Chytré drony se stávají čím dál běžnější součástí našich domovů. Nejenže zastanou práci hospodyňek při oprašování nábytku, ale najdou uplatnění také při ochraně vašeho majetku. Otestovali jsme tři modely, které jsou dostupné na trhu.
Prvním testovaným zařízením byl zaoblený iDrone 5 od firmy Apple. Softwarový gigant se výrobou létavek začal zabývat teprve nedávno, a to na podnět mezinárodní lidskoprávní organizace ISIL v tísni. Výsledek příjemně překvapil: supertenký dron dokázal nezvaného hosta nejen zabít, ale přitom neztratit rovnováhu. Ostatní drony měly potíže právě se stabilitou po výstřelu.
+ integrace s ekosystémem Apple
+ tichý provoz, tlumič v základní výbavě
+ stabilita za provozu
- vysoká pořizovací cena
Druhým testovaným dronem byl Samsung Praha-Brno D1. „Cena odpovídala kvalitě,“ říká Alena Tichá z redakce AZ Testu. "Po výstřelu se dron stal nestabilním, ale předpověď aktuálního počasí odpovídala realitě."
+ množství aplikací na předpověď počasí
+ příznivá pořizovací cena
- nižší stabilita
- potenciální nebezpečnost
Posledním dronem jsou Windows 10 od softwarového giganta Microsoftu. Windows nezvaného hosta tradičně nezabíjejí, ale utýrají. Režimů týrání obsahují 10. Jednotlivé režimy si můžete přizpůsobit, samozřejmostí je regulace bolesti na dálku, v aplikaci ve vašem smartphonu. Výrobce garantuje týrání až deset hodin a jedno dobití. Dron, bohužel, není stabilní ani po výstřelu ani před ním. Nutno dodat, že s Windows 10 přicházejí na trh také první holografické brýle zvané HoloCaust.
+ komplikované režimy týrání
+ příznivá cena
- hlučný při týrání
- nízká stabilita
- společenská nebezpečnost