HRBATŮV KOSTELEC

V Praze padá beton

9. 1. 2015 11:12 - Čechistan - Alexandr Kosodřev

Vlak jedoucí z Čunčic do Prahy dnes ráno uvízl z technických důvodů na trati. „Byla to šlupka jako kdyby z nebe spadl beton,“ popsal situaci strojvedoucí Antonín Průša. "Pak jsem se odvážil podívat se před sebe a ono to tam opravdu bylo."

Neobvyklý jev vysvětluje astronom Jiří Grygar: "Kvůli globálnímu oteplování dochází k mísení saharského písku s vodou a vápencem vysoko v atmosféře. To má za následek vznik betonu, který je poté díky zemské gravitaci přitažen až k povrchu Země, což se děje velmi rychle až náhle."

Podle Grygara by v nejbližší době nemělo k dalším pádům betonu docházet. "Společně s ČHMÚ navrhujeme přesto krizová opatření."

Tato opatření by, podle Grygara, měla být obecnější. "Například, co kdyby došlo k pádu pórobetonových tvárnic? Nebo minerální vaty? V případě pádu té vaty navrhujeme jako krizové opatření nedělat nic."

Český spolek skeptiků SISYFOS jehož je Jiří Grygar členem, bude prý napříště také předávat Bludný beton.

R.E.K.L.A.M.A
Odstraníme vaše ego nebo co chcete.

Na trhu se objevily chytré anální kolíky

7. 1. 2015 13:33 - Čechistan - Alexandr Kosodřev

Nevíte-li co darovat svým blízkým, pořiďte jim chytrý anální kolík. Například Samsung Profylactic 5 či Apple iShit 6.

"Anální kolík je diskrétní a můžete ho nosit jak v kanceláři, tak na procházce. Nevypadne ani při náročnějších sportech jako je horolezectví," říká Pavel Bém.

Bém nedávno vydal novou knihu o svém výstupu na K2. Horolezci si prý análním kolíkem zpříjemňují pobyt na skále a "dosahují vrcholu ještě před tím, než se přehoupnou přes nejvyšší bod."

Chytré anální kolíky dovedou nejen vibrovat, ale i měřit teplotu ve vašem konečníku. V reálném čase ji pak můžete sdílet s vašimi blízkými. Komunikace s okolím je zajišťována obvykle pomocí bluetooth nebo WiFi.

Většina kolíků umí předpovídat příchod stolice. „Varují vás, kdykoli by k tomu mělo dojít v nevhodnou dobu, například při obchodním jednání,“ pokračuje Bém. Aplikace nainstalované v kolících se také postarají o to, aby více lidí ve vašem okolí nepotřebovalo na toaletu ve stejnou chvíli, a to díky propojení s Google Calendar.

„Samozřejmě tyto stavové informace také můžete sdílet s přáteli,“ podotýká Bém.

A nakonec dražší kolíky automaticky vyřizují emaily na zvláštní adrese, „takže můžete lidi doslovat poslat do prdele,“ uzavírá Bém.

 

 

 

 

 

 

 

R.E.K.L.A.M.A
Pojďte se k nám udělat do Xindlu!

Bilance oslav příchodu roku 2015

1. 1. 2015 00:20 - Čechistan - Standa Skandál

Jako každý rok, na chirurgii se to hemží potrhanýma rukama, popáleninami a na záchytce otravami alkoholem.

Oslavy příchodu nového roku 2015 si vyžádali:

  • 2176 zranění rukou, obvykle utržené prsty

  • 1683 popálenin III. stupně včetně popálenin obličeje

  • 12563 popálenin II. stupně

  • 7637 otrav alkoholem, hlášení všech protialkoholních léčeben

  • 538 požárů

  • 878947492798 vypálených raket

V Mnichovicích (Praha-východ) vypadly z balkónu dva pětiletí chlapeci a na zemi se srazili v siamské dvojče, s podezřením na úraz hlavy byl letecky dopraveny do Thomayerovy nemocnice. Na jihu Čech uhořel člověk v chatce, další zemřeli při požáru v Třinci a na Šumpersku se pět mužů utopilo ve vlastních sračkách. Další dva lidé zemřeli při autonehodě.

To ale není nic proti válkám vedených na světě pod kuratelou NATO, komentuje situaci bývalý důstojník Karel Schwarzinegeer, který rezignoval na funkci a odevzdal medaile.

Vivat Homo stupidus stupidus!

R.E.K.L.A.M.A
R.E.K.L.A.M.A
nabízí nejnutnější soudní výlohy: Pohmožděniny po pádu z kola - 20.000 Kč, Oční monokl stereo (zákrok na obou očích) - 15.000 Kč, Kulhání medium a nemoc se soustředit na 1 den - 10.000 Kč, Terapie vlakem - 50.000 Kč. Naše reference: David Rath, Iveta Bartošová

EU přitvrzuje sankce proti Rusku

Evropská unie oznámila přitvrzení sankcí souvisejících s ruskou anexí Krymu. Ve čtvrtek vyšel v platnost ignorační patent, který znemožňuje v Rusku investovat či kupovat nemovitosti.

Evropské firmy mají od čtvrtka zakázáno v Rusku investovat a dále je zakázáno dovážet jakékoli ruské suroviny. „Z hlediska Evropské unie přestává Rusko existovat,“ říká šéfka zahraniční služby EU, Federica Moghegioqkbnmswdlliniová. 

„Rusko bude odstraněno nejen z turistických katalogů, ale i z mapy světa,“ pokračuje Moghegioqkbnmswdlliniová. "V tisku jsou již upravené atlasy pro potřeby škol, které lépe reflektují novou realitu." 

„Nevěřím, že někdy nějaké Rusko bylo,“ odpověděl Bohuslav Sobotka na dotaz, jak se česká Vláda staví k vydání ignoračního patentu.

Otázkou zůstává, jak hodlají politici naložit s nevyužitým územím ve východní Evropě. Podle Klause Junckera by se měl ignorační patent rozšířit, aby definoval, že tam žádné území není - čímž by se problém vyřešil jednou pro vždy.