HRBATŮV KOSTELEC

Prymula: Pravděpodobně omezíme počty osob

26. 9. 2020 13:51 - Zdraví - Joachim Řitke

Podle ministra zdravotnictví Romana Prymuly zatím není možné vyloučit italský ani německý scénář. Příští týden by měla přijít další opatření, která by měla omezit počty osob.

Budete se inspirovat Německem?

Inspirace bude nepochybně z celého světa, ale půjdeme vlastní cestou. Tábory Svornost I a II jsou velmi inspirativní. Některá opatření ze zahraničí budou určitě aplikována i u nás. Označování hvězdou a trojúhelníčkem doplní čtvereček a červený puntík. Budeme je udělovat podle úspěšnosti sebetrestání.


Mluvil jste o omezení plesů a tanečních, podle vás by se měla omezit pánská a dámská volenka. Jak jste to myslel?

To nebyl návrh z mé hlavy, navrhl to ministr Hamáček. Konkrétně řekl, „zavřít až zčernají“.


Není možné, že by se v budoucnu taneční a podobné akce pozastavily úplně?

Možné je všechno. Bude vytvořen balíček restrikcí na další týden. Pozastavíme to celé.


Vylučujete scénář, který se objevil v Itálii?

Vyloučit není možno nic. Opakuji to, co řekl ministr Hamáček, „zavřít až zčernají“. Budeme dusit a aplikovat další opatření.


Mluvil jste o tom, že světlo na konci tunelu je vakcína. Zatím není žádná k dispozici, ale o její vývoj se snaží mnoho států a společností. Je nějaká, která se podle vás vyvíjí slibně?

Zatím na mě dělá dobrý dojem ruská vakcína Novičok, která v tuto chvíli byla pozastavena kvůli komplikacím. Myslím tím nevalný stav toho Navalného. Tam se to evidentně nepovedlo, něco bylo podceněno.


Kdy jste poprvé dostal od premiéra Andreje Babiše nabídku vést ministerstvo zdravotnictví? Rozmýšlel jste se dlouho?

To bylo až během víkendu. Pak to šlo extrémně rychle a rozmýšlel jsem se velmi krátce. Uvědomil jsem si, že to těžko mohu odmítnout. Vzhledem k těm mým čínským aktivitám. Ministr Vojtěch odvedl kus práce, ale já teď zařídím něco jiného, daleko většího. A rychlejšího. Vstoupím na trůn. Čeká mne práce. Hodně práce. Pro národ. Pro lidstvo. Nikdo nebude trpět, spasím je všecky. Všecky je spasím. Celý svět.

R.E.K.L.A.M.A
Volte PPM (dříve ANO). Volte nadrženou patnáctku! PPM s číslem 15, vaše budoucí jistota.

Nechvalně známé pražské centrum zdraví AKTIP dosáhlo na státní podporu, kterou by mu mohla závidět nejedna česká firma. „Nedivte se, každá transplantace něco stojí,“ obhajuje částku MUDr. Klímová, která v centru provádí transplantace řitních otvorů. Transplantovanou řití lze prý vykakat koronavirus.

„Až polovina částky, tedy 120 miliard korun, půjde na transplantace či implantace žaludků,“ pokračuje Klímová. "Bachor už nestačí, Češi chtějí knihu."

"Ve spolupráci s knihkupectvím Luxor jsme pro tyto naše klienty otevřeli koutek poesie."

Koutek poesie vyšel na 48 miliard korun. "Nejdražší na něm byly právě ty knihy, které jsme nechali napsat nadějným básníkům z řad veřejnosti. Jedná se tedy o přímou podporu," doplňuje Klímová.

Někteří lidé naopak volí transplantaci do žaludku. Ta je po transplantacích řití ale nejrizikovější operací.

„Mezi nejrizikovější faktory patří, že se klienti sami ze sebe poblijou,“ upřesňuje Klímová. "U nás v koutku poesie se ale zvrací jedna báseň!"

Zbývající státní podpora, tedy 360 miliard korun z celkového 500miliardového schodku, bude využita v souladu s Národním akčním plánem. „Stavím si na chalupě pergolu,“ uzavírá Klímová.

V XYZ vzrostl počet nakažených koronavirem o strašně moc na celkových strašně moc, což představuje růst o více než strašně moc procent, uvedla v pondělí dopoledne agentura ABC. Jde o nejvyšší denní nárůst případů v XYZ. Počet obětí také stoupl o strašně moc na strašně moc.

Vývoj situace budeme i nadále strašně moc sledovat.

Zabijácký virus z Číny oživil Ferdinanda Peroutku

28. 1. 2020 16:45 - Zdraví - Urban Stehno

Prezidentský mluvčí, Jiří Ovčáček, oznámil, že článek Ferdinanda Peroutky „Hitler je gentleman“ se našel. Ferdinand Peroutka vstal v pondělí z mrtvých a osobně ho donesl na Hrad k rukám prezidenta Zemana. Poté Zemana pokousal.

„Schytal jsem to do nohy,“ žertoval Zeman. "Proti takovým Peroutkům a jiným novinářským sviním jsem naštěstí imunní. Aspoň k něčemu mi ta noha, kterou nemám, je," dodal. Přesto už večer se u Zemana projevilo nachlazení.

Ve světle nové skutečnosti Peroutkova dcera spor s prezidentem Zemanem zřejmě prohraje. Bude naopak souzena za hanobení hlavy státu a všeho co z ní zbylo. Hrozí jí až nepodmíněný trest společné večeře s prezidentským párem.

Prezident Miloš Zeman v mimořádném projevu dále pohrozil, že lidé nemají kvůli čínskému viru vycházet z domovů, a že ten článek přečte naživo na TV Barrandov. „Moje zhasínající hvězda opět vyjde,“ slíbil pozůstalým.

Jeho zhasínající hvězda již vychází, potvrdil Jiří Ovčáček. Zemana kousl do tváře a ještě ho nepustil. Chystají se vystupovat jako duo na Primě. Bude to prima.

Jeho zhasínající hvězda již vychází, potvrdil Jiří Ovčáček. Zemana kousl do tváře a ještě ho nepustil. Chystají se vystupovat jako duo na Primě. Bude to prima.

Ačkoli v pondělí zemřela kvůli koronaviru další třetina Čechů, probouzejí se naopak ti, kteří již byli dávno zesnulí. „Úmrtnost je záporná,“ potvrdil Jaroslav Kubera, kterého přistihli reportéři Super.cz na pivu s Václavem Havlem a dalšími gentlemany.