HRBATŮV KOSTELEC

Ministr Vojtěch bude mít památník na Vítkově

22. 6. 2020 22:23 - Kultura - Joachim Řitke

„Nepůjde jen o památník pana ministra, ale celé jeho rodiny,“ upřesňuje Martin Švec, architekt, kurátor výstavy a hlavně dlouholetý sběratel artefaktů z ministrova okruhu. „Jsem prostě takový jeho bezmezný fanda,“ dodává.

„Ve sbírce mám, kromě fotek z ministrova raného dětství, třeba i jeho první zuby, “ směje se Švec. "Jediný zub chybí." Ten se prý nalézá v soukromé sbírce. Podle Ševce již projevila zájem o koupi Národní galerie.

Součástí výstavy budou ministrovy nejlepší skladby. "Samozřejmostí je píseň 'Ken, you feel the love tonight?', s níž skončil v Superstar. Ta bude návštěvníky provázet celou výstavou jako jemný zvuk na pozadí."

"V síni slávy pak zazní naplno korona-rap, jímž pan ministr uchvátil v mimořádných televizních vysíláních Vlády. Způsob frázování i fráze samotné jsou - prostě zdrcující," myslí si Švec.

Ministrovým myšlenkám bude vyhrazeno druhé patro. "Do prvního by se nevešly, tam budou medaile za zásluhy. Prvního, druhého a třetího stupně. Seřazeny vzestupně."

Centrum hlavního sálu nakonec obsadí obří věnec s věnováním od Věry Čáslavské: "Vojto, nezapomeneme!"

A jak je to s organizačními věcmi?

"Počítáme, že rodinné vstupné by nemělo přesáhnout obvyklých 250 korun. V prvních týdnech však očekávejte velké fronty! Také dejte pozor, že vrch Vítkov nově ponese název Vojtěchov, tak abyste v Praze nebloudili!" uzavírá Švec.

R.E.K.L.A.M.A
to máte skoro za pár! Doporučuje americký iluzionista David Gutalax.

David Černý obnovil Stalinův pomník na Letné

19. 6. 2020 12:41 - Kultura - Joachim Řitke

Slavnostního znovuodhalení se dočkal pomník J.V. Stalina na Letné. Sochař David Černý při inauguraci prohlásil, že pomník je přesnou kopií originálu od Otakara Švece, avšak z recyklovatelného plastu, aby šel dobře zbourat. Černý pod Stalinovu sochu navíc již dopředu umístil růžový nápis „VRAH“. Ten by měl odradit případné vandaly z hnutí Za černá játra alkoholiků (Black liver matters), kteří obdobným nápisem poškodili sochu Winstona Churchila.

"Uvědomuji si, že každá likvidace pomníků představuje zátěž pro životní prostředí. Proto možnost stržení je integrální součástí mého díla," říká Černý. V případě likvidace půjde pomník buď přetavit v jiné sousoší nebo jej pyrolyticky rozložit na olej a plyn.

Integrální součástí díla je i 3D tiskárna, na níž byly jednotlivé díly sochy vyrobeny. "Moje tvorba nikdy nekončí. Sousoší neustále replikuje samo sebe. Koncem roku se fronta na maso potáhne až na Hrad," předpovídá Černý.

A jelikož Stalinův pomník Černému vždycky připomínal jesličky, dovnitř umístí otce Josefa s Marií a do kolébky malého Josífka. „Bude to takový dárek, ale to až na Vánoce,“ slibuje Černý.

Malý Josífek dostane do kolébky hračky: malého Winstona Churchila, malého Koněva a malý český lid.

Národní muzeum otevřelo zdarma historickou budovu

20. 12. 2019 14:14 - Kultura - José Ďírkovič

Přijďte se podívat do zrekonstruované historické budovy Národního muzea. Čeká tam na vás výstava krabic.

Výstava krabic nahradila omšelé expozice minerálů, vycpanin, motýlů i expozici hracích automatů.

„Máme tu krabice Václava Havla, Dalajlamy a Justina Biebera,“ chlubí se ředitel muzea, Michael Kocáb.

Výstava krabic - pozůstalost po V. Havlovi

Výstava krabic - pozůstalost po V. Havlovi

Obsah krabic je vystaven v dalších expozičních prostorech.

Výstava krabic - náplň krabic V. Havla - pravda

Výstava krabic - náplň krabic V. Havla - pravda

Výstava krabic - náplň krabic V. Havla - láska

Výstava krabic - náplň krabic V. Havla - láska

Kromě krabic uvidí návštěvník Národního muzea ještě multimediální show o sametové revoluci. „Máte se prostě na co těšit,“ slibuje Kocáb. Národní muzeum, to je zážitek!

R.E.K.L.A.M.A

Karel Gott doplní orloj

7. 10. 2019 16:08 - Kultura - Joachim Řitke

Na počest Karla Gotta přibude v pražském orloji třináctá postava. „Karel tam doplní soubor figur ze středověku, Křemílka a Vochomůrku a Václava Havla,“ říká patron české kultury, Michal David. Ten celý projekt vymyslel a sponzoruje.

„Píseň Když muž se ženou snídá zazní z orloje každou celou hodinu mezi osmou a desátou ranní,“ slibuje David, "to abyste nezapomněli jít makat!"

„A konečně celá věž bude permanentně zakryta mistrovýmí plátny,“ chlubí se David. Památkáři s tím prý nemají problém, na věž předtím stejně srali holubi.

Nová fasáda s mistrovými freskami

Nová fasáda s mistrovými freskami

Předchozí instalaci rotujících penisů a vagín od umělce D. Černého z orloje sňali. Instalace byla kritizována kvůli vulgaritě, protože svou explicitností urážela city občanů.

"Gott naopak nikoho neuráží. A až zemře Zeman, vyměníme i toho Havla," těší se Michal David.

R.E.K.L.A.M.A
Celé dětské tábory to sem jezdí dýchat. Holotropní biodýchánek přímo na komíně, nyní v akci za 999 Kč!