HRBATŮV KOSTELEC

TGM 2.0

9. 11. 2016 18:53 - Kultura - Standa Skandál

Báseň pro Michala

TGM2.0

Když Michal Horáček
když hlásil se za présidenta
vystoupil v čistírně vod z mediálních sraček
snad namísto čínskýho exkrementa

Snad by nám mohl ten Michal,
co písně písal
namazat pepř místro sraček,
nebo je v něm zase nějakej háček?

Míša snad nebude vod hoven smrdět,
jako vožralej Zeman
vod přežrání prdět.

Tož na hrad,
na hrad!
Už vás tam volají
když Ovce na Hradě stále mu spílají

Prosím vás jen,
nežerte tolik Hitlary Clinton,
kecy za levnej yen,
Kecy tý zmije
to je lstivé Sirény tón,
když krev z rukou si potají myje.

Vono teda nebylo kde brát,

že přijel i realitní magnát,
z voleb v jů-es-ej se mi chce smíchy řvát.
eště že nedojel kdejakej prelát.

Vizuál TGM

to sedí k tý roli,
to snad zvolí ti čeští voli.

R.E.K.L.A.M.A
Sledujeme za vás nejnovější trendy v uvažování. Studio zdravého myšlení AKTIP. Vykakejte negativní myšlenky.

Matka Tereza shořela v litvínovské hale na zpracování odpadu

4. 9. 2016 13:49 - Kultura - Alexandr Kosodřev

Svatořečněná matka Tereza se včera samovznítila společně s dalším plastovým odpadem v litvínovské hale firmy Papež a syn svatý. Jak se matka Tereza dostala do haly, zůstává však záhadou.

Před incidentem se prý v hale firmy děly divné věci. Zaměstnankyně Nováková říká: "Samy se třeba rozsvěcely žárovky na záchodě." To byl prý zázrak, který souvisel s matkou Terezou. „Existovalo přímé mimosmyslové propojení mezi matkou Terezou a naším záchodem,“ upřesnuje Nováková, "a to už za jejího života." Tím to ale nekončí, podobných zázraků se prý dělo víc. „Taky nám v létě třeba přestala fungovat klimatizace,“ dodává Nováková.

Na kloub se záhadě snaží přijít Ferdinand Peroutka post mortem. Podle něj vlastně nejde o žádnou záhadu. Matku Terezu prý přesunuli do haly firmy zaměstnanci z jejího hrobu, "protože jen její malé množství přimíchané do plastové směsi výrazně zlepšuje vlastnosti lisovaných panelů. Části matky Terezy běžně používá řada světových firem a dávají ji téměř do všeho. Stopové části matky Terezy lze nalézt třeba i v tak obyčejných věcech, jako je krém na opalování či zubní pasty s blahořečeným účinkem."

Podle Peroutky došlo v Litvínově pouze k přehřátí s následkem samovznícení. "Prostě to s matkou Terezou přehnali. Normální řetězová reakce." V okolí Litvínova byl zaznamenán zvýšený spad matky Terezy, ale v koncentracích, které jsou slučitelné se životem.

Za pochybení při manipulaci s matkou Terezou zřejmě půjde několik zaměstnanců firmy sedět nebo si lehnout. „Už jsem z toho dost unavená,“ potvrzuje Nováková.

R.E.K.L.A.M.A
pasterizovaná homogenizovaná, vhodná i pro kojence. 1l za nebeských 25 Kč. Krucifix, no nekupte to! Vyrábí a dodává klášter řádu Bratří posledních neřestí.
R.E.K.L.A.M.A
R.E.K.L.A.M.A
pasterizovaná homogenizovaná, vhodná i pro kojence. 1l za nebeských 25 Kč. Krucifix, no nekupte to! Vyrábí a dodává klášter řádu Bratří posledních neřestí.

Film Nuda v Brně se dočkal druhého pokračování

20. 8. 2016 23:45 - Kultura - Alexandr Kosodřev

Druhý díl filmu Nuda v Brně byl natočen v Praze. Režisér Vít Klusák pojal film jako dvou a půl hodinový dokument, sledující stěnu v pražských Dejvicích.

Václav Klaus mladší na novinky.cz se o filmu rozepsal:

"Je to téměř k uzoufání. Dvě a půl hodiny sledujete absolutní nic. Nic. Nic, do něhož se tu a tam jako by mihnou stíny na té stěně. Ale nevíte, jestli se vám to jenom zdá nebo to tam opravdu je. Měl jsem pocit, že to prostě nevydržím. Troufám si tvrdit, že ten film dostane hlavní cenu v Cannes, ale to jen proto, že je v něm tolik té lidskoprávní tématiky."

„Satan nás zastrašuje všude,“ pokračuje Klaus ml. "Ale my se nedáme! Až mě zvolíte prezidentem, tak se Satanem skončíme jednou pro vždy. Bůh je veliký! Amen."

R.E.K.L.A.M.A
Sledujeme za vás nejnovější trendy v uvažování. Studio zdravého myšlení AKTIP. Vykakejte negativní myšlenky.

3D tiskárny se staly součástí gastronomie

25. 7. 2016 15:43 - Kultura - Alexandr Kosodřev

Napadlo vás někdy, že přijdete do restaurace a jídlo vám vytisknou přímo na talíř? Že ne? Tak tomu už je. Za řetězcem restaurací Push Food stojí protřelý michelinský šéfkuchař Joel Castanye.

"V brněnské pobočce Push Food se specializují na Vdolečky na michelinský způsob, podávané s párou nad. Ta má předepsanou michelinskou teplotu okolo 40-60 stupnů Celsia," říká Castanye.

Vdolečky na michelinský způsob

Vdolečky na michelinský způsob

Castanye zavítal do Brna, aby slavnostně otevřel pop-up restauraci. Velmi ocenil vnitřní design, zvláště vybavení trashovým nábytkem z bývalého designérského studia Lucky Vondráčkové. Kromě vdolečků čeká na hosty až devítichodové menu, servírované na talířích a nádobách navržených Iwonou Lisieckou. Sedí se na židlích, které navrhnul a vytisknul Arthur Mamou-Mani. Aby se hostům dostalo plného zážitku, restaurace nabízí brýle pro rozšířenou realitu a na zdi je promítána speciální projekce. K tomu hraje hudba složená umělou inteligencí.

"V podstatě jde o to, že lidem vytlačíme na talíř nějaký hlen, ale oni ho v těch 3D brýlích uvidí jako lasagne či křupavé kuřecí stehýnko. To křupání uslyší ze sluchátek v realtime. Snad by se tomu dalo říkat low-cost stravování, jenže v našem případě jde  o extrémně předražené sračky povýšené skoro až na úroveň boží," přiznal Castanye v soukromém rozhovoru.