ovšem pokud ho nesmažíte,“ říká Jiřina Doležalová z Brněnského protidrogového centra. "Nitrožilní aplikace s sebou přináší další problémy, jako třeba možnost nákazy virem HIV nebo vaječnou žloutenkou."

Právě vaječná žloutenka se v poslední době stala velkou hrozbou. Z Moravy se šíří užívání smaženého chleba s vaječnou pomazánkou na vrchu, tzv. smaženky. „Lidé si neuvědomují, že když se jim do těla dostane cizí bílkovina, může to pro ně znamenat smrtelné následky,“ říká Doležalová.

Proč lidé vůbec chléb smaží? „Je to nepopsatelné, jakmile to jednou zkusíte, už musíte,“ říká Doležalová. Jedinou účinnou formu prevence proto vidí v instalaci kontrolovaných a hygienicky čistých automatů na smaženky. „Navrhujeme variantu, že by uživatel dostal vše v jednom, stačilo by vložit ruku do otvoru,“ pokračuje Doležalová.

Smažený chléb nezůstává bez povšimnutí vlády. Premiér Nečas, který se od jeho užívání veřejně distancoval, navrhuje buď celoplošný zákaz chleba nebo zavedení třicetiprocentní daně ze smažení. „To je bláhové opatření,“  myslí si však Doležalová, "lidé si ho upečou a usmaží potají doma. To by museli zakázat prodej domácích pekáren a vůbec, minule jsem zkusila namísto chleba použít rohlíky z LIDLu a měla jsem po nich podobné stavy, aniž jsem je smažila."

R.E.K.L.A.M.A
Pojďte je spalovat! Krematorium Praha-Strašnice hledá nové tváře.

Expozice hracích automatů

17. 10. 2012 12:23 - Čechistan - Alexandr Kosodřev

Expozice hracích automatů otevírá své brány už ve středu v Národním muzeu. Přijďte se podívat na historii těchto přístrojů. Uvidíte v provozu nejstarší hrací automat z roku 1981!

Zeptali jsme se kurátora výstavy, Jiřího Dolejše (KSČM), co ho vedlo k uspořádání právě takové výstavy? "Šlo nám především o modernizaci Národního muzea. Kromě historických přístrojů proto ukazujeme i nejmodernější VLT terminály a návštěvníci si je mohou interaktivně vyzkoušet," říká Dolejš.

"Ačkoli nejstarším přístrojem je zmiňovaný automat z roku 1981, přesto úplně první automat k nám přivezl již roku 1865 Vojta Náprstek. Odborníci dokonce tvrdí, že se poté v Náprstkově muzeu hrávalo dlouho do noci," poznamenává Dolejš.

Výstava je od začátku koncipována jako stálá a nahradila tak expozici minerálů v prvním patře. Navíc už u vchodu si návštěvníci nemohou nevšimnout hracích automatů. „Dali jsme je tam, aby si lidé zkrátili chvíli při čekání na vstupenku,“ říká Dolejš, "mohou si dokonce zahrát i ti, kdo o koupi vstupenky ani neuvažují." Zájem o výstavu je však veliký a každým dnem roste. „Přikupujeme další a další automaty,“ říká Dolejš, "je vidět, že návštěvníci dovedou ocenit kvalitní kulturní nabídku."

Expozice má též navozovat atmosféru, v níž se automaty běžně vyskytovaly a vyskytují. V místě zrušené expozice astronomie, byla proto zřízena replika hospody z 80. let. „Jedná se o velmi věrnou kopii restaurace U rotundy, včetně pozvracených židlí a ubrusů politých pivem,“ říká Dolejš. „Tato část expozice je o to věrnější, že se návštěvníci interaktivně podílejí na jejím obsahu, “ dodává, „pokaždé to tu vypadá jinak“. Zájem o repliku restaurace je dán také tím, že se v ní prodává pivo za dobovou cenu 3,50 Kčs. "Abychom návštěvníky motivovali zavítat i do jiných částí expozice, nabízíme ke hře na VLT nápoje zdarma a dětem, kterým ještě nebylo 18 let, nealkoholické pivo."

Ptáte se, odkud na to všechno Muzeum bere finance? „Můžeme si dovolit luxus, na který by dříve žádné dotace nestačily, “ tvrdí Dolejš. "Například zde v přízemí - věrná kopie herny Monte Carlo - zajistí, že většina návštěvníků odchází z muzea úplně ožebračena. Je to jako originál!" pochvaluje si Dolejš. Národní muzeum se díky tomu, jako jediné v republice, dostalo do černých čísel. Jiří Dolejš v současnosti pracuje na manifestu Nového muzejnictví, díky němuž chce společně s KSČM uspět v nadcházejících volbách. Nové muzejnictví se má stát prvním pilířem připravované komunistické revoluce v oblasti kultury.

Na vzhledu výstavy pracoval několik let tým předních českých designérů. "Šlo nám o to, aby výstava měla pořádnou náplň. Prostě žádné zbytečné proluky mezi exponáty, " říká prezident asociace interiérových architektů Miloslav Čejka. "Do  každé mezery jsme včlenili alespoň jeden hrací automat. Kvůli nestandardním rozměrům některých proluk bylo pár automatů dokonce vyrobeno na míru a  poznáte je podle toho, že nesou logo Národního muzea," upřesňuje Čejka.

Zpracování výstavy se však neobešlo bez komplikací. "Před dvěma lety se výstavu pokusili sabotovat poslanci návrhem zákona o výherních terminálech. Naštěstí víme, jak takové situace řešit, a proto se nám (a hlavní dík patří Jiřímu Dolejšovi), podařilo výstavu zachránit v celém jejím rozsahu," říká Čejka. K hracím terminálům na Havlově letišti (Terminály Jih 1 až 3) tak vznikl protipól Terminál Jih 4 na Václavském náměstí.

R.E.K.L.A.M.A
Celé dětské tábory to sem jezdí dýchat. Holotropní biodýchánek přímo na komíně, nyní v akci za 999 Kč!