Prezident Milouš Zeman v lednu na pražském fóru zmínil, že v době nástupu nacismu selhali intelektuálové. Jmenovitě pak Ferdinanda Peroutku, který prý měl zveřejnit text „Hitler je gentleman“. I přes odmítavá stanoviska historiků a odborníků prezident na existenci článku trvá s tím, že jej četl.
„Pan prezident tak zřejmě chtěl jen poukázat na to, že je odborníkem na kvantovou postmodernu,“ říká David Černý, nejvýznamnější kvantově-postmoderní umělec současnosti.
"Díky kvantově-postmodernímu přístupu k faktům lze totiž tvrdit, že Ferdinand Peroutka dotčený článek ještě nenapsal, ale přesto ho prezident už mohl přečíst. Je to podobné jako s obrazy které již byly prodány, ačkoli ještě nebyly namalovány," upřesňuje Černý.
"Z hlediska kvantové postmoderny je možné prakticky cokoli. Je to nejsvobodnější směr, jaký kdy v umění existoval. Představte si třeba, že Peroutka článek ještě napíše, ačkoli už je půl století po smrti. A nebo ho nenapíše, jenže článek jím přesto bude napsán. I takové věci se v kvantové postmoderně stávají."
Podle prezidentského německého ovčáka byl sám Peroutka kvantově-postmoderním spisovatelem. Kontroverzní článek o Hitlerovi prý Peroutka napsal, ale tím vlastně vznikly úplně jiné články, které s Hitlerem zcela nesouvisejí (tyto články nyní Hrad zveřejňuje). „To je v kvantové postmoderně docela běžné,“ souhlasí Černý, "podívejte se třeba na mojí sochu Václava Havla, která je vlastně olejomalbou. Nebo na Zemanovu kvantově postmoderní malátnost, která je vlastně architekturou."
Další z Peroutkových článků má vyjít příští týden. Kvantovým postmodernistům je ale dávno jasné, že celá věc je vlastně divadelní tragédií o mnoha, mnoha dějstvích.
Sledujeme za vás nejnovější trendy v uvažování. Studio zdravého myšlení AKTIP. Vykakejte negativní myšlenky.