HRBATŮV KOSTELEC

Abend der Poesie

1. 3. 2016 19:21 - Kultura - Standa Skandál

K večeru,na všechno seru.

Kostelec hýří všemi barvami močia za oknem sníh s deštěm močí.K tomu nejen Babiš by rád roztáhnul chapadla své mocizatímco den překlápí se do noci.

K večeru,
na všechno seru (Bondy)

je to příjemné věru,
v každičkém to směru,

radši básně v posteli čtu si,
lepší než makat asi

A tak posílám zas jednu,
„práci“ posílaje ke dnu.

Bondyho Zbytky Eposu
dají vím jistě do nosu.  (Standa Skandál)

Čechy připomínají mi nočník nejspíše,
a uvažuji ve své patriotické pýše
že je z cibulkového porcelánu
na nějž i Masaryk chodil na stranu
Praha je pak v jeho přímém středu
přesnějc vysrat se sám nedovedu,
Jak známo jsou lejna taká i onaká
některá jako Říp
jiná zas jak nad Řípem oblaka
některá se jako Brdy vlní
jiná v Polabí se ve pšenici sluní
některá
byť je to nějaká ta kilometrů stovka
tyčí se kdesi jak Eiffelovka (Bondy)

R.E.K.L.A.M.A
Odstraníme vaše ego nebo co chcete.

Vlastenec František Ringo Čech: jak vnímá současnost?

24. 2. 2016 15:42 - Kultura - Alexandr Kosodřev

Při příležitosti vernisáže obrazů pacientů jsme se zeptali jejich tvůrce, F. R. Čecha, co se mu na dnešní společnosti líbí a naopak nelíbí?

Jak víte, odjakživa mám vztah ke svým Čechům. K Vlasti. K Jazyku českému. Těší mne, že o něj, a potažmo i o mou českou hru Dívčí válka, jest neustále veliký zájem. Vždyť tu válku bojujeme už 40 let! A pořád máme vyprodáno!

Naopak mne, jakožto milovníka Češtiny, velmi pohoršuje nadužívání vulgarismů, které se stalo, zejména v poslední době, běžné. Naše mateřština je vulgarismy zprzněna více, než kdy byla kněžna Libuše! (smích)

Ovšemže, výrazivo mrdat a prcat používám také ve svých hrách, avšak veskrze jako básnické obraty.

František Ringo Čech: Praotec Čech vítá uprchlíky, volej na plátně

František Ringo Čech: Praotec Čech vítá uprchlíky, volej na plátně

Dojatá Uschi též plakala a chtíc navodit atmosféru pro začátek výuky, zažertovala: "Was is das, psí ocas.„ - “Ja, ja,„ volali mladí Eritrejci: “Ocas ano, ale ten náš, né psí!" (smích)

„Rozbor větný si, schone madchen, strčte do těch svejch bílejch p-delí,“ zvolal Okavanga a vrazil do Uschi svůj černý pyj takovou silou, že jí vylezl konečníkem. „Au, au, né tak hluboko, ty ošklivý chlapče,“ prosila Uschi. Gerda upustila německo-eritrejský slovník a držíc se větve „Unter den Linden“, snažila se vyplivnout penis Mustafy Serengetiho, který jí natrhl koutky. (více na blesk.cz)

Nuž ale vraťme se k jazyku rodnému.

Víte, jak člověk stárne, choromyslnost postupuje a nakonec už nemyslí na nic jiného než na to mrdat a prcat. A do toho vám ty čuráci z ČEZu ještě zdražej elektriku! To už aby se z toho fakt jeden posral.

(děkujeme umělci za rozhovor a přejeme hodně úspěchů)

R.E.K.L.A.M.A
s CK Bomba ještě dnes a poznejte krásy Íránu. Zatím bez amerických turistů. Last minute!

Jasmín Hovínko vydal debutové album Shitting on the Wall

11. 2. 2016 18:05 - Kultura - Standa Skandál

Hrbatův Kostelec - Jasmín Hovínko vydal zbrusu nové hudební pseudoalbum Shitting on the Wall.Street. Jde o těžkou kritiku kaputtalismu v jeho všebarevných podobách, zvláště s jeho oslizlými rukavičkami.


Stěžejní téma - vláda kapitálu nad vším, tedy klanění se Mamonu, je ztvárněna právě v jeho písni Glory, Glory Mamoneia, kterou doplňuje píseň kvantitativního uvolňování: Diarrhoea of the Debt, Shit on the money a hluboká Debt Fisting.

R.E.K.L.A.M.A
Lyžařská střediska vybavená těmi nejmodernějšími travelátory až na vrchol! Komu nevyhovuje sníh, může zkusit jízdu na trávě.Podnikatelé s tučnými kontíčky nezůstaly bezeskrvkny v písni Money is my sacrament a banky dopadli ještě hůř závěrečné písni "Fuck them out!"

R.E.K.L.A.M.A
nabízí nejnutnější soudní výlohy: Pohmožděniny po pádu z kola - 20.000 Kč, Oční monokl stereo (zákrok na obou očích) - 15.000 Kč, Kulhání medium a nemoc se soustředit na 1 den - 10.000 Kč, Terapie vlakem - 50.000 Kč. Naše reference: David Rath, Iveta Bartošová

Největší ohlas si ale vysloužila skladba Dictatorship of the Debt (Diktatura dluhu), která je ale v médiích cenzurovaná.

R.E.K.L.A.M.A

Co se chystá v kostelích?

3. 2. 2016 14:28 - Kultura / Náboženství - Alexandr Kosodřev

Jestliže byly hitem loňského roku pasivní mešity, letos přicházejí do módy energeticky soběstačné kostely.

„Snažíme se maximálně využívat tepelnou energii věřících,“ říká kardinál Dominik eDuka. "Kostely postupně vybavujeme výkonnými tepelnými čerpadly, které společně s generátory instalujeme namísto varhan. Vyrábíme čistou energii, kterou od nás ČEZ vykupuje jako tzv. Andělský proud němcům prodávaný za pětinásobnou cenu pod značkou Engelspritz®."

Nový bioproud Engelspritz

Nový bioproud Engelspritz


"Samozřejmostí je, že při rekonstrukcích kostelů veškerý odpad ekologicky likvidujeme, a nebo pro něj nacházíme jiná uplatnění. Například píšťaly varhan přepracováváme na rekuperační jednotky, které zajistí, aby se teplo drželo uvnitř kostela a přitom aby se nám věřící při dlouhých bohoslužbách nezadusili."

Další změnou je délka bohoslužeb. "Abychom dosáhli lepšího výkonu věřících, prodloužili jsme bohoslužby o dvě hodiny. Navíc jsme je z brzského rána posunuli do časů špičkového odběru, kdy jsou výkupní ceny elektřiny nejvyšší," pokračuje eDuka.

Kostely zavádějí nové modlitby. "Cílem je, aby věřící častěji vstávali a sedali si, čímž se také zvyšuje efektivita systému. Frekvenci vstávání a sedání řídí kněz podle potřeb kostela. Aktuální výkon vidí nejen na displeji stolku, ale též na všech obřadních předmětech, které byly vybaveny technologií Bluetooth."

Podle eDuky zatím církev narazila na jediný problém: "I na nás, jakožto na producenta elektřiny, jsou nově aplikovány limity CO2. Ty, bohužel, naše kostely zatím překračují. Zkoušíme různé druhy umělých atmosfér a zatím to vypadá, že při přidávání určitých plynů výkon systému roste, zatímco produkce CO2 klesá. Na zbožnost to vliv nemá."

R.E.K.L.A.M.A
Účinný lék proti homosexualitě a jiným ohavnostem. Před upotřebením protřepejte.