HRBATŮV KOSTELEC

V elektrárně Dukovany cvičně hořelo

15. 4. 2013 23:02 - Čechistan - Alexandr Kosodřev

Až padesátimetrové plameny včera šlehaly z Jaderné elektrárny Dukovany. Cvičný požár vznikl v reaktorové hale, odkud se cvičně rozšířil po celém objektu a zasáhl i vrátnici. Nyní je požár již téměř uhašen.

Poškozena byla elektroinstalace, zabezpečovací zařízení reaktorů, televizor a kávovar. Jeden ze zaměstnanců také využil zmatku k cvičnému sebevražednému útoku.

„Situaci řešíme a vyhodnocujeme,“ říká Dana Drábová ze Státního úřadu pro jadernou bezpečnost (SÚJB). "Vše funguje na jedničku, až na prasklou vodu v primárním okruhu. Ale to máte jako před porodem," žertuje Drábová.

Až bude cvičný požár zcela pod kontrolou, chystá SÚJB cvičné zamoření 20km zóny okolo elektrárny. „Zamoření v podstatě již neplánovaně probíhá, takže jsme celkově v předstihu,“ pochvaluje si Drábová. "Chceme prověřit součinnost ústředních správních úřadů se správními úřady krajů Vysočina a Jihomoravský. Krizové štáby krajů připraví nejvýše do příštího měsíce návrh opatření," říká Drábová.

Na dotaz, proč v současnosti nikdo neřeší evakuaci občanů, Drábová odpověděla, že "evakuace osob a další neodkladná ochranná opatření, stejně jako nezbytná opatření zdravotnická a veterinární, cvičíme tzv. štábním způsobem."

Podle Drábové je do budoucna prioritou, aby správně fungoval systém včasného varování. „To co se děje nyní, je alarmující a nesmí se to víckrát opakovat,“ říká Drábová. Počínaje následujícím týdnem proto budou probíhat celodenní zkoušky sirén, a to tak, že denně.

Příští rok plánuje SÚJB v testech pokračovat. "V kooperaci s přírodovědnou fakultou UK chystáme cvičný výbuch na druhém reaktoru. Zajímá nás vliv radiace na výskyt čápa černého," uzavírá Drábová.

 

 

R.E.K.L.A.M.A
Odstraníme vaše ego nebo co chcete.

Humanitární organizace podává trestní oznámení

14. 4. 2013 13:45 - Čechistan - Alexandr Kosodřev

Humanitární organizace Člověk v prdeli podala trestní oznámení na organizaci Člověk úplně v prdeli. Důvodem má být porušení ochranných známek „Člověk“, „Prdel“ a „V prdeli“, jejichž je vlastníkem. 

K porušení práv mělo dojít minulý rok, kdy druhá z organizací pořádala sbírku pro lidi postižené koncertem Ivety Bartošové. „Budeme teď muset vybrané peníze použít na vyrovnání soudních sporů, “ stěžuje si šéf ČÚVP Daniel Konečník. "Původně jsme přitom zamýšleli, věnovat celou částku na operaci malé Aničky, která v průběhu koncertu Bartošové ochrnula na pravou polovinu těla." 

Bartošová se brání: "Je svobodnou volbou každého člověka, jestli poslouchá moji hudbu nebo ne. Nikoho jsme na koncertě nedrželi." Rodiče malé Aničky přesto tvrdí, že ke zdravotní újmě došlo hned po prvních tónech písničky Heja Heja. Osud malé Aničky je teď kvůli soudnímu sporu ohrožen.

„Vzhledem k množství humanitárních organizací na trhu lze očekávat, že podobných soudních tahanic bude přibývat,“ míní Adolf Zittler, CEO Pap und Deckel. Tato hrbatokostelecká firma se v poslední době začala věnovat i humanitární a charitativní činnosti. "Podařilo se nám zkoupit 95% patentů na humanitu, a to téměř za charitativní ceny. Chceme se do charity pustit naplno. Zároveň se však musíme pojistit, aby žádná jiná organizace nepodnikala v oboru", říká Zittler. Na dotaz, zda věc nebude zajímat antimonopolní úřad, dodává, že právě antimonopolní úřad je již celý postaven pouze na produktech Pap und Deckel.

 aktualizace: Včera Pap und Deckel provedl akvizici obou výše zmíněných humanitárních organizací. „Trh díky tomu pokryjeme od výroby až po spotřebu,“ říká k akvizici CEO Zittler. "Zaměstnali jsme také Ivetu Bartošovou, s jejíž pomocí vyprodukujeme více než deset nemocných za koncert. Na takto postižené pak zorganizujeme sbírky, z nichž si vezmeme pouze dvacetiprocentní provizi," načrtává svůj bussiness model. Malá Anička má tedy velkou šanci na uzdravení.

Nic to však nemění na tom, že nyní je malá Anička Stále úplně v prdeli®.

 

 

R.E.K.L.A.M.A

Společnost: V Hrbatově Kostelci zavedli kursy zvyšování karmy.

29. 3. 2013 12:53 - Čechistan - Standa Skandál

Většina obyvatelů Hrbatova Kostelce má nízko karmu, vyplývá z šetření komise pro využití hovního plynu. Inženýr Karel Metelka ale doporučuje karmy zásadně zvyšovat.

 

 

Většina obyvatelů Hrbatova Kostelce má nízko karmu, vyplývá z šetření komise pro využití hovního plynu. Inženýr Karel Metelka ale doporučuje karmy zásadně zvyšovat.

Namontovat karmy tak nízko, to si zahráváte s ďáblem, rozčiluje se nad neodbornými instalacemi plynových průtokových ohřívačů na hovní plyn. Po dohodě s Běhavkovými závody n.p. a magisrátem Hrbatova Kostelce, jsme rozeběhli kursy zvyšování karmy a nově budeme vyučovat i mazání karmy. Chceme tak zajistit plně osobně rozvinuté obyvatelstvo pro nadcházející pětiletku.

R.E.K.L.A.M.A
Tentokrát žádné demo! Zachraň sebe i svého pejska! Pospěš si, už se to hroutí!

 

 

 

 

R.E.K.L.A.M.A
s CK Bomba ještě dnes a poznejte krásy Íránu. Zatím bez amerických turistů. Last minute!

ČHMÚ: Předpovědi již nevychází vůbec. Začneme informovat jinak, ...

12. 2. 2013 09:21 - Čechistan - Standa Skandál

... nejépe nijak. Český hydrogenemeteorologický ústav dlouhodobě přiznává, že co bývalo už není a a že lepší zítřky v předpovědích nehledejme. Počasí si doslova dělá co chce a výpočtky na rozsáhlých počitadlech jsou uplně nanic včetně snad i personálu.

chmu.jpg... nejépe nijak.

Český hydrogenemeteorologický ústav dlouhodobě přiznává, že co bývalo už není a a že lepší zítřky v předpovědích nehledejme. Počasí si doslova dělá co chce a výpočtky na rozsáhlých počitadlech jsou uplně nanic včetně snad i personálu.

I přes veškerou snahu rozšíření počitadel o 3 kuličky se nedaří. Proto ČHMÚ definitivně mění styl informování o počasí i nečasí na měsíce ba celé roky dopředu. Zprávy už nebudou vůbec konkrétní. Pro nejvíce nejistá období jsme se na padsátém šestém sjezdu pro hydrogenementorologii usnesli na zavedení pojmu nečas. Nečas pojme vše co se již nedá ani vyslovit. V ústavu kolikrát zavládne celoústavní frustrace a deprese z dlouhých zimních nečasů tak veliká, že ochromí celá oddělení. Doslova je tu takové dusno k nežití, z kterého žádná kloudná předpověď již nevyjde, stežuje si na ztížené klima-kterium RNDr. Zubatá.

R.E.K.L.A.M.A
Jedinečná sedací souprava do MHD. Dále průkazky ZTP již od 9999 Kč! Vše k dostání i bez stání.