HRBATŮV KOSTELEC

Ceny pohřbů letí vzhůru doslova komínem. Lidé pohřbívají své blízké předem

25. 7. 2022 14:44 - Čechistan - Joachim Řitke

Kvůli rostoucím cenám obřadů se lidé rozhodují, zda raději pohřbít všechny členy své rodiny najednou, zrychleně a předem - způsobem „in antecessum“.

„Vycházíme zákazníkům vstříc. Stanovujeme pouze limit na celkové množství pohřbívaných osob, a to na dvanáct živých dospělých a tři děti, které mohou být částečně mrtvé - předvařené z auta,“ potvrzuje ředitelka krematoria Strašnice, Marcela Čábelková.

Krematoria se zahlcení nebojí

„Moderní pece jsou dimenzovány na spalování morbidně obézních osob až do 250 kg, tudíž můžeme provádět ekonomické spaly tří štíhlých osob současně. Zahlcení se nebojíme. Navíc díky fixované ceně plynu se nám daří nezvyšovat cenu kremací pro koncového zákazníka víc než o 12%.“

Lidé přesto šetří

„Podle statistik, které máme k dispozici, klienti některé položky obřadů vynechávají a pravděpodobně si je nahrazují svépomocí - třeba květiny nebo řečníka. Místo živé hudby třeba objednají reprodukovanou,“ popisuje dále Čábelová. "Přitom květiny jim nabízíme výhodně recyklované."

Není prý výjimkou ani tzv. ekonomický pohřeb bez obřadu. Toho se neúčastní ani řečník, ani zesnulí, ani pozůstalí.

„Absolutním hitem příští spalovací sezóny budou kremace bez zpopelňování," domnívá se Čábelová. Krematoria ušetří další peníze a stanou se zcela nezávislá na ruském plynu.

R.E.K.L.A.M.A
S balíkem sankcí EU100 můžete čerpat plyn až do 1.9. nebo do vyčerpání! Aktivujte si svůj balíček ještě dnes! Hodně zábavy přeje váš Gazprom.

Předpověď předpovědí počasí

25. 7. 2022 09:08 - Čechistan - Joachim Řitke

Také v následujícím týdnu budou meteourologové vytrvale předpovídat letní počasí. Velmi teplé jižní prdění přinese až supertropických 35 stupňů Celsia.

„Pouze v úterý očekáváme na celém území superbouřky, které mohou ojediněle doprovodit nebezpečné jevy jako superkroupy, superpožáry a superblesky. Kvůli tomu přijdou v úterý vydatné sračky až předpovědní superprůjem," varuje meteouroložka Dagmar Hnojsová z agentury Meteostress.

Citlivějším osobám doporučuje relace o počasí nesledovat vůbec nebo aspoň ztišit zvuk.

„Ve středu padne hned několik superteplotních superrekordů. Nejtepleji bude samozřejmě v Superoslu," uzavírá Hnojsová.

R.E.K.L.A.M.A
Lyžařská střediska vybavená těmi nejmodernějšími travelátory až na vrchol! Komu nevyhovuje sníh, může zkusit jízdu na trávě.

Představujeme: Prezidentský kakandidát Kakarel Janeček

19. 7. 2022 09:48 - Čechistan - Alexandr Kosodřev

Hned několik miliardářů se chce stát příštím prezidentem. „ Chci aby mě lidé nejdřív poznali,“ vysvětluje Kakarel Janeček. „Proto si zahraju v pokračování Anděl páně 3, ale nejen to, napsal jsem vlastní knihu pohádek pro celou rodinu,“ dodává. Kniha obsahuje 7+1 bonusovou pohádku:

  • Trénované tělo a pevné břicho Kakarla Janečka
  • Jak geniální vizionář a matematik Kakarel Janeček k princezně přišel
  • Charismatický osmačtyřicetiletý muž Kakarel Janeček a Mimoňové
  • 365. Pat a Mat: Kakarel Janeček
  • Alenka v říši Kakarla Janečka a kokorupce za zrcadlem
  • Lví král Kakarel Janeček
  • Kakarel Janeček málem králem
  • Čtyřmi pěstmi do břicha Kakarla Janečka, pátou do koulí

A žili spolu šťastně až do smrti... Ale co bylo dál? Dříve jsme se ptali rodičů, dnes chodíme k volbám.

Politiků je nedostatek, stát uvolní nehmotné rezervy

15. 7. 2022 21:22 - Čechistan - Joachim Řitke

Správa nehmotných rezerv (SNR) uvolní nejlepší kádry, aby byl zajištěn hladký průběh podzimních voleb. Ekonomové varují, že podzemní zásobníky politiků se dosud nepodařilo naplnit ani z 60%, nemusí to stačit.

„Nechci tlačit, ale jestli nenajdeme náhradu v podobě stlačených politiků z USA (LNP), pro něž zatím neexistuje terminál, hrozí kolaps státní správy a tím i dojné krávy,“ míní ekonom Tomáš Sedláček.

Dodávky politiků z Ruska se kvůli sankcím zasekly. Politici ze západu zase podléhají myšlenkově-emisním povolenkám v rámci Brown Dealu, takže z nich padají hovna a to zdaleka nestačí k tomu, aby v zimě nebyla zima.

Agentura Bad Moody's proto zhoršila rating Čechistanu na Depresivní mínus. „Už je to skoro jako za komunistů,“ pokračuje Sedláček. "Nejen že chybí kvalitní politici, ale brzy dojde i toaletní papír, banány a kvalitní kokain v banánech. Poslední dodávka omylem skončila v Xindlu."

Také další ekonomové se domnívají, že mejdan skončil. Politici si budou muset vystačit s pikem nevalné kvality, což se negativně projeví na celkovém výkonu. „Deprese je slabé slovo, spíše bych volil spojení fiskální průser, ale čeština pro to nemá vhodné výrazivo,“ říká Sedláček.

V podzemních zásobnících by měli být k dispozici politici alespoň do ledna příštího roku. Hovoří se o Donu Pablovi, Andreji Babišovi, Václavu Klausovi starším, Václavu Klausovi mladším a dokonce i Václavu Havlovi. "Ten by byl vůbec nejlepší, tomu stačí pivo a ne piko. Ovšem které kádry přijdou po nich, to radši nechci domýšlet," uzavírá Sedláček.

R.E.K.L.A.M.A
Pojďte se k nám udělat do Xindlu!