Miliardy lidí stále nemají osobní toaletu
Miliardy lidí na celém světě stále ještě nemají svou osobní přenosnou toaletu a serou na veřejnosti, například na chodník.
Na zelený čtvrtek na to upozornila Světová zdravotnická organizace (WHO), která varovala, že to s sebou nese zvýšené riziko prochcaných a posraných chodníků včetně šíření smradlavých chorob.
„Výměšky a výkaly, to jsou hlavní příčiny tolika spílání při cestě do práce,“ poukázal zástupce organizace Brucel Gorodon. Společnosti, kde je běžné vyměšování na veřejnosti, jsou vystaveny vyššímu riziku šíření hoven do kanceláří tzv. vyšlapáním.
Čtěte také: Zaměstnanci močí v kanceláři pod sebe
Jde hlavně o společnosti s velkými koberci do kterých se vyšlapané výkaly zašlapou což má za následek vysokou míru dětské úmrtnosti.
Ačkoli se mezinárodní společenstva pro osobní toalety už dlouho snaží budovat toalety pro ty, kteří mají potřebu ve městě (velkou), tyto peníze přišly podle WHO do velké míry doslova do mísy. Zase to rozkradli.
„Spousta dřevěných latrín byla používána jako skladištní boudy. Možná si myslíme, že je to dobrý nápad, ale dokud nejsou přesvědčeni ti lidé, že je dobrý nápad, aby používali záchod, pak mají jen prostor navíc,“ uvedl Luyendijkoij. Prostě všechno co jste si tam uložili bylo tak zesraté, že to bylo jen na vyhození.
Ze zmíněných miliard lidí konající svoji potřebu venku žije 99 procent venku. Jde převážně o divokou zvěř a ptactvo. Jejich počty rostou také v 26 zemích Slovenska v čele s východním Slovenskem, kde přístup k záchodu nemá 1.9 miliónů „lidí“.
Komise WHO dospěla k názoru, že lidi jsou horší než prasta.