HRBATŮV KOSTELEC

Karel Gott doplní orloj

7. 10. 2019 16:08 - Kultura - Joachim Řitke

Na počest Karla Gotta přibude v pražském orloji třináctá postava. „Karel tam doplní soubor figur ze středověku, Křemílka a Vochomůrku a Václava Havla,“ říká patron české kultury, Michal David. Ten celý projekt vymyslel a sponzoruje.

„Píseň Když muž se ženou snídá zazní z orloje každou celou hodinu mezi osmou a desátou ranní,“ slibuje David, "to abyste nezapomněli jít makat!"

„A konečně celá věž bude permanentně zakryta mistrovýmí plátny,“ chlubí se David. Památkáři s tím prý nemají problém, na věž předtím stejně srali holubi.

Nová fasáda s mistrovými freskami

Nová fasáda s mistrovými freskami

Předchozí instalaci rotujících penisů a vagín od umělce D. Černého z orloje sňali. Instalace byla kritizována kvůli vulgaritě, protože svou explicitností urážela city občanů.

"Gott naopak nikoho neuráží. A až zemře Zeman, vyměníme i toho Havla," těší se Michal David.

R.E.K.L.A.M.A
Sledujeme za vás nejnovější trendy v uvažování. Studio zdravého myšlení AKTIP. Vykakejte negativní myšlenky.

Socha maršála Koněva prošla nefunkcionalistickou rekonstrukcí

30. 8. 2019 13:33 - Kultura - Joachim Řitke

"Socha byla zalita do betonu na návrh akademického sochaře Davida Černého, tvůrce Manifestu nefunkcionalismu," říká radní pro kulturu, Alexandra Udženija (ODS). "Je tak lépe ochráněna před dalším poškozováním."

Poslední incident, při němž se stala socha terčem vandalů, se stal v noci 21. srpna. Neznámý člověk sochu pokálel.

Udženija vzkazuje, že sochu již čistit nebude, ale další kálení bude mít pro pachatele nedosírné následky.

R.E.K.L.A.M.A
Vaše Doživotní pojišťovna, a.s.

V galerii D1 probíhá výstava stavebních strojů

20. 8. 2019 11:29 - Kultura - Joachim Řitke

Asi na 40 km úseku dálnice D1 probíhá již několikátý měsíc výstava stavebních strojů. K vidění jsou bagry, náklaďáky a buldozery, „a to tak, jako by je tam dělníci právě zanechali,“ říká kurátorka výstavy, Radka Mátlová.

Mátlová je, spolu s dalšími umělci ze skupiny ŘSD, podepsána pod Manifestem kapitalistického nadrealismu.

Co si pod tím pojmem představit? Mátlová vysvětluje: "Jedná se o nový umělecký směr. Obsah nemá nic společného se surrealismem, jak by se mohlo na první pohled zdát. Současný divák už nechce snít, ani mu nestačí běžná realita. Žádá po nás, umělcích, novou, opravdovou nadreálnou zkušenost, navíc přístupnou zábavnou formou."

Umělci proto, nejen že přibližují umění masám, ale současně diváka - konzumenta - při cestě z Brna do Prahy baví.

V nadcházejících měsících bude galerie D1 hostit další umělecké projekty, například interaktivní výstavu Jak se dříve pracovalo (otevřeno každý druhý pracovní den mezi 9:00 - 10:30) a pokračování probíhající výstavy strojů z cyklu Musíme to tu postavit.

R.E.K.L.A.M.A
Odstraníme vaše ego nebo co chcete.