HRBATŮV KOSTELEC

Až 200 miliard půjde na kokoty

7. 9. 2020 11:53 - Čechistan - Joachim Řitke

Schválená dotace by měla pomoci k tomu, aby se kokoti, kteří z nějakého důvodu přišli o místo na Slunci, mohli vrátit do společenského života. „Chceme těmto vyloučeným lidem maximálně usnadnit začlenění do společnosti,“ říká ministryně financí Schillerová (ANO). Opozice s uvolněním 200 miliard nesouhlasí.

Václav Klaus ml. (Trichlóra) poukazuje na to, že kokoti se nejlépe začlení, pokud se jim nechá volná ruka. "Sami pak dosáhnou na mnohem větší částky než ušmudlaných 200 miliard."

„Stačilo by, kdyby lidé přišli k volbám a do hry se postupně dostali noví, transparentní kokoti,“ domnívá se předseda Pirátů, Ivan Bartoš. Pionýrská organizace pirátů zatím selhává v hledání nových talentů. „Věřím, že dřív nebo později se sami ukáží,“ myslí si Bartoš.

Podle předsedy ODS, Petra Fialy, by Vláda neměla s uvolněním 200 miliard spěchat. „Vyčkejme situace po volbách,“ přizvukuje Alexandra Udženija. Potom prý nastanou vhodnější podmínky k celkovému uvolnění.

O tom, že čas ještě nedozrál, je přesvědčen také předseda ÚV KSČM, Vojtěch Filip. Proti vládnímu návrhu však nevystupuje. „Mým snem je uvolnění úplně všeho, ovšem to až ve Velké kokotské revoluci,“ říká. Podobně jako premiér Andrej Babiš o ní sní, i když bdí.

Čas na Celkové uvolnění pomalu dozrává.

R.E.K.L.A.M.A
pasterizovaná homogenizovaná, vhodná i pro kojence. 1l za nebeských 25 Kč. Krucifix, no nekupte to! Vyrábí a dodává klášter řádu Bratří posledních neřestí.

Správa železnic není na šestou vlnu COVID-19 připravena

17. 7. 2020 20:17 - Čechistan - Joachim Řitke

Správa železnic, která má v gesci rozvoz nemoci COVID-19, není na plánovanou šestou vlnu epidemie připravena. Vyplývá tak z analýzy, kterou si nechal vypracovat Svaz českých krematorií a pohřebišť. Svaz se právě kvůli Správě dlouhodobě potýká s nedostatkem lidských zdrojů, a přitom v regionech plní funkci významného zaměstnavatele, který podstatně napomáhá ke snižování chudoby.

„Slučování výpravčích, strojvůdců, pokladních, ekonomů a výhybkářů do jednoho zaměstnance stále považujeme za rozumný krok,“ obhajuje fungování Správy železnic a Českých drah jejich mluvčí, výpravčí, strojvůdce, pokladní, ekonom a výhybkář, Marek Illiaš.

Podle Illiaše má jinak Správa železnic dobré výsledky. Tomu ale odporuje analýza Svazu krematorií, z níž vyplývá, že na COVID-19 od začátku roku zemřelo o 352 lidí více.

„SŽ je v současnosti vytížena snižováním bezpečnosti jízdy,“ brání se Illiaš. "Než se změny projeví naplno, ještě chvíli to potrvá." Dílčí selhání jsou prý ale již viditelná u Perninku a v Českém Brodě.

Svaz krematorií výsledky považuje za nedostatečné. Chystané rušení spojů a zdražení jízdného navíc povede k dalšímu odlivu cestujících a tím i menšímu rozšíření nemoci COVID-19, která je, podle Svazu, pořád mnohem účinnější nežli současná politika Správy železnic.

Mluvčí Správy železnic, Marek Illiaš, se domnívá, že chyba není v systému, nýbrž zatím jen nedostatečně selhává lidský faktor. "Uděláme pro zlepšení všechno. Tedy nadále nebudeme dělat vůbec nic," uzavírá.

R.E.K.L.A.M.A
Chraňte si své zdraví!

V Česku probíhá sčítání hoven

17. 7. 2020 19:52 - Čechistan - Herodes Merdes

„Zatím jsme došli k číslu 614297 a pořád to roste,“ říká Boris Tyčko z Českého statistického úřadu. Číslo R je v ČR 0,9. Číslo R menší než 1 znamená, že počet hoven se zvyšuje exponenciálně. Číslo R rovno 1 znamená, že počet hoven se taky zvyšuje exponenciálně. „Číslo R vyšší než 1 znamená, že je to navíc dost na hovno,“ dodává Tyčko.

Jak statistici došli právě k číslu R 0,9?

Boris Tyčko vysvětluje: "Vezmete hovno a přičtete k němu hovno. Vyjde vám hovno, tedy dvě hovna. Sečtením dvou hoven a dvou hoven dostanete čtyři hovna. Podobně součet čtyř hoven se čtyřmi hovny vám dá osm hoven. A tak dále. Tomu se říká exponenciální růst hoven. No a nakonec to něčím vydělíte, čímž dostanete číslo R."

Lze očekávat, že se číslo R do konce roku sníží?

"Tak to si vůbec netroufnu odhadovat. Ano i ne. Ovšem garantovat to nelze," uzavírá Tyčko.

Mleté maso z USA obsahovalo koronavirus

Dovezené mleté maso pravděpodobně obsahovalo stopy basketbalového družstva Utah Jazz ze Salt Lake City, v němž se potvrdilo rozšíření nemoci COVID-19. „Tento tepelně neupravený výrobek se vůbec neměl dostat na český trh,“ říká hlavní hygienička, Jarmila Rážová. Maso navíc nebylo vyvážené, ale pouze vyvezené.

„Staženo bylo také další maso z USA a Brazílie, prodávané pod značkou White Selection, které nevyhovělo deklarovanému odstínu,“ pokračuje Rážová. "Ačkoli rasová skladba nemá na chuťovou kvalitu vliv, rozhodli jsme se výrobek stáhnout, aby nedošlo ke zklamání a urážce českého spotřebitele."

Podobně v Maďarsku byla před několika dny zakázána směs „Cikánská pečeně“, kterou v rámci rozšiřování sortimentu vyráběli na patologii ve městě Páty.

Hrozivý případ vyšetřují policisté v maďarské obci Páty. Tamní šedesátiletý patolog krmil prasata produkty místní patologie.

Hrozivý případ vyšetřují policisté v maďarské obci Páty. Tamní šedesátiletý patolog krmil prasata produkty místní patologie.

„Ačkoli tam šlo o původní maďarský výrobek, alarmující byla nevyvážená Romská složka,“ potvrdil Michael Kocáb. Ten se do věci osobně vložil, aby složku vyvážil. Podle něj navíc v žádném případě nešlo o cikánskou pečeň, neboť v ní „kromě jater byly i další orgány“. Nyní je prý směs již vyvážená a zákazníkům vyhovuje.

"Celkově se jedná řádově o stovky tun masa, které budou na českém trhu chybět. Kvůli tomu může být ohrožen výkrm spotřebitelů," varuje Rážová.

tip hovinek: Bojíte se koronaviru v mletém mase? Dejte si koninu. Na slušovickém závodišti přišli o život v průběhu sobotních dostihů hned čtyři koně. Těla uhynulých koní zůstala na dráze ležet až do nedělního dne. Podle vyjádření organizátorů přijede kafilérie až v pondělí. Ještě se to stihne. Dostihy Slušovice - tradice od roku 1981.

Mrtvá těla koní ve Slušovicích

Mrtvá těla koní ve Slušovicích

 

R.E.K.L.A.M.A