HRBATŮV KOSTELEC

Všechen Nurofen rozvařili na perník. Forejt ho rozváží ve vládním speciálu ministrům a úředníkům.

22. 12. 2022 13:45 - Zdraví - Andrey Plenkowicz

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP0MEDVĚD) vysvětluje krisový nedostatek léčiv na tuzemském trhu zvýšenou spotřebou ekonomických povzbuzujících prostředků pro přepracované úředníky na miniserstvech. "Všichni tady jedou na perníku, abysme ty změny zvládli. Forejt to rozváží po miniserstvech a magisrátech ve vládním speciálu," vysvětluje.

"Bývalý protokolář Forejt to dostal jako Nadstranický úkol. V zásobování perníkem je nejlepší a má nejlepší matroš, hlavně pro Institut Václava Klause. Měl všechen dostupný pseudoefedrin vykoupit ve velkoobchodu a zajistit v českých varnách dostatek „střeliva“ pro úředníky. Kafe si strčte za klobouk. Tady se pracuje jako na německé frontě. Prostě Blitzkrieg."

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek, ale zajistil dodávky pervitínu rovnou z Číny, takže v nejbližších dnech by měl být Nurofen již na pultech lékáren.

Expert nesouhlasí s dovozem

"Česko bylo kdysi zlatou mekkou peří a my ještě budeme pervitínovou velmoc činit závislou na dovozu z Číny! To je nehorázné.", komentuje aktivity ministra Válka vařič Karel Vykouřil.

Válek nabízí alternativy, KRATOM je prý pro děti.

"Alternativa v podobě drahého kokainu je myslitelná jedině pro nejvyšší úředníky a minisry. Always High!", dodal Válek.

R.E.K.L.A.M.A
lehací a sedací práce, přizdistání, odborný dohled. Volejte 777857564.

Ze závadné šarže Nurofenu nejde uvařit kvalitní perník, výrobce stahuje lék

6. 9. 2022 17:00 - Zdraví - Andrey Plenkowicz

Nurofen pro děti - jahoda a brusinka, to jsou dvě šarže 0123456 a 6543210 z kterých nelze uvařit pořádnou domácí pálenku z bílého fosforu, kyseliny sírové a pseudoefedrinu. Dokonce i některé varny v čechistanu stojí. V šarži nových výrobků jsou přísadny, které zásadním způsobem snižují výtežnost „domácího pálení“ a vznikají další látky s pachutí. Na webu o tom informoval Státní ústav pro kontrolu léčiv.

Cizorodé látky reagující s katalyzátorem

Přestože je tato šarže na trhu již od června 2020, jedná se o první zaznamenaný případ reklamace týkající se závady jakosti uvedené šarže. Jde tedy o izolovaný a ojedinělý případ,“ uvedl lékový ústav. Důvod stahování této šarže je nález cizorodého materiálu v jednom z balení.

Nurofen pro děti jahoda je navíc jednou z doporučovaných možností, jak rodiče mohou nahradit čípky Nurofen pro děti, které v současné době v lékárnách chybí, protože je české varny už všechny rozvařily a distribuují nový perník z čípků pod názvem prdelník. Výrobci tradičního Prdelníku (kdysi trdelník) ale zásadně protestují a zvažují žalobu.

Takovej perník stojí zahovno, soudí Standa Pepík

I ve farmacii to jde s kopce, nakonec i otevřeme jen poklopce a pochčijem se navzájem,abysme zaplatili za nájem.

R.E.K.L.A.M.A
i bez vaření, dodává Lovochema Lovosice.

Nemocnice se v zimních mrazech promění v márnice a ušetří za plyn

30. 8. 2022 10:39 - Zdraví / AKTIP - Andrey Plenkowicz

Vysoké ceny energií tlačí nemocnice do omezování péče. V zimním období, když vypuknou tuhé mrazy ředité uvažují, že změní způsob poskytování péče. Slibují si především ušetřit.

Úspory za skladovací prostory

"Úspory by mohly být velmi významné a to jak za energie tak i za personál, zvláště pokud budou panovat teploty pod -5 stupňů celsia. Uděláme z celé ÚVN jednu velkou márnici.", vysvětluje změny ředitel ÚVN a hlavní preparátor Miloše Zemana MUDr. Jaromír Zvoral.

Omezení péče

"Jakmile změníme způsob poskytování péče a omezíme operativu, spadnou náklady na desetinu. Stačí najmout zřízence a my s kolekgy odletíme na dovolenou do Karibiku. Bude to taková zajímavá kompenzace za přepracování během Covidu.", těší se na vánoční provoz Zvoral.

Jarní tání

"Problém ovšem nastane a to připouštím s nedostatkem plynu během jarního tání. To by to tady mohlo pěkně zasmrádnout jako zasmrádnul Zeman - a všichni víme jak to s napouštěním kreosolem VX111 dopadlo. Ještě teď nám ty sračky na neurologii kapou ze stropu na hlavu jak to hasiči prolili.", vysvětluje úskalí péče Zvoral.

R.E.K.L.A.M.A
Chutná tam i zpět.

V ÚVN hoří. Vznítil se tank s formaldehydem, kreosolem a metanolem

27. 8. 2022 10:55 - Zdraví / AKTIP - Andrey Plenkowicz

V Ústřední Vyjeté Nemocnici hoří. Podle nejnovějších zpráv se vznítil tank formaldehydem a kreosolem.

Metanol, formaldehyd a kreosol. Třaskavá a hořlavá směs VX111 používaná k udržování postdelirního stavu Miloše Zemana přináší v UVN zkázu. Plameny požáru šlehají vysoko na střeše budovy neurologie, kde byl nedávno Miloš Zeman oživován a napouštěn směsí VX111 jeho žaludeční sondou.

Dým je vidět zdaleka. Podle svědků z nemocnice stoupá několik sloupů hustého dýmu a ÚVN je zahalena do černého oblaku.

R.E.K.L.A.M.A
pro myši a slimáky