HRBATŮV KOSTELEC

Na podporu nových prkének stát uvolní až 10 miliard korun

4. 8. 2022 12:13 - Čechistan - Alexandr Kosodřev

Podpora bude plošná a bude se týkat jak občanů, kteří jsou v hajzlu, tak občanů, kteří na vlastní hajzl z ekonomických důvodů nedosáhnou.

Premiér Petr Fiala se vyjádřil jasně: „Uvědomujeme si určitou nespravedlnost, a proto v pondělí navrhnu na Vládě, abychom se právě na takové občany zaměřili. Určitým řešením by bylo, například, kdyby pro ty občany bez toalet platila povinnost nové prkénko, které od nás dostanou, do určitého data vrátit a nadále nepoužívat to staré, které tedy nemají, což je tedy problém, kvůli kterému jsme zatím v koalici nenašli shodu.“

Shoda panuje pouze ohledně výše státního příspěvku. Původní varianta, šest tisíc korun, byla zamítnuta. Nejnovější návrh státní podpory počítá se dvěma tisíci a spoluúčastí až 100%.

„Občané by v sobě měli najít solidaritu a podpořit sami sebe,“ míní Fiala.

„Chtěl bych občany ubezpečit, že na každého se dostane.“

R.E.K.L.A.M.A

Rus domácí trápí celý svět

Rus domácí (German cockroach) je druh hmyzu patřící mezi šváby. V poslední době jeho invazní působení trápí mnohé země.

Rus domácí je rozšířen po celém světě, nejvíce však domácnestech bývalého Sovětského svazu. Nyní se rozšiřuje směrem na západ a trápí kdejakou domácnost. V poslední době se dokonce rozšířil i do nejstřeženějších průmyslových provozů jako jsou jaderné elektrárny, kde poškozuje kabeláž a základy budov.

Brouk je 11–15 mm velký. Přes den se skrývá ve škvírkách domů a průmyslových provozů, po setmění vylézá a hledá potravu. Živí se především odpadky, ale ožírá i papír, kůže. Nejoblíbenejší aktivitou je otvírání ledniček, otevírání konzerv a lahví vodky. Specializuje se na rozličný parazitický způsob života. Rus se rozmnožuje po celý rok a jeho kopulační aktivita narůstá z jara. Někteří samci rusa jsou schopni oplodnit i 10 samic během jedné invaze.

Rusa domáciho se zbavíme pouze důkladnou dezinsekci a deratizací. Ideální je fumigační plyn Uragán D2 z Draslovky (nástupce úspěšného fumigačního plynu Cyklon B), který pronikne nejen do škvír ve zdech, ale i do sklepa, kde se Rus domácí často schovává.

R.E.K.L.A.M.A
Kvalitní netuhnoucí beton - nový hit ve stavebnictví! Tekoucí domy na klíč! NYNÍ V AKCI JIŽ OD KORUNKY!

Fiala: Lidem v zimě ještě pořádně zatopíme!

31. 7. 2022 08:00 - Čechistan - Andrey Plenkowicz

Premiér Petr Fiala (SPOLU.ODS) v rozhovoru pro Hrabatův Kostelec mluvil především o tom, jak se jeho vláda vypořádává s ekonomickou krisí, která naplno nejspíš udeří v zimě.

Pane premiére, podzim a zima se už blíží a s nimi také ekonomická krize, podle všeho nevyhnutelná. S jakými pocity ochlazení ekonomiky očekáváte?

Dámy prominou, ale bude to průser. No průser, co průser... to bude hned několik průserů, že zase dojde v XINDLu toaleťák. Radím vám dobře, nakupte zásoby. Možná s ním budete nakonec i zatápět až dojde plyn. Topit bychom taky mohli PET flaškama a pneumatikama, to budeme vozit zpátky ze skládek.

Plyn sice máme, ale kdo na něj bude mít?

Na to jsme udělali dvě základní opatření. Tedy dovolte taktiku. Všichni ho máme, to je jasné. Ale rovněž zajistíme, že nikdo nebude mít nic. To se již před rokem 1989 osvědčilo.

Neobáváte se, že v zimě vypuknou nepokoje?

Nevypuknou. Jednak lidé budou rádi, že se nebudou třást zimou a že nezemřou hlady a pak máme také jistou strategii a především obuškovou praxi z let minulých 1989. Děláme vše, abychom lidem pomohli.

Důchody 1. září vzrostou kvůli inflaci v průměru o 5 korun, nebude to moc?

Je to hodně, ale jak říkám, nenecháme lidi padnout!

Pane premiére za celou Redakci Hrabatova Kostelce, Děkujeme!

R.E.K.L.A.M.A

Stát provede škrty

Ministerstvo vnitra jako první představilo způsob šetření ve svém resortu. Policie odprodá supersport značky Ferrari, který získala v rámci zabavení majetku pocházejícího z trestné činnosti policistů, a který místo prodeje nechala upravit pro své potřeby za přibližně půl milionu korun.

„Tolik ho zase nepotřebuju,“ řekl ministr Vít Rakušan (STAN). Tomu navíc vadí, když jede do Lidlu, jak na něj všichni čumí.

Ministr Vít Rakušan na tiskové konferenci, poté co si byl nakoupit v Lidlu

Ministr Vít Rakušan na tiskové konferenci, poté co si byl nakoupit v Lidlu

V rámci úspor ve vozovém parku nakoupí PČR spíše levnější vozy. Například Bugatti, Maserati a Rolls-Royce coupé.

Policie také změní motto. Od podzimu bude používat „Dohnat a předehnat“.

R.E.K.L.A.M.A
Přijďte se dozvědět, co to byl incest při interaktivních prohlídkách! Rodinné vstupné nyní se slevou 30%.