HRBATŮV KOSTELEC

Pražané vyhazují ptáky do popelnic

14. 7. 2013 08:59 - Čechistan - Standa Skandál

PRAHA - Městský úřad v Praze 1 zaznamenal další případy vyhazování robotických holubů do odpadkových košů. Setkáváme se s opakovanými případy, kdy se lidé mylně domnívají, že jde o uhynulé kusy a vyhodí je. Pro náš program revitalizace Staré Prahy je to velmi ztrátové, tvrdí zastupitel Jan Vykouřil.

Robotické holuby na baterie úřad nasadil v rámci programu UNESCO na záchranu nejcenějších památek. Roboti mají populačně vytlačit živé holuby a přitom nic lapidárně řečeno „nezesrat“. Holubi vyráběné firmou Pap und Deckel ve spolupráci s Kosteleckými drůbežárnami jsou ale tak věrné repliky, že lidé nejsou schopni robota od holuba rozeznat.

Jan Vykouřil přislíbil při dalším opakování případů udílení pokud ve výši 10000,-Kč za každého nevráceného holuba.


Redakce Hrbatova Kostelce se rozhodla, že pomůže Úřadu při osvětě a uveřejňuje zde názorný příklad toho jak lze pravého holuba od robotického rozeznat:

Holub živý (vlevo) a holub robotický (vpravo)

R.E.K.L.A.M.A

Tramvaj AČR projela Prahou

24. 6. 2013 - Čechistan - Joachim Řitke

Zvláštní podívanou mohli včera zhlédnout občané Prahy. Jezdila tam speciální militantní tramvaj. „Jedná se o klasickou T4, avšak upravenou pro bojové účely,“ potvrdil generál Šedivý.

„Tramvaj může sloužit buď jako vysoce efektivní útočná zbraň, jako mobilní radiolokátor nebo v neposlední řadě také jako barikáda,“ říká Šedivý. Právě do vývoje poslední z vyjmenovaných funkcí investovalo Ministerstvo obrany největší prostředky. „Barikáda může být jak externí, tak interní,“ upřesňuje Šedivý. "V prvním případě stačí tramvaj zastavit na strategickém místě, ve druhém se v ní strategicky zabarikádovat."

Tramvaj bývá běžně deponována v supertajném bunkru velení Armády České republiky, který se nachází v Prokopském údolí. Odtud tramvaj vyjíždí sítí tajných tunelů na povrch, aby se poté zase ztratila v podzemí. Tunely prý vedou až pod úrovní městských kolektorů a propojují důležitá místa, jako jsou Česká národní banka, Hrad, Hlavní pošta či supermarket Billa na Letenském náměstí.

Detailní plán supertajného srubu velení AČR

Detailní plán supertajného srubu velení AČR

Vzhled srubu na povrchu

Vzhled srubu na povrchu

Tramvaj je vybavena raketovým dělem typu A3, jehož účelem je střílet listy papíru se vzkazy nepříteli. Dále disponuje dvěma leteckými motory Boeing 757, jejichž účel je však neznámý. Spekuluje se o možnosti startu tramvaje kolmo vzhůru, což by potvrzoval i fakt, že se v ní nachází obří nafukovací kruh, určený zřejmě k přistávání na vodní hladině.

Druhý z vozů soupravy pak slouží jako polní bufet. Je vybaven těmi nejlepšími pamlsky, jako jsou N-23 „punčový řez“ či molotovův koktejl turbo. Nezapomnělo se ani na dětský koutek, kde zaujme především „káča“, dětská rotační hračka.

Hrázný Orlické přehrady spáchal sebevraždu

9. 6. 2013 09:07 - Čechistan - Standa Skandál

Hrázný Orlické přehrady Karel Šplouch spáchal v neděli nad ránem sebevraždu zřejmě díky výčitkám svědomí.

Vše je ve fázi vyšetřování říká mluvčí police ČR, Vosecká. Pan Šplouch po sobě zanechal dopis na rozloučenou, ve kterém popisuje příval osvícení při němž si uvědomil svoje pomýlené řízení hráze před i během povodně. „Spáchal jsem tolik škod“, doslova popisuje. V dopise je také zmínka o tlaku ze strany vedení ČEZ. „Bylo to nesnesitelné“, píše.  Psychosložka MUDr. Kudrnatá popisuje, že výčitky svědomí mohou dojít do hlubokých depresí se sebevražednými sklony. To se stalo zřejmě panu Šplouchovi.
 
Tělo bylo nalezeno zaklíněné pod hrází. Pan Šplouch zřejmě skočil z hráze dolů a šplouch do vody. Skok z takové výšky nemůže člověk přežít míní vedoucí hasičů Zhasil.

 

R.E.K.L.A.M.A
a ihned: vykašlejte se na to!