HRBATŮV KOSTELEC

Firmy se plošně zbavují zaměstnanců

25. 3. 2020 12:41 - Finance - Evžen Mušil

Kontejnery se plní a není kam je dávat, stěžuje si viceprezident Svazu nefunkčního průmyslu a dopravy ČR, Radek Špicar. Odvoz kontejnerů dosud zajišťovaly městské služby, ale i ty už se zbavily zaměstnanců. O náhradním řešení ani o trvalém úložišti přitom Vláda neuvažuje.

Je lepší zbavit se zaměstnanců plošně nebo jednotlivě?

"Myslím si, že firmy pochopily, o čem politici hovoří už dlouho. A totiž, že pouze plošná likvidace zaměstnanců povede k trvale udržitelné nefunkčnosti," domnívá se Špicar.

"Stále si pamatujeme rok 2009 a světovou krizi, která ale neměla dlouhodobý devitalizační efekt. Do devitalizačního procesu vstoupil nekonečný růst. Teprve tehdy, až bude nekonečný růst vystřídán nekonečným půstem, devitalizace bude dokončena. Tím dosáhneme úplné ekonomické stability."

Podle Špicara začala Vláda pracovat alespoň na konceptu částečné likvidace ekonomiky. „Absolutní nefunkčnost je sice ještě v nedohlednu, ale zůstávám v této věci optimistický,“ uzavírá.

R.E.K.L.A.M.A
Celé dětské tábory to sem jezdí dýchat. Holotropní biodýchánek přímo na komíně, nyní v akci za 999 Kč!

Světové ekonomice hrozí zkrychlení

22. 1. 2020 12:36 - Finance - Marlon Brambor

Světová banka čeká v eurozóně a USA mírně zrychlené až mírně rychle zrychlené zpomalování. Svoji prognózu zlepšila o -0,00%. Loni ekonomika rostla nejrychleji od největšího zpomalení zrychlení, vyplývá z prohlášení, zveřejněného v noci na čtvrtek.

„Ekonomika nadále stojí před možností zkrychlení,“ varuje ekonom Pavel Kohout. "Zkrychlení je speciální případ zakřivení křivek,„ vysvětluje, “noční můra všech ekonomů."

Světová banka bude proto i v roce 2020 pokračovat v politice uvolňování uvolňování, „což může vést až k posrání posrání,“ podotýká Kohout.

Boj proti globálnímu posrání, jest naše poslání! stojí však psáno na konci zprávy světové banky. Zatím se boj, zdá se, daří. Ekonom Kohout ale kazí optimismus: "Sere se to déle, jde to do prdéle."

 

Trhy se obávají recese

27. 8. 2019 12:18 - Finance - Marlon Brambor

V letech probíhající konjunktury se často hovoří o tom, kdy přijde ekonomická krize – recese. Za jeden ze spolehlivých indikátorů je považováno takzvané zkřivování křivek.

„Už teď jsou křivky tak křivé, že v grafech zahýbají na opačnou stranu,“ říká ekonom Pavel Kohout. Podle něj ohýbali ekonomové statistiky tak dlouho, až je už nikdo nenarovná.

Světová ekonomika zažije záporný růst na úroveň roku 2014. „Ale rosteme, a to je hlavní,“ uzavírá Kohout.

R.E.K.L.A.M.A
Celé dětské tábory to sem jezdí dýchat. Holotropní biodýchánek přímo na komíně, nyní v akci za 999 Kč!

McDonald’s komunikuje možnost burgeru na míru

29. 6. 2019 10:34 - Finance - Joachim Řitke

Firma díky možnosti přidat, a nebo naopak ubrat plátek salátu vyhrála soutěž Kreativita v gastronomii 2019.

Přes všechny úspěchy se McDonaldu stále nedaří, aby skutečné burgery vypadaly jako ty na fotografiích. Společnost byla již několikrát zažalována za matení zákazníků, ale spor vždy vyhrála. Podle verdiktu soudu totiž zákazníci, kteří tam chodí, byli pomatení už od předtím.

 

R.E.K.L.A.M.A
Srovnejte si dodavatele cyklonu B. Ušetříte průměrně 1 850 Kč ročně. Nezávazně a zdarma.