HRBATŮV KOSTELEC

Koněvovu ulici přejmenují na Zastaváren

13. 9. 2019 09:59 - Čechistan - Joachim Řitke

Koněvova ulice ponese nový název. Shodli se na tom zastupitelé Prahy 3. „ Nechceme aby naše čtvrť byla spojována s krvavým ruským maršálem,“ sdělili po svém zasedání.

Proti přejmenování se okamžitě ohradil Vladimir Putin. "Přesun Koněvovy sochy do Brna jsme ještě zkousli, ale toto vnímáme jako jednostranné vyhlášení války Ruské federaci!"

Čínská lidová republika také považuje přejmenování ulice za útok na politiku jednotné Číny a politiku jednoho dítěte. 

Připojily se Spojené státy. Za vším vidí bezprecedentní útok na demokracii, svobodu projevu a lidská práva.

Nakonec se ozvali sudečtí Němci. Vadí jim, že se vybíralo pouze z některých českých názvů, ale jejich návrh, Verscheisstheilhitlerstrasse, se vůbec nedostal do hlasování.

R.E.K.L.A.M.A
a ihned: vykašlejte se na to!

Omylem odstranili koně namísto Koněva

4. 9. 2019 - Čechistan - Joachim Řitke

Nezvyklý pohled se naskytl kolemjdoucím, kteří ráno zavítali na Václavské náměstí.

Podle primátora Hřiba došlo k omylu. Kůň se našel a nejpozději do zítřejšího odpoledne ho přivaří na původní místo.

aktualizace:

Kůň na Václavském náměstí byl opraven. Dodavatel navíc zdarma odstranil z koněvova pomníku Koněva. Občané si oddechli. Všechno je zase normální.


Koněvův pomník v Dejvicích

Koněvův pomník v Dejvicích


Opravený kůň na Václavském náměstí

Opravený kůň na Václavském náměstí

 

ČSSD se změnila na ČSAD. Odjede do prdele

Česká strana sociálně demokratická (ČSSD) změnila svůj název na Českou stranu asociálně demokratickou (ČSAD). Po volbách odjede do prdele.

Do té doby bude ČSAD nadále součástí minoritní vlády majora Zemana. „Bude tam zajišťovat logistické služby,“ upřesňuje předseda Hamáček. Konkrétně přesuny křesel na ministerstvu kultury, než toto bude zrušeno, protože žádná kultura už není.

„Dále ČSAD vyhrála tendr na přesun Slovanské epopeje do Pekingu,“ pokračuje Hamáček. Epopej by se měla stěhovat na podzim, poté, co na plátna domaluje Milan Knížák velkou pandu velkou. Této nutné aktualizaci doposud bránil bývalý ředitel Národní galerie, Jiří Fajt.

ČSAD se už ale nebrání ničemu. Ani dalším, oboustranně čínsky výhodným kulturním projektům, jakým bude například chystaný přesun zámku Hluboká do Tibetu. O tomto projektu hovoří často ze sna velký Zemao Ce-tung, dosud však nebyly k dispozici na svých místech ty správné kapacity. Ty už tam teď ale jsou, říká Hamáček.

R.E.K.L.A.M.A

Tendr na bojová vozidla armády ČR pokračuje. Zájemci dostali konkrétní požadavky

3. 8. 2019 13:28 - Čechistan - Joachim Řitke

"Hlavním požadavkem je, aby šlo vozidlo rychle opravit po střetu s Fabií. Dále oddělené toalety a bezbariérový vstup," říká generál Jiří Šedivý.

Šedivý ukazuje náčrt vozidla, jak si jej armáda představuje.

"Ta dřevěná kabina řidiče, to je zároveň sklopný vlnolam, který slouží k rozrážení vln při plavbě vozidla v obojživelném provozu. Nemá žádnou jinou funkci, balistickou nebo něco jiného. Je tam zvolen materiál, který pro tu dřevěnou kabinu a nadnášení má odpovídající pevnost a odpovídající mechanické vlastnosti, tedy dřevo," upřesňuje.

"Dále je tam dřevěný kanón. Ten je zásadní pro odstrašení nepřítele. V obojživelném provozu, tedy například při plavbě v horkém olovu, spolunadnáší vozidlo společně s dřevěnými koly a pásy. Samozřejmostí je hasicí přístroj v základní výbavě."

"Ale je tam taky krumpáč. Když se vám zadře motor a budete muset vylézt ven, může být vaší vítěznou zbraní v souboji muže s mužem. Nebo se ženou, abych byl korektní."

Podle expertů nepůjde o bojová vozidla určená do války. Do té by se lépe hodily Fabie, nástupkyně Škody Henlein.

Největší zakázka v historii armády ČR vyjde na 53 miliard Kč. Podle našich informací tendr vyhrají Lesy ČR, které nabízejí nejlevnější náhradní díly.