HRBATŮV KOSTELEC

Kuřáci a obézní lidé si připlatí na zdravotním pojištění

2. 2. 2015 11:43 - Čechistan - Standa Skandál

Sněmovna schválila dnes novelizaci zákona o zdravotním pojištění. Kuřáci, alkoholici a obézní lidé si výrazně připlatí na zdravotním pojištění. Zároveň s novelizací byl schválen celoplošný zákaz kouření v restauracích.

Od ledna 2016 vejde v platnost nařízení vlády o zdravotním pojištění, který upravuje penalizaci lidem, kteří se o svoje zdraví patřičně nestarají.

"Stát nehodlá podporovat u svých občanů suicidální sklony", vysvětluje mluvčí ministerstva vnitra Jiří Vykouřil.

Lekhá nadváha (BMI 30-40) bude znamenat zvýšení povinného odvodu na zdravotní pojištění o 20%. Obezita, nebo morbidní obezita s indexem BMI nad 40 pak znamená zdvojnásobení odvodu. Obezita nad 55 znamená povinnou hospitalizaci v odtučnovacích centrech s konfiskací příjmů na dobu, než se BMI sníží pod 45.

Stejně se ceny pohřebného a spalného budou odvíjet od postmortání váhy a to cenou 500 Kč za kilogram.

S platností novely cigarety opět podraží a zároveň lidé budou muset podstoupit plicní vyšetření. U koho se prokáže přítomnost dehtu v průdušnicích se navýší zdravotní pojištění jednorázově o 50 % a to na tři roky.

R.E.K.L.A.M.A
Chutná tam i zpět.

Ministr zdravotnictví MUDr. Svatopluk Němeček, MBA se nechal slyšet, že Česká Republika není ani velko-udírnou ani výkrmnou chovných prasat.

R.E.K.L.A.M.A
Chraňte si své zdraví!

Evropská komise rozhodla o mezích impedance u polotovarů určených pro ohřev v mikrovlnných troubách

28. 1. 2015 08:02 - Čechistan - Standa Skandál

Evropská komise rozhodla o mezích charakteristické impedance a hloubce vniku elektromagnetické vlny u polotovarů určených pro zpracování a ohřev v mirkovlnných troubách.

„Ohřev mikrovlnnou troubou je dnes neúčinný“, stojí v expertní zprávě z roku 2014 o efektivním využití energií v gastronomii."

Evropská komise se rozhodla zpřísnit kritéria na výrobu většiny polotovarů určených k přímé spotřebě a ohřevu v mikrovlnných troubách. "Dnešní stav je prý katastrofální. Impedanční nepřizpůsobení všech těch možných omáček a gulášů vede akorát tak ke snížení účinnosti už tak neúčniných mikrovlných trub, která nepřesahuje 55%. To máte jako vařit vodu v konvici a půlku jí vylejt do kanálu.", horlivě vysvětluje tristní situaci v polotovarech s vysokým poměrem stojatého vlnění (VSWR) Ing. Tomáš Netumil z expertního týmu Komise.

R.E.K.L.A.M.A
Česko hledá Debila. Přihlašte se ještě dnes!Počínaje lednem 2016 budou muset všechny polotovary vykazovat ve zmraženém i rozmraženém stavu charakteristickou impedanci 250 až 450 ohmů, tak aby lépe odpovídali impedanci vakua (cca 376 ohmů). Reaktance pokrmů nesmí překročit +/- 50 ohmů. Hloubka vniku pak musí ve frekvenčním pásmu 2,3 až 2,6 GHz vykazovat jednu polovinu tloušťky polotovaru.

"Ty sojové polystyreny a pěny (párky, buřty a salámy), to se zmákne přidáním mletého uhlí jakožto absorbéru, ale největší problém vidím u těch omáček a kusů masa, tam budeme muset dát nějaká nadouvadla nebo polystyren s mletým uhlím. Případně napíchat minerální transformátorový olej, jinak se tam nevejdeme", vysvětluje technické řešení Ing. Netlumil. „Pro výrobce to znamená se co nejvíce pokrmy přiblížit ztrátovému vakuu“, stojí v expertní zprávě.

Lidé se tedy mohou od 2016 těšit na opravdu rychlé a účinné pizzy, matched-knédle a polévky s nadouvadly kompatibilní s mikrovlnným ohřevem s impedancemi od 250+/-50j až po 450+/-50j.

Součástí nařízení je i regulace nízké účinnosti mikrovlných trub, od roku 2016 se nebude smět vyrábět trouba s horší účinností než 70% stanovila Komise.

 

 

 

 

 

 

 

 

Vývoj elektroniky

R.E.K.L.A.M.A
časopis který vidí pod povrch

Otázky Václava Moravce na dvojce: Jaká je budoucnost sraní?

23. 1. 2015 13:00 - Čechistan - Standa Skandál

Schválí PSP ČR novelu zákona o defekaci pod stůl v kancelářích, mohou muži močit ve stoje? Nedělní odpolední debatu Otázky Václava Moravce o budoucnosti močení a sraní sledujte od 13h na dvojce

V Německu se diskutuje o tom, zda mohou muži močit ve stoje. Na některých veřejných toaletách je dokonce stání u pisoárů zakázané. Například v berlínském Laboratoriu je doporučená pozice u pisoárů ve dvojici v kleče a ve stoje. O tom, že muži mají svrchované právo doma močit vstoje, rozhodl německý soud. Muže není možné doma nutit k močení vsedě, rozhodl ve čtvrtek soud  v německém Berlíně, když zamítl požadavek bytné na náhradu škody za skvrny od moči na PVC podlaze koupelny. Stále ale probíhá šetření jestli lze močit ve stoji do umyvadla nebo do vany. Prodejce porcelánových umyvadel Basshauss tvrdí, že jejich výrobky vydrží více než moč. „V našich vanách můžete rozpouštět i kusy otrávené otravné bytné v kyselině“, s úsměvem dodává.

R.E.K.L.A.M.A
Česko hledá Debila. Přihlašte se ještě dnes!Soudce Stefan Hunk souhlasil s vyjádřením experta přes močení ve stoje, že kyselina močová způsobuje vyjímečně škody na podlaze toalet. Močením ve stoje se pry moč rozstřikuje do okolí a způsobuje naušení nejen mramoru. Nárok na odškodnění za močení ve stoje ale zamítl s tím, že močení vstoje je součástí normy němců i čechů: „Navzdory rostoucí domestifikaci mužů, močení vstoje i pod stůl je stále běžnější praktikou“.

Soudce ale připustil, že i on močí ve stoje a to i do umyvadla a doporučil, že muži kteří se rozhodnou vykonávat potřebu vstoje „musejí počítat s občasnými návaly agrese se spolubydlícími, zvláště ženami, to ovšem neznamená,  že nesou odpovědnost za korozi mramorových podlah toalet a koupelen včetně smradu z umyvadla“. Lakonicky dodal, „budete to muset po sobě víc drhnout“.

Rozhodnutí soudu pochválilo také Skružení zaměstanců močících pod stůl. „Zvláštní diskuzi vyvolala legalizace sdílení močení a sraní vzájemě po sobě na veřejnosti“, dodává Jiří Pissinger a Kateřina Skatová ze Zduření zaměstanců.

R.E.K.L.A.M.A
R.E.K.L.A.M.A
Česko hledá Debila. Přihlašte se ještě dnes!

Občané v ohrožení: nová emise dluhopisů

21. 1. 2015 14:19 - Čechistan - Alexandr Kosodřev

Evropská centrální banka (ECB) spustí 25. ledna společně s vládou ČR novou emisi dluhopisů, v rámci politiky tzv. kvalitativního uvolňování. Guvernér ECB, Mario Draghi, upozorňuje na možný negativní dopad dluhopisů v některých krajích ČR.

Emisní limity pro spad dluhopisů jsou dlouhodobě překračovány v Ústeckém kraji a způsobují respirační problémy. „Už teď to tu nevydejcháváme,“ stěžují si občané Ústí nad Labem, "a mělo by to být ještě hroší?" Podle nich by je další emise přivedly do Hrobu.

Vláda společně s ECB vyšle do předpokládaných, nejvíce postižených oblastí, pracovníky České národní banky. "Je potřeba lidem vysvětlit, jak se mají před dluhopisy chránit. Nestačí se potřít krémem z drcených eurocentů a doufat, že to pomůže," říká Draghi.

Občané prý uvidí, že přes počáteční problémy bude mít spad dluhopisů pozitivní efekt. "Díky uvolnění kvality vybere stát více na Dani ze snížené kvality. Z těchto peněz pak zaplatí důležité ozdravné projekty, například ty v Ústeckém kraji," uzavírá Draghi.

R.E.K.L.A.M.A
s CK Bomba ještě dnes a poznejte krásy Íránu. Zatím bez amerických turistů. Last minute!