HRBATŮV KOSTELEC

V EU začal platit zákaz výroby silných vysavačů

1. 9. 2014 17:53 - Čechistan - Alexandr Kosodřev

Od pondělí 1. září začal pro výrobce, kteří se nacházejí na území EU nebo dodávají své zboží do zemí EU, platit zákaz výroby silných vysavačů. Důvodem jsou klimatické cíle, které si EU vytyčila splnit do roku 2257.

„Každý vysavač musí být nově vybaven štítkem účinnosti,“ pokračuje Kmoníček. "Ten říká, kolik toho můžete vysát na jedno nablití."

Energetický štítek

Energetický štítek

"Vysavače s malými výkony lze použít k sebeukájení. Tomu nahrává i fakt, že většina z nich je vybavena pěti a vícepalcovými displeji, pro ještě jemnější doteky. Vysávání se díky EU stává požitkem," říká Kmoníček. Sám teď prý vysává i třikrát denně.

S novými, inteligentními vysavači, přibývá také úrazů. „Chytré vysavače je snadné urazit,“ varuje Kmoníček. "S takovými vysavači proto mluvte nanejvýš ohleduplně! V nouzi nás neváhejte kontaktovat a my vašemu vysavači zajistíme sezení s kvalitní chytrou psychopračkou."

Zvláštní pozornost je upřena k tzv. lidským vysavačům. Ty nacházejí uplatnění všude tam, kde je potřeba vysát více lidí. Česká firma ETA poslala dvacet kusů těchto spotřebičů na Ukrajinu v rámci humanitární pomoci, včetně baterie pytlíků na deset let.

 

R.E.K.L.A.M.A
Srovnejte si dodavatele cyklonu B. Ušetříte průměrně 1 850 Kč ročně. Nezávazně a zdarma.

Řidič na D1 zajel potkana a krtka, půjde na dva roky do vězení

29. 8. 2014 12:08 - Čechistan - Standa Skandál

PRAHA - Řidič na D1 částečně zajel potkana a přejel krtka, kterým způsobil zranění s následkem smrti. Půjde na dva roky do vězení za týrání zvířat.

Dopravní policie provádějící zbežnou kontrolu řidičů u sjezdu na Čerčany, našla ve vzorku pneumatiky ocásek potkana a tři chlupy z krtka. Byl zastaven provoz na části D1 a ve spolupráci s městskou policií bylo zahájeno pátrání po ostatcích hlodavců. Potkan ještě plazcící se bez zadečku byl nalezen na 35. kilometru a krteček bez kalhotek byl s těžkými zraněními hrudníku byl nalezen na 36. kilomteru.)


Jelikož zviřata vozidlem nebyla ihned usmercena, hrozí řidiči ve smyslu zákona o týrání zvířat odnětí svobody až na dva roky. Řidič v rozušení rozšlapal na silnici i pár ploštíc, které mu vynesly dalších 30 dní odnětí svobody.
V souvislosti s přídapem byla nalezena rozjetá ropucha s žížalou a několika napůl rozjetými slimáky. Pachatele se zatím nepodařilo nalézt.Podobné tresty za týrání zvířátek byly uděleny v Brně dvěma manželům za utopení tří koťat, která spadla do nádrže na dešťovou vodu.

R.E.K.L.A.M.A
Sledujeme za vás nejnovější trendy v uvažování. Studio zdravého myšlení AKTIP. Vykakejte negativní myšlenky.
R.E.K.L.A.M.A

Poslanci překvapivě schválili zrušení spotřební daně u pohonných hmot, Babiš nechápe a navrhuje zvratky

23. 7. 2014 13:26 - Čechistan - Standa Skandál

Sněmovna na zelený čtvrtek překvapivě podpořila snížení spotřební daně na pohonné hmoty o 25 Kč u nafty a 15 Kč u benzínu. Změnu navrhovanou poslancem ČSSD Milanem Vochcánkem schválila v rámci novely o znovuzavedení zelené nafty pro zemědělce a jinou havěť.

Daňová zvratka ze spotřební daně na palivo má podle vlády stížit podmínky tuzemských zemědělců se zahraničními eurodotovanýmikolegy s francouzským přízvukem.

Babiš nerozumí co se děje a navrhuje daňové zvratky. Prý pomocí zvratků se dá vyřešit lecos, dokonce i nižšní úrodnost půdy. Babiš dokonce navrhnul integrovat využití fekálíí z městských čističek pro zvýšení rostlinných nutrientů v již tak dost vypráskané a vypápené zemi jako je ČR a nesnižovat spotřební daň na naftu a benzín. Babiš tak nepřímo v řeči naznačil svou Agroideologii: hovno si a v hovno se obrátíš.

Vzhledem k vnitrostranickým rozporům nakonec dodal: „Prostě něco vymyslíme a budeme to řešit. Nechápu, co je to za akci ČSSD. Doufám, že se to bude revokovat, protože to takto není možné. Jednak na to není důvod, za druhé to nic nepřinese pro lidi. Beztak si vozí prdel pořád a já mám prázdnou kasu!"

Babiš slibuje, že až zavede zvratky, zelená nafta se vrátí. OSD v minulosti zelenou naftu zrušily, upozornily, že výjimka umožňuje daňové úniky až inkontinenci, neboť naftu lze nalít do traktoru, ale i kamkoliv jinam, třeba do hajzlu" komentoval rozhodní ministr přes kulturu, Milan Křížák.

R.E.K.L.A.M.A
R.E.K.L.A.M.A

Umlátil bývalou přítelkyni pánví, soud mu odebral pánev

22. 7. 2014 13:03 - Čechistan - Alexandr Kosodřev

K trestu odnětí pánve a tři roky vězení nepodmíněně odsoudil krajský soud v Plzni 33letého recidivistu Milana Š. z Brna. Muž si v minulosti dohromady odseděl deset let a postupně mu byly odebrány paže a nohy. 

„Následující roky už si nebudu moct odsedět na čem,“ žertoval muž, když se dozvěděl rozsudek. Kromě trupu mu tak zbyly už jen oči pro pláč.

aktualizace: 

Včera na povrch vyplavaly další dvě kauzy spojené s recidivistou, konkrétně ze dna řeky Svratky dvě Milanovy bývalé přítelkyně. Muže tak nejspíš čeká odnětí všeho.