HRBATŮV KOSTELEC

Děti onemocněly vzácným druhem pohlavní nemoci

5. 1. 2014 14:53 - Čechistan - Alexandr Kosodřev

Mateřské školka U Pražského Apolináře musela být dočasně uzavřena. Některé z dětí a jejich rodičů onemocněly vzácným druhem syfilis, který se v Evropě neobjevil přes 50 let. „Možným zdrojem nákazy je právě MŠ Apolináře,“ říká hygienička Karla Hnípalová.

 „Já to nechápu, asi kolegovi praskla guma,“ spekuluje o možné příčině učitelka MŠ, která si přála zůstat v anonymitě. "Nebo to chytili od pejska. Staráme se tu o nemocná štěňátka, víte?„ Hygienička Hnípalová tezi vyvrací: syfilis nelze získat stykem se zvířaty, “to by to pak měli všichni," dodává.

„Nedovedu to pochopit,“ přidává se další z učitelek. "Možná při snídani? Někdo to chytil a pak se to o poledním klidu rozneslo? Hráli jsme na pejska s mojí kočičkou a to víte, to je hnedka," říká učitelka a ukazuje nám vyrážku. "Udělalo se mi to mezi kozama. Ale nedělala bych z toho vědu, každej má nějaký bebí." Rozhodně to prý není důvod k uzavření celé MŠ. "A nebo to chytili od Aničky. Hráli jsme na slepou bábu a všichni ji honili."

Hnípalová má ve věci jasno: neodkladně uzavřít! Již v minulosti byly v MŠ zaznamenány problémy. Naposledy loni v lednu se pět dětí udusilo klovatinou a vzápětí, v březnu, Policie řešila případ holčiček, které domů přišly se zašitými ústy. Jedna z učitelek prý děti také zavěšovala na háky, „ale ta už u nás nepracuje,“ hájí školku ředitelka Kozičková.

 

 

R.E.K.L.A.M.A
Srovnejte si dodavatele cyklonu B. Ušetříte průměrně 1 850 Kč ročně. Nezávazně a zdarma.

Do Česka mířily desítky kilogramů plesnivých Vietnamců

14. 12. 2013 14:00 - Čechistan - Alexandr Kosodřev

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) po kontrole potravin nevpustila do tuzemské obchodní sítě dvě šarže zásilek silně napadených plísní.

Jednalo se o 480 kilogramů tzv. sójového produktu a 210 kilogramů tzv. arašídů. Kontrola navíc zjistila vzhledové vady, uvedl mluvčí SZPI Pavel Kopřivka. 

Nevpuštěná zásilka z Vietnamu

Nevpuštěná zásilka z Vietnamu

Laboratorní analýza arašídů prokázala výskyt 2,4-dichlorfenoxyoctové kyseliny (2,4-D) a 2,4,5-trichlorfenoxyoctové kyseliny (2,4,5-T).

Tuto látku, zvanou též Agent Orange, vyrábí koncern Monsanto. Veškeré toto neznačkové zboží musí být proto zneškodněno.

Tendr na bezpečnou likvidaci a uložení odpadu vyhrály Lesy ČR. „Zneškodnění arašidů provedeme stejným způsobem jako s tou sojou - rozprášením,“ upřesňuje mluvčí LČR Jiří Prospěch.

 

 

R.E.K.L.A.M.A
zhotovení a aplikaci prsních implantátů. Používám výhradně přírodní materiály na bázi dřeva (piliny) a nebo co si přinesete (strčím vám tam cokoli). Dále nabízím vestavěný nábytek. Volejte non-stop 800123456.

Jiří Rusnok, premiér in memoriam: Vláda mrzké lůzy neskončila

8. 12. 2013 09:28 - Čechistan - Standa Skandál

Jiří Rusnok, premiér in memoriam společně s jeho nochsledy Pickou a krysou Fischerem opět potvrdili českému zbídačenému národu, že vláda mrzké lůzy stále ještě neskončila.

Projev který ve sněmovně vedl Jiří Rusnok:

Jiří Rusnok: Ty vole. Teď eště zas zemřel Mandela.

Vlastimil Picek: Kdo tam pojede?

Jiří Rusnok: Já doufám, že prezident. Ty vole, já se úplně třepu, abych tam nemusel jet.

Vlastimil Picek: Protože voni to dělaj tak do těch deseti dnů.

Jiří Rusnok: Čtrnáctýho v sobotu to je. To jak máme s ním večeři. Jo. To je zas... Teď já mám ještě nějakej oběd. Pak máme večeři. Takže já, vole, jsem ve strachu, jestli nebudu muset ještě jet tam. Vůbec se mi tam nechce. Vůbec. Pak mám devatenáctýho zase Brusel. Ty vole, já nevim, dyť ještě ale. To je dálka jako prase, to bych tam musel nějakou linkou, nebo něčím.

Vlastimil Picek: Ale né, speciál.

Jiří Rusnok: Ty vole, kdo to zaplatí?

Vlastimil Picek: Já to zaplatím.

Jiří Rusnok: Tak rozpočet letos to zvládne. Ale.. no hrozný. Hele, já doufám, že Miloš je nažhavenej, že chce někam jet a že pojede. Oni doktoři mu budou určitě říkat, ať tam nejede.

Vlastimil Picek: Můžeš mi říct, jak vyleze do těch schodů do toho letadla?

Jiří Rusnok: No já nevím.

Vlastimil Picek: Vždyť on má problémy se schodama.

Jan Fischer: Vždyť to je úplná blbost, ještě tam bude nějakej průser, člověče.

Vlastimil Picek: Ale prosim tě....

Jiří Rusnok: To nemá hloubku. 

Vlastimil Picek: ...dyť zrušil cestu do Afghoše dvacátýho. Tak myslíš, že poletí tady?

Jiří Rusnok: Tak asi nepoletí, tak je to v prdeli... Tak Štěch ještě.

 

Jistě dáte redakci Hrbatova Kostelce za pravdu, že jakýkoliv zásah do originálu by bylo ničením a pošlapáním takového skvostu, který nám naši soudruzi předvedli. Sami již nevíme jak hlouběji můžeme ještě klesnout.

 Jirko takhle si to užijem!

Jirko, Honzo a Vlastíku: zpátky k lopatám!

R.E.K.L.A.M.A
Chraňte si své zdraví!

Metrostav se hájí u arbitráže s Prahou

1. 12. 2013 08:44 - Čechistan - Standa Skandál

Metrostav se hájí u arbitráže: Při výstavbě tunelu Blanka bylo použito nejmodernějších technologiíí.

Metrostav zveřejnil důkazní snímky z probíhající výstavby tunelu Blanka a dokazuje tím použití nejmodernějších technologiíí a pracovních postupů a obhajuje tak náklady „stavby století“.

Montáž nouzového osvětlení, prkno lepší než šrouby

Asfaltérské práce jsou dokonalé

R.E.K.L.A.M.A
Lyžařská střediska vybavená těmi nejmodernějšími travelátory až na vrchol! Komu nevyhovuje sníh, může zkusit jízdu na trávě.