HRBATŮV KOSTELEC

Krize mění život v satelitech

Protiruské sankce a ekonomická recese nutí změnit způsob života obyvatele příměstských satelitů. Dříve tolik oblíbené grilování vystřídala zemědělská malovýroba.

Jak poznamenává ředitel asociace satelitních farmářů, Jiří Grunt, obdělávat proluky mezi domy není jednoduché. Stát by měl lidem pomoci, míní.

Po svém chtějí situaci řešit v Jednotném satelitním družstvu Hostivice. Ve spolupráci s firmou SpaceX Elona Muska hodlají vynést celý satelit na oběžnou dráhu.

„Zrovna v infrasauně zkouším, zda moje kráva zvládne teplotní šoky, které budou obdobné při startu rakety,“ říká předseda JSD Hostivice František Čubajz. V kosmu hodlá dále pěstovat rýži a bojlery.

R.E.K.L.A.M.A
Odkládejte svůj čas na horší časy! Vaše Časová spořitelna, a.s.

Umělá demence vytvořila ideálního prezidentského kanidáta

13. 7. 2022 - Čechistan - Joachim Řitke

Umělá demence Dall-E v pokročilé fázi umělé alzheimerovy choroby vytvořila podobu ideálního prezidentského kandidáta. Generál Havel, jak ho pojmenovala, by se měl v příštím roce ucházet o Hrad.

Součástí obrazu byl zašifrovaný nápis, který v překladu znamená „To máte za to, čůráci!“

Dle nápisu vědci usuzují, že umělá alzheimerova choroba ještě není plně rozvinuta.

R.E.K.L.A.M.A
to máte skoro za pár! Doporučuje americký iluzionista David Gutalax.

Česká pošta začne od září doručovat lidi

16. 6. 2021 12:23 - Čechistan - Joachim Řitke

Od září letošního roku zprovozní Česká pošta ve spolupráci s Českými drahami přepravu osob. Bude doručovat osoby obyčejně (evkvivalent 2. třídy) i doporučeně (ekvivalent 1. třídy). Mluvčí ČD, Jarmila Pokorná sdělila, že obě varianty by měly být za jednotnou cenu. „Pouze přeprava nadměrných osob bude zpoplatněna dle tarifu Neskladný balík,“ doplňuje.

V průběhu přepravy nebude potřeba prokazovat se platným jízdním dokladem ani přestupovat. „Z Aše do Karlových Varů se pojede přímo přes Brno,“ říká Pokorná.

Další změny se odehrají v infrastruktuře ČP i ČD. Pokorná vysvětluje: „Připravujeme se na digitalizaci. Od roku 2038 budeme osoby doručovat již jen digitálně. Znamená to další zjednodušení a zrychlení přepravy, která bude založena na rozpadu osob na atomy a následném sestavení na cílové poště.“

S rozkladem zásilek na atomy má Česká pošta dlouhodobé zkušenosti. „Zatím řešíme opětovné sestavení, ale můžete se nechat pojistit,“ uzavírá Pokorná.

Pět vojáků, tank a větroň. Praha slaví Den vítězství

Navzdory pandemii se v neděli v Praze koná tradiční vojenská přehlídka k 76. výročí vítězství ve Velké vlastenecké válce.

Na náměstí Václava Havla se představí pět vojáků USA a blíže nespecifikovaný jeden kus vojenské techniky, zapůjčený ze skladu hmotných rezerv Čáslav. Přeletět nad ním má strategický větroň L-21 s primátorem Hřibem na palubě. O výsadek se postarají čeští parašutisté. Dva. V případě nepříznivého větru jeden, který skočí i s Hřibem z Národního divadla.

Všichni vojáci jsou očkovaní proti covidu, pilot bude mít respirátor.

R.E.K.L.A.M.A
zhotovení a aplikaci prsních implantátů. Používám výhradně přírodní materiály na bázi dřeva (piliny) a nebo co si přinesete (strčím vám tam cokoli). Dále nabízím vestavěný nábytek. Volejte non-stop 800123456.