HRBATŮV KOSTELEC

Prezident Zeman na matějské. Zaujaly ho labuťe

1. 4. 2019 19:20 - Čechistan - Joachim Řitke

Prezident Miloš Zeman v pondělí vyrazil na matějskou pouť a projel se strašidelným zámkem. Fotografii, jak si prezident na pouti užívá, odpoledne na Twitteru zveřejnil tiskový mluvčí Hradu Jiří Ovčáček, který si to taky pořádně užil.

Pan prezident se dále projel na řetízkovém kolotoči, kde se zase zamotal. Do horské dráhy se mu pak už vůbec nechtělo. Na tyhle věci už prý nemá žaludek, „to spíš na tu další becherovčičku,“ zažertoval Zeman.

Nakonec skončil s Kočkou na labutím kolotoči, odkud ho nemohli do večera dostat. Teprve na naléhání ochranky, která měla večer nějaké plány, se podařilo pana prezidenta sundat. „Bulel jako malej kluk,“ potvrzuje šéf ochranky, "bylo nám ho moc líto. Ale zítra půjdeme zas."

Kočka, který to tam celé provozuje, pak Zemanovi dal lízátko a cukrovou vatu. „Tak a jsem zase ve vatě,“ neodpustil si závěrečný bonmot prezident.

Jako akt díkuvzdání navrhne přejmenování Čechistanu na Kočkov či Kolotočkov. „Češi můžou být hrdí na to, že mají mě a ne nějakou píčaputovou,“ prohlásil ještě mimo mikrofon.

 

R.E.K.L.A.M.A
i bez vaření, dodává Lovochema Lovosice.

Noc byla o hodinu a 28 minut kratší, nastal náhodný čas

1. 4. 2019 10:18 - Čechistan - Joachim Řitke

V Česku začal platit náhodný čas. V noci na neděli, přesně ve 02.36 se hodiny poprvé posunuly, a to o 67 minut dopředu. „Zatímco lidé si museli hodinky posunout sami, hodiny v elektronických přístrojích se většinou přeřídily automaticky,“ říká Dagmar Hnojsová z agentury Meteostress, která se nyní zabývá také předpovědí času.

„Není hodina jako hodina,“ pokračuje Hnojsová. "Povinné střídání standardního a letního času bylo podle nedávného rozhodnutí Evropského parlamentu nahrazeno časem náhodným. Členské země EU se nedokázaly shodnout, jaký čas by měl platit nastálo, a tak se sáhlo ke kompromisu."

Teprve budoucnost ukáže, zda změny času způsobí chaos. "Zatím to vypadá, že se nic nezměnilo: na poště fronty jako kráva, na finančáku fronty jako kráva a chaotická linka 24 jezdí jako vždycky," uzavírá Hnojsová.

Podle odborníků však mnohým lidem změny času naruší blborytmus.

R.E.K.L.A.M.A
to máte skoro za pár! Doporučuje americký iluzionista David Gutalax.

Po elektroautech přijdou elektroletadla

Boeing dokončil výměnu softwaru u letounů 737 MAX, která má přepnout letouny do režimu provozu pouze na elektřinu. Americký Federální úřad pro letectví (FAA) softwarové změny prozatím neprověřil a neschválil, napsala v noci na čtvrtek agentura Reuters.


Zdá se, že americký výrobce našel inspiraci ve stavebním směru "nefunkcionalismus" který má kořeny v ČR. Šéf Boeingu to potvrzuje: "Byl jsem před několika lety v Česku a viděl jsem, že nefunkcionalismus je jediné řešení, které dlouhodobě opravdu funguje."

Budoucnost patří nejen autům bez řidičů, ale také letadlům bez posádek. Ostatně, německý Volkswagen již představil koncept samočinného vozu bez dveří a interiéru. Snaha Boeingu je podobným krokem v oblasti letecké přepravy.

„Letadlo je od výroby koncipováno jako velká létající baterie,“ sdělil šéf Boeingu. Jednotlivé bateriové články mohou být umístěny jak v zavazadlovém, tak v cestovním prostoru. „V podstatě každé místo může být zaplněno bateriovými články,“ pokračuje. "Je to celé modulární na způsob Lega. Užásné."

Boeing 737 MAX ve vzduchu udrží poletující nabíječky. "Odpadne nutnost přistávání kvůli dobíjení. Je to celé tak krásně nefunkční, že se na to nemůžu vynadívat," říká šéf Boeingu.

"Vaše malá republika je pro svět velikou inspiraci!" uzavírá.

R.E.K.L.A.M.A

Ve Vltavě se objevily makroplasty

27. 3. 2019 20:23 - Čechistan - Joachim Řitke

Vltava je podle odborníků kontaminována makroplasty. Ty se do ní dostávají z lidské společnosti, která je největším zdrojem makroplastů na světě.

Znečištění je už tak velké, že se uvažuje o otevření těžní jámy na plasty ve Slapské přehradě.

Na místo se byl osobně podívat prezident Václav Klaus sladší. Podle něj těžba umožní vznik mnoha pracovních míst, které jinak v regionu chybějí od doby, co byly uzavřeny zlaté doly v Jílovém a uranové doly v Příbrami.

Právě v dolech na plast by měli nalézt uplatnění političtí vězni ze stran opozice „a vůbec všichni ti, kterým dosud nejsou moje jasné vize jasné,“ uzavírá Klaus sladší.

R.E.K.L.A.M.A
Rychlá úleva od idiocie.