HRBATŮV KOSTELEC

Armáda vyfasovala nové žabky. Odlepují se jim podrážky

8. 4. 2019 12:13 - Čechistan - Joachim Řitke

Mise v Afghanistanu ukázala, že nová výstroj je nekvalitní. Nesluší nám barvy, stěžují si vojáci. Ty by měly být na způsob české vlajky, zatímco jsou bleděmodré.

Generál Petr Pavel se obává, že by toho mohl zneužít protivník, například Rusko. Říká: "Chci vidět, jak bychom v tom utíkali před nepřítelem. Já bych se tedy hanbou posral."

Podobně nekvalitní byly slunečníky, které armáda vyfasovala loni.

R.E.K.L.A.M.A

Prezident Zeman na matějské. Zaujaly ho labuťe

1. 4. 2019 19:20 - Čechistan - Joachim Řitke

Prezident Miloš Zeman v pondělí vyrazil na matějskou pouť a projel se strašidelným zámkem. Fotografii, jak si prezident na pouti užívá, odpoledne na Twitteru zveřejnil tiskový mluvčí Hradu Jiří Ovčáček, který si to taky pořádně užil.

Pan prezident se dále projel na řetízkovém kolotoči, kde se zase zamotal. Do horské dráhy se mu pak už vůbec nechtělo. Na tyhle věci už prý nemá žaludek, „to spíš na tu další becherovčičku,“ zažertoval Zeman.

Nakonec skončil s Kočkou na labutím kolotoči, odkud ho nemohli do večera dostat. Teprve na naléhání ochranky, která měla večer nějaké plány, se podařilo pana prezidenta sundat. „Bulel jako malej kluk,“ potvrzuje šéf ochranky, "bylo nám ho moc líto. Ale zítra půjdeme zas."

Kočka, který to tam celé provozuje, pak Zemanovi dal lízátko a cukrovou vatu. „Tak a jsem zase ve vatě,“ neodpustil si závěrečný bonmot prezident.

Jako akt díkuvzdání navrhne přejmenování Čechistanu na Kočkov či Kolotočkov. „Češi můžou být hrdí na to, že mají mě a ne nějakou píčaputovou,“ prohlásil ještě mimo mikrofon.

 

R.E.K.L.A.M.A
pro myši a slimáky

Noc byla o hodinu a 28 minut kratší, nastal náhodný čas

1. 4. 2019 10:18 - Čechistan - Joachim Řitke

V Česku začal platit náhodný čas. V noci na neděli, přesně ve 02.36 se hodiny poprvé posunuly, a to o 67 minut dopředu. „Zatímco lidé si museli hodinky posunout sami, hodiny v elektronických přístrojích se většinou přeřídily automaticky,“ říká Dagmar Hnojsová z agentury Meteostress, která se nyní zabývá také předpovědí času.

„Není hodina jako hodina,“ pokračuje Hnojsová. "Povinné střídání standardního a letního času bylo podle nedávného rozhodnutí Evropského parlamentu nahrazeno časem náhodným. Členské země EU se nedokázaly shodnout, jaký čas by měl platit nastálo, a tak se sáhlo ke kompromisu."

Teprve budoucnost ukáže, zda změny času způsobí chaos. "Zatím to vypadá, že se nic nezměnilo: na poště fronty jako kráva, na finančáku fronty jako kráva a chaotická linka 24 jezdí jako vždycky," uzavírá Hnojsová.

Podle odborníků však mnohým lidem změny času naruší blborytmus.

R.E.K.L.A.M.A
Odkládejte svůj čas na horší časy! Vaše Časová spořitelna, a.s.

Po elektroautech přijdou elektroletadla

Boeing dokončil výměnu softwaru u letounů 737 MAX, která má přepnout letouny do režimu provozu pouze na elektřinu. Americký Federální úřad pro letectví (FAA) softwarové změny prozatím neprověřil a neschválil, napsala v noci na čtvrtek agentura Reuters.


Zdá se, že americký výrobce našel inspiraci ve stavebním směru "nefunkcionalismus" který má kořeny v ČR. Šéf Boeingu to potvrzuje: "Byl jsem před několika lety v Česku a viděl jsem, že nefunkcionalismus je jediné řešení, které dlouhodobě opravdu funguje."

Budoucnost patří nejen autům bez řidičů, ale také letadlům bez posádek. Ostatně, německý Volkswagen již představil koncept samočinného vozu bez dveří a interiéru. Snaha Boeingu je podobným krokem v oblasti letecké přepravy.

„Letadlo je od výroby koncipováno jako velká létající baterie,“ sdělil šéf Boeingu. Jednotlivé bateriové články mohou být umístěny jak v zavazadlovém, tak v cestovním prostoru. „V podstatě každé místo může být zaplněno bateriovými články,“ pokračuje. "Je to celé modulární na způsob Lega. Užásné."

Boeing 737 MAX ve vzduchu udrží poletující nabíječky. "Odpadne nutnost přistávání kvůli dobíjení. Je to celé tak krásně nefunkční, že se na to nemůžu vynadívat," říká šéf Boeingu.

"Vaše malá republika je pro svět velikou inspiraci!" uzavírá.

R.E.K.L.A.M.A