HRBATŮV KOSTELEC

Mleté maso z USA obsahovalo koronavirus

Dovezené mleté maso pravděpodobně obsahovalo stopy basketbalového družstva Utah Jazz ze Salt Lake City, v němž se potvrdilo rozšíření nemoci COVID-19. „Tento tepelně neupravený výrobek se vůbec neměl dostat na český trh,“ říká hlavní hygienička, Jarmila Rážová. Maso navíc nebylo vyvážené, ale pouze vyvezené.

„Staženo bylo také další maso z USA a Brazílie, prodávané pod značkou White Selection, které nevyhovělo deklarovanému odstínu,“ pokračuje Rážová. "Ačkoli rasová skladba nemá na chuťovou kvalitu vliv, rozhodli jsme se výrobek stáhnout, aby nedošlo ke zklamání a urážce českého spotřebitele."

Podobně v Maďarsku byla před několika dny zakázána směs „Cikánská pečeně“, kterou v rámci rozšiřování sortimentu vyráběli na patologii ve městě Páty.

Hrozivý případ vyšetřují policisté v maďarské obci Páty. Tamní šedesátiletý patolog krmil prasata produkty místní patologie.

Hrozivý případ vyšetřují policisté v maďarské obci Páty. Tamní šedesátiletý patolog krmil prasata produkty místní patologie.

„Ačkoli tam šlo o původní maďarský výrobek, alarmující byla nevyvážená Romská složka,“ potvrdil Michael Kocáb. Ten se do věci osobně vložil, aby složku vyvážil. Podle něj navíc v žádném případě nešlo o cikánskou pečeň, neboť v ní „kromě jater byly i další orgány“. Nyní je prý směs již vyvážená a zákazníkům vyhovuje.

"Celkově se jedná řádově o stovky tun masa, které budou na českém trhu chybět. Kvůli tomu může být ohrožen výkrm spotřebitelů," varuje Rážová.

tip hovinek: Bojíte se koronaviru v mletém mase? Dejte si koninu. Na slušovickém závodišti přišli o život v průběhu sobotních dostihů hned čtyři koně. Těla uhynulých koní zůstala na dráze ležet až do nedělního dne. Podle vyjádření organizátorů přijede kafilérie až v pondělí. Ještě se to stihne. Dostihy Slušovice - tradice od roku 1981.

Mrtvá těla koní ve Slušovicích

Mrtvá těla koní ve Slušovicích

 

R.E.K.L.A.M.A
Odkládejte svůj čas na horší časy! Vaše Časová spořitelna, a.s.

V Česku se rozhořel boom necestovních kanceláří

30. 3. 2020 16:52 - Čechistan - Joachim Řitke

Také letos nikam nejedete? Nejste v tom sami. Ani ostatní lidé nikam nepojedou.

"A kam byste pořád jezdili?„ táže se Jiřina Pospíšilová z necestovní agentury Štěstí, “vždyť pravé štěstí naleznete jedině doma. Ano, tam u sebe, ve své hlavě!"

Tomuto novému způsobu necestování se říká zen turismus. Vychází z čínského zen buddhismu, který rozšiřuje o zážitky. „Máme v nabídce zenové lyžování v Itálii, zenové lyžování v Ischglu nebo zenové potápění ve Španělsku,“ vyjmenovává Pospíšilová.

Zen turismus již inspiroval mnohé Čínské turisty k návštěvě Prahy. "Principem zen turismu je, že jakmile někam jedete, už to není zen turismus. Praha je tak krásná!"

„V době karantény je také vysokohorská zen turistika skvělým způsobem, jak nikam nejet a přitom si skvěle užít rodinnou dovolenou,“ pokračuje Pospíšilová. "Naši klienti nejvíc nejezdí do Himalájí. Ale už objevili i krásy Tater."

A kam se chystáte nejet vy?

 

R.E.K.L.A.M.A
Přijďte se dozvědět, co to byl incest při interaktivních prohlídkách! Rodinné vstupné nyní se slevou 30%.

Vysočina žádá armádu o pomoc

29. 3. 2020 15:40 - Čechistan - Marlon Brambor

Kraj Vysočina požádal v neděli ministerstvo obrany o nasazení armády v domově důchodců v Břevnici u Havlíčkova Brodu. „Porvaly se nám klientky,“ říká staniční sestra, která sama utrpěla vážná zranění. Situace je napjatá a hrozí další eskalace konfliktu.

Vyhrocenou situaci by měla pomoci vyřešit armáda ČR. Generální štáb nyní vyhodnocuje nejúdernější variantu bojového plánu. Nasazení obranných ani útočných deštníků ve frontové linii nedoporučuje, zejména ne proti vycházkovým holím.

Ministr vnitra Hamáček sám navrhl, aby stát uvolnil všechny strategické rezervy slunečníků. „Těchto pět zařízení na ochranu proti UV záření nepřítele bylo zakoupeno loni a je ve stavu plné bojové pohotovosti,“ říká Hamáček.

Podle gen. Opata z generálního štábu AČR ale nejsou slunečníky tak praktické jako deštníky. "Nejsou ani v barvách trikolóry, nýbrž pivovaru Nymburk."

O dění v domově důchodců budeme i nadále informovat.

Klaus si stěžuje, že je frčka moc velká a nevejde se mu do prdele

7. 10. 2019 15:45 - Čechistan - Joachim Řitke

Prezidentské vyznamenání řádu Bíleho hovna ze lva, které exprezident Václav Klaus 2D (386 let) obdrží 28. října přímo z rukou Miloše Zemana, bývalému prezidentovi zrovna nevoní.

„Obávám se a hrozím se toho,“ sdělil Klaus.

Podle Klause neumožňuje řádné převzetí řádu konstituce. Řád by měl při ceremonii převzít prdelí.

"Zaprvé. Mám hrůzu z toho, že se dovnitř nevejde. Zadruhé, děsím se toho, že poté náhle vypadne," sdělil své obavy Klaus. Jeho pocity jsou tedy ambivalentní a celé je nejlépe charakterizuje pocit na hovno. „Zdálo se mi o něm i ve 4D,“ potvrdil Klaus.

Prezident Zeman uděluje řády Bílého hovna ze lva každoročně. Dva exempláře již vlastní obě půlky Václava Havla per partes. Exprezident Klaus dosud žádný řád nemá, a proto věc vnímá jako největší nespravedlnost od dob kulturní sametové revoluce.

Kvůli předávání řádů hodlá Klaus vstát z mrtvých 28. října na dušičky. Pokud by to situace vyžadovala, bude řád jeho výsosti implantován císařským řezem.

R.E.K.L.A.M.A
Jste vůl, že jste si ještě nekoupil krávu.