HRBATŮV KOSTELEC

Spáchali vaši příbuzní ideozločin? Udejte je!

Pokud se vaši příbuzní, rodiče, děti, kamarádi či spolupracovníci vyjadřuijí v rozporu s dogtrínou definovanou Manifestem Svobodné Společnosti rev 2022.3.5.1, neváhejte a vyhledejte vaši nejbližší udavačskou anonymní budku.

Telefoním budkám rozhodně ještě neodzvoní. Dřívější budky provozované SPT Telecom, který se v průběhu vývoje kapputtalismu 2.0 proměnil v PPF O2 Teblefónica staly k ničemu dostanou nového využití. V budkách, které většinou zarostly v křoví bude možné kohokoliv zcela anonymně udat a to horkou linkou na Ústředí Svobodného Myšlení - odbor Dozoru. Stačí zvednout sluchátko a stiknout jekékoliv číslo, či v urgentním případě volat 666.

Pozor! Hlídejte si co je svobodné a co není svobodné. Co lze myslet a co nelze myslet. Znění Manifestu se mění každý den. Objednejte si za pouhých 56Kč denně nové vydání znění Manifestu (123MB) do vaši emailové schránky.

R.E.K.L.A.M.A
Jste vůl, že jste si ještě nekoupil krávu.

A-TEST: Jaký cinkač klíčů vybrat?

5. 8. 2022 18:51 - Čechistan - Joachim Řitke

Až zase půjdete na náměstí cinkat klíči, uvažovali jste už, jaký cinkač klíčů si pořídit? V testu jsme se zaměřili jak na mechanické tak na digitální USB cinkače.

O elektrických cinkačích koluje spousta pověr. Mnozí uživatelé tvrdí, že do elektřiny by nikdy nešli. Pro takové máme dobrou zprávu: elektrické cinkače nevycházejí ani dráž ani nejsou méně spolehlivé než ty mechanické.

USB cinkače nabízejí řadu funkcí navíc, jako třeba bezpečnou imitaci plamene zapalovače, rozprašovač vůně svíček nebo mají zabudováno vyhřívání dlaně, které oceníte 17. listopadu. A hlavně, volitelný zvuk klíčů. Můžete si jej přepnout na sluchátka a cinkat si v pohodlí obýváku.

Naopak mechanický cinkač je omezen nejen co se týká zvuku, ale také schopností ruky dlouhodobě cinkat. Podle výzkumu ten kdo není trénovaný, odpadá po půlhodině na běžném náměstí při běžné sametové revoluci.

A jaký je výsledek testu?

  • Alza Cinkeo Green Lite

Zařízení nabízí až čtyři hodiny cinkání na jedno nabití. Je jednoduché, funkční. Po upgradu na verzi PRO přestane s otravnými reklamami.

  • HaveLove OF 2.0

Tento výrobek nás zaujal především tvarem srdce s nápisem "Havel na Hrad!" Nemějte ale obavu, zařízení zvládne cinkat i pro Andreje Babiše nebo Petra Pavla. Implicitně má pouze nastaveno retro cinkání pro Občanské Fórum, cílí totiž na konzervativní uživatele, kteří si častěji rádi doma zavzpomínají.

  • LowCoster Analog

Klasický mechanický cinkač. Vlastně jenom kroužek na klíče. Jako jediný však obstál, protože je vyroben z kovu a nehrozí ztráta klíčů při policejním zátahu. Funguje, neurazí, ale ani nenadchne.

  • ANO, bude Babiš!

A konečně vítěz testu. Stylový doplněk na každý Babišův meeting. Sice umí cinkat pouze jedním zvukem, prokládá ho sliby, ale nemusíte nic nastavovat ani zapínat. Ostatně přístroj nejde ani vypnout. Přesto nemějte obavy, výrobce udává výdrž po celou dobu životnosti Andreje Babiše. Ovšem to hlavní: zařízení je úplně zadarmo! Stačí se postavit do fronty s ostatními občany. Ale pospěšte si, nebude!

R.E.K.L.A.M.A
Volte PPM (dříve ANO). Volte nadrženou patnáctku! PPM s číslem 15, vaše budoucí jistota.

Na podporu nových prkének stát uvolní až 10 miliard korun

4. 8. 2022 12:13 - Čechistan - Alexandr Kosodřev

Podpora bude plošná a bude se týkat jak občanů, kteří jsou v hajzlu, tak občanů, kteří na vlastní hajzl z ekonomických důvodů nedosáhnou.

Premiér Petr Fiala se vyjádřil jasně: "Uvědomujeme si určitou nespravedlnost, a proto v pondělí navrhnu na Vládě, abychom se právě na takové občany zaměřili. Určitým řešením by bylo, například, kdyby pro ty občany bez toalet platila povinnost nové prkénko, které od nás dostanou, do určitého data vrátit a nadále nepoužívat to staré, které tedy nemají, což je tedy problém, kvůli kterému jsme zatím v koalici nenašli shodu."

Shoda panuje pouze ohledně výše státního příspěvku. Původní varianta, šest tisíc korun, byla zamítnuta. Nejnovější návrh státní podpory počítá se dvěma tisíci a spoluúčastí až 100%.

„Občané by v sobě měli najít solidaritu a podpořit sami sebe,“ míní Fiala.

"Chtěl bych občany ubezpečit, že na každého se dostane."

R.E.K.L.A.M.A
Odstraníme vaše ego nebo co chcete.

Rus domácí trápí celý svět

Rus domácí (German cockroach) je druh hmyzu patřící mezi šváby. V poslední době jeho invazní působení trápí mnohé země.

Rus domácí je rozšířen po celém světě, nejvíce však domácnestech bývalého Sovětského svazu. Nyní se rozšiřuje směrem na západ a trápí kdejakou domácnost. V poslední době se dokonce rozšířil i do nejstřeženějších průmyslových provozů jako jsou jaderné elektrárny, kde poškozuje kabeláž a základy budov.

Brouk je 11–15 mm velký. Přes den se skrývá ve škvírkách domů a průmyslových provozů, po setmění vylézá a hledá potravu. Živí se především odpadky, ale ožírá i papír, kůže. Nejoblíbenejší aktivitou je otvírání ledniček, otevírání konzerv a lahví vodky. Specializuje se na rozličný parazitický způsob života. Rus se rozmnožuje po celý rok a jeho kopulační aktivita narůstá z jara. Někteří samci rusa jsou schopni oplodnit i 10 samic během jedné invaze.

Rusa domáciho se zbavíme pouze důkladnou dezinsekci a deratizací. Ideální je fumigační plyn Uragán D2 z Draslovky (nástupce úspěšného fumigačního plynu Cyklon B), který pronikne nejen do škvír ve zdech, ale i do sklepa, kde se Rus domácí často schovává.

R.E.K.L.A.M.A
Pro případ předávkování čtěte příbalový leták.