HRBATŮV KOSTELEC

Soud ve Štrasburku řeší budoucnost internetových diskusí

9. 2. 2015 13:39 - Čechistan - Standa Skandál

Má mít v internetových diskusích přednost ochrana nebo svoboda ? Provozovatelé diskusních fór, zpravodajských serverů, ale i právníci se dočkali rozsudku, který povolí jen automatickou diskuzi.

Po vejití rozhodnutí soudu je možné na portálech, v diskuzních fórech provozovat jen takzvanou automatickou diskuzi.

V praxi by totiž svoboda diskuze zmanenala, že by provider musel předem zrušit diskusní fóra pod všemi články, u nichž lze předpokládat, že čtenáři budou reagovat protiprávně či vulgárně. „Už je to pravomocně rozhodnuto, a teď záleží na technickém řešení“ potvrdil informace Práva vedoucí Ústavu práva a technologií Právnické fakulty Masarykovy univerzity Radim Poločák.

Řešení nabízí právě Doc. Vrána z Brněnské univerzity, který je dávným průkopníkem umělé inteligence nasazené na takzvané automatické diskuze. "Taková diskuze bude v souladu s veškerou legislativou dané země. Do našeho systému lze v XML naimportovat slovníky a povolené obsahy diskuzí bez přítomnosti například proroka Mohameda. Vulgarity jsou již minulostí", vysvětluje technologickou vyspělost automatické diskuze Doc. Vrána.

„Když provozuji server, který se profiluje jako nenávistný, a článek takového typu vzbudí pravděpodobně odezvu, v takovém případě mám povinnost vědět, že tam i diskusní příspěvky mohou takto vypadat, a mám tím pádem povinnost to sledovat,“ vykládá smysl rozhodnutí evropských soudů Poločák.  A právě tyto problémy nasazení automatických diskuzí řeší.
 
Ostatně zpravodajský server Hrbatova Kostelce již tento systém plně vyvážené evropsky harmonizované automatické diskuze od Doc. Vrány koupil a provozuje.R.E.K.L.A.M.A
V institutu alternativní léčby AKTIP pro vás zorganizujeme profesionální psychohry i jiné psycho.

EU vydává teroristické normy

Terorismus jak ho nově definuje norma EU 235178266516235, se stane nedílnou součástí našich každodenních životů. Ve středu o tom informovala eurokomisařka Věra Jourová.

„Již nebude tak jednoduché prostě někam přijít a odpálit se,“ upřesňuje Jourová. "Teroristická norma EU definuje jak četnost útoků, tak vymezuje použitelné výbušniny, určuje vzhled teroristů nebo  vyjmenovává vhodné lokace a záminky k útokům."

Co konkrétního z normy vyplývá pro běžné občany? Pro útok trhavinou s detonační rychlostí do 8000 m/s jsou nejvhodnější vlaková nádraží, vnitřní vagony metra a významné veřejné objekty. Možné je použít také podomácku vyrobené výbušniny, avšak jejich hmotnost nesmí přesáhnout 20 kg či musejí být na místo útoku přepraveny ve schráně o hranách délky max 50 cm.

Teroristické organizace budou muset dodržovat jednotný vzhled a opatřit si vlastní registrovanou značku a logo. Každá z nich vypracuje manuál (standard kvality), jenž bude nejprve odsouhlasen komisí EU pro terorismus. Doporučují se jasné barevné kombinace: oranžová-černá (licence Islámského státu), khaki-bílá (licence Al-Káida), černá-žlutá (zatím volně k použití), černá-červená (zatím volně k použití) a pro logo písmo Arial (díky dobré čitelnosti) či Comic Sans.

Jako vhodné záminky k útokům definuje EU karikatury proroka Mohameda a/nebo Václava Havla.

Teroristé budou nově také povinni se k útoku přihlásit, a to nejpozději do 8 dnů od útoku, prostřednictvím formuláře Přiznání se k teroristickému činu. O plánovaných a proběhlých útocích budou muset dále podávat jednou ročně Přehled o útocích, v němž uvedou, kolik osob bylo usmrceno a jak. Je-li to možné, také uvedou jména obětí. Jejich příbuzným Česká správa asociálního zabezpečení vyplatí výpalné.

Četnost útoků je definována takto:

  1-5 obětí (drobný útok) jednou měsíčně
  6-50 obětí (klasický útok) jednou za půl roku v předepsané lokaci, jednou za dva měsíce jinde
  51 a více obětí (mediálně zajímavý útok) jednou za rok, nutná předchozí dohoda s novinky.cz

Komisařka Jourová pokračuje: "Díky teroristické normě začala EU konečně řešit Konečné řešení sociální otázky EU. V podstatě to znamená, že odbory svolají demonstraci například na Václavské náměstí (které norma vyjmenová jako vhodnou lokaci k teroristickému činu) a tam ta otázka bude vyřešena."

„Musím v této souvislosti vyzdvihnout dlouhodobou pozitivní spolupráci s ryze českou teroristickou organizací ETA, jejíž spolehlivá elektrická křesla používáme mnoho let,“ dodává Jourová. Organizace se jinak specializuje především na útoky ve Španělsku, čímž se významně podílí na vývozu českého terorismu.

EU navazuje spolupráci s dalšími, tradičními teroristickými organizacemi. "Do tendru na velikonoční teroristický útok se zatím přihlásila Al-Kájda, CIA, FSB, BIS a Boko Haram. Rozhodující je nabídka nejnižší ceny za nejvyšší počet obětí," uzavírá Jourová.Kuřáci a obézní lidé si připlatí na zdravotním pojištění

2. 2. 2015 11:43 - Čechistan - Standa Skandál

Sněmovna schválila dnes novelizaci zákona o zdravotním pojištění. Kuřáci, alkoholici a obézní lidé si výrazně připlatí na zdravotním pojištění. Zároveň s novelizací byl schválen celoplošný zákaz kouření v restauracích.

Od ledna 2016 vejde v platnost nařízení vlády o zdravotním pojištění, který upravuje penalizaci lidem, kteří se o svoje zdraví patřičně nestarají.

"Stát nehodlá podporovat u svých občanů suicidální sklony", vysvětluje mluvčí ministerstva vnitra Jiří Vykouřil.

Lekhá nadváha (BMI 30-40) bude znamenat zvýšení povinného odvodu na zdravotní pojištění o 20%. Obezita, nebo morbidní obezita s indexem BMI nad 40 pak znamená zdvojnásobení odvodu. Obezita nad 55 znamená povinnou hospitalizaci v odtučnovacích centrech s konfiskací příjmů na dobu, než se BMI sníží pod 45.

Stejně se ceny pohřebného a spalného budou odvíjet od postmortání váhy a to cenou 500 Kč za kilogram.

S platností novely cigarety opět podraží a zároveň lidé budou muset podstoupit plicní vyšetření. U koho se prokáže přítomnost dehtu v průdušnicích se navýší zdravotní pojištění jednorázově o 50 % a to na tři roky.

R.E.K.L.A.M.A
Rychlá úleva od idiocie.

Ministr zdravotnictví MUDr. Svatopluk Němeček, MBA se nechal slyšet, že Česká Republika není ani velko-udírnou ani výkrmnou chovných prasat.

R.E.K.L.A.M.A
Celé dětské tábory to sem jezdí dýchat. Holotropní biodýchánek přímo na komíně, nyní v akci za 999 Kč!
R.E.K.L.A.M.A
Jedinečná sedací souprava do MHD. Dále průkazky ZTP již od 9999 Kč! Vše k dostání i bez stání.