HRBATŮV KOSTELEC

Poezie byla zrušena

11. 11. 2016 09:28 - Kultura - Alexandr Kosodřev

Projekt české poezie byl ke konci října ukončen. Ortel nad ním vyřkl Jazyk pro ústav český.

"Čeština se neustále vyvíjí, a tak i některé literární útvary se stávají archaismy. Postupně se ztrácejí až úplně vymizejí," říká jazykovědec Karel Oliva. Poezie se ukázala jako nepotřebná.

„Byly doby, kdy se v hodinách Českého jazyka probírala jména jako Zeyer, Nezval či Skácel,“ pokračuje Oliva. "Naštěstí se  ledy pohnuly a napříště už ve výuce taková jména nebudou. Stejně to nikdo nečetl."

Také v paláci knih Luxor na Václavském náměstí už se s poezií rozloučili. Jednatel luxoru, Karol Bierman říká: "Desítky let jsme oprašovali dva regály, kde to leželo. Teď ty knihy buď darujeme Národnímu muzeu, bude-li mít o ně zájem, když tam provozují ty automaty, nebo je prostě necháme skartovat v Malešicích."

Podle Biermana i Olivy si autoři poezie byli mohli ušetřit práci. „Bývali nemuseli nic psát,“ míní Oliva. "Já nevím, kdybych byl býval jimi, byl bych se zabýval užitečnějšími věcmi. Třeba bych býval něco vykonal pro lidi," souhlasí Bierman.

Do uvolněných regálů paláce knih má expandovat oddělení kuchařek. 

R.E.K.L.A.M.A
Celé dětské tábory to sem jezdí dýchat. Holotropní biodýchánek přímo na komíně, nyní v akci za 999 Kč!

TGM 2.0

9. 11. 2016 18:53 - Kultura - Standa Skandál

Báseň pro Michala

TGM2.0

Když Michal Horáček
když hlásil se za présidenta
vystoupil v čistírně vod z mediálních sraček
snad namísto čínskýho exkrementa

Snad by nám mohl ten Michal,
co písně písal
namazat pepř místro sraček,
nebo je v něm zase nějakej háček?

Míša snad nebude vod hoven smrdět,
jako vožralej Zeman
vod přežrání prdět.

Tož na hrad,
na hrad!
Už vás tam volají
když Ovce na Hradě stále mu spílají

Prosím vás jen,
nežerte tolik Hitlary Clinton,
kecy za levnej yen,
Kecy tý zmije
to je lstivé Sirény tón,
když krev z rukou si potají myje.

Vono teda nebylo kde brát,

že přijel i realitní magnát,
z voleb v jů-es-ej se mi chce smíchy řvát.
eště že nedojel kdejakej prelát.

Vizuál TGM

to sedí k tý roli,
to snad zvolí ti čeští voli.

R.E.K.L.A.M.A
zhotovení a aplikaci prsních implantátů. Používám výhradně přírodní materiály na bázi dřeva (piliny) a nebo co si přinesete (strčím vám tam cokoli). Dále nabízím vestavěný nábytek. Volejte non-stop 800123456.

Matka Tereza shořela v litvínovské hale na zpracování odpadu

4. 9. 2016 13:49 - Kultura - Alexandr Kosodřev

Svatořečněná matka Tereza se včera samovznítila společně s dalším plastovým odpadem v litvínovské hale firmy Papež a syn svatý. Jak se matka Tereza dostala do haly, zůstává však záhadou.

Před incidentem se prý v hale firmy děly divné věci. Zaměstnankyně Nováková říká: "Samy se třeba rozsvěcely žárovky na záchodě." To byl prý zázrak, který souvisel s matkou Terezou. „Existovalo přímé mimosmyslové propojení mezi matkou Terezou a naším záchodem,“ upřesnuje Nováková, "a to už za jejího života." Tím to ale nekončí, podobných zázraků se prý dělo víc. „Taky nám v létě třeba přestala fungovat klimatizace,“ dodává Nováková.

Na kloub se záhadě snaží přijít Ferdinand Peroutka post mortem. Podle něj vlastně nejde o žádnou záhadu. Matku Terezu prý přesunuli do haly firmy zaměstnanci z jejího hrobu, "protože jen její malé množství přimíchané do plastové směsi výrazně zlepšuje vlastnosti lisovaných panelů. Části matky Terezy běžně používá řada světových firem a dávají ji téměř do všeho. Stopové části matky Terezy lze nalézt třeba i v tak obyčejných věcech, jako je krém na opalování či zubní pasty s blahořečeným účinkem."

Podle Peroutky došlo v Litvínově pouze k přehřátí s následkem samovznícení. "Prostě to s matkou Terezou přehnali. Normální řetězová reakce." V okolí Litvínova byl zaznamenán zvýšený spad matky Terezy, ale v koncentracích, které jsou slučitelné se životem.

Za pochybení při manipulaci s matkou Terezou zřejmě půjde několik zaměstnanců firmy sedět nebo si lehnout. „Už jsem z toho dost unavená,“ potvrzuje Nováková.

R.E.K.L.A.M.A
ihned k vystěhování! Pojďte si zařvat na lidi!
R.E.K.L.A.M.A
Tentokrát žádné demo! Zachraň sebe i svého pejska! Pospěš si, už se to hroutí!
R.E.K.L.A.M.A
Lék proti všem. Před upotřebením se poraďte se svým svědomím.

Film Nuda v Brně se dočkal druhého pokračování

20. 8. 2016 23:45 - Kultura - Alexandr Kosodřev

Druhý díl filmu Nuda v Brně byl natočen v Praze. Režisér Vít Klusák pojal film jako dvou a půl hodinový dokument, sledující stěnu v pražských Dejvicích.

Václav Klaus mladší na novinky.cz se o filmu rozepsal:

"Je to téměř k uzoufání. Dvě a půl hodiny sledujete absolutní nic. Nic. Nic, do něhož se tu a tam jako by mihnou stíny na té stěně. Ale nevíte, jestli se vám to jenom zdá nebo to tam opravdu je. Měl jsem pocit, že to prostě nevydržím. Troufám si tvrdit, že ten film dostane hlavní cenu v Cannes, ale to jen proto, že je v něm tolik té lidskoprávní tématiky."

„Satan nás zastrašuje všude,“ pokračuje Klaus ml. "Ale my se nedáme! Až mě zvolíte prezidentem, tak se Satanem skončíme jednou pro vždy. Bůh je veliký! Amen."

R.E.K.L.A.M.A
Pro případ předávkování čtěte příbalový leták.