Pýcha předchází pád. Úmrtí na Selfie rapidně roste.
SVĚT - Množství smrtelných nehod při focení selfie fotek v Indii překonává světové rekordy. Řada lidí naplňuje onu moudrost o pýše zcela přesně. Tedy o vydestilovaném jáství, když při focení svého ksychtu spadnou do propasti.
Na svou dětinskou hloupost, povýšenost, pyšnost a tedy fotky typu „Já a hory“ již zemřeli...
Od března 2014 bylo v Indii zaznamenáno 128 potvrzených úmrtí při pořizování selfie. Při snaze pořídit svou co nejúžasnější fotografii zemřelo v Indii víc lidí než za stejné období ve zbytku světa.
Mezi potvrzenými oběťmi jsou například čtyři studenti v severní Indii, kteří zahynuli, když se chtěli vyfotit před přijíždějícím vlakem. Další student zahynul, když se pod ním ulomil okraj útesu, na kterém stál, a on se zřítil do 18 metrů hluboké strže.
Japonští turisté si lámou vaz vaz při pádu ze schodů Tádž Mahalu, na nichž klouzají při pořizování selfie. Deset lidí se utopilo, když pózováním před fotoaparátem v chytrém telefonu příliš zatížili okraj lodi, jež se s nimi převrátila.
Milovníky tohoto typu fotografií pohání touha získat exkluzivní záběr, který jim na sociálních sítích vynese co nejvíce palců nahoru, sdílení a pochvalných komentářů. (Tedy touhu po velké atraktivitě).
(Převzato z Hovinky.cz)
Pýcha (latinsky superbia)
Pýcha je definována jako touha po vyšší atraktivitě a důležitosti než mají ostatní. Slovo pýcha se dá také vyjádřit jako: nadutost, domýšlivost, vyvýšenost, přehnaná sebeúcta, nerozumná nadřazenost kvůli kráse, bohatství, postavení ve společnosti nebo nadání. Pýcha se projevuje nadřazeným chováním. Jedná se o chorobný stav srdce. Opakem pýchy je pokora. Tam, kde příliš působí Lucifer brzy přijde smrt.